Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mrozigor

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« dnia: 06 Października 2022, 10:31:05 »
Jest to ostatnia wersja wykonana na Unity - trochę strzelanie z armaty do muchy. Na słabszych telefonach uruchamianie aplikacji trwa wieki, źle się skaluje i małe pole manewru do jakiś modyfikacji i dostosowania do nowych wersji Androida czy telefonów.
Trwają prace nad nową, lżejszą wersją aplikacji z kilkoma nowymi bajerami. Zmiany w wersji 3.3.0.:
- grafiki interfejsu i sygnalizatorów,
- poprawa opisów,
- usunięcie tarcz zaporowych świetlnych,
- sygnały DO, D1, D6 trafiły do odpowiedniej kategorii,
- poprawa opisu sygnału Sz wyświetlanego dla poprawnych sygnałów zdefiniowanych w Ie-1,
- poprawka W6a, W6b, W7, W8, W14,
- zmiana w karcie "O nas",
- poprawki definicji ciemnej tarczy manewrowej.
- poprawka definicji ciemnego powtarzacza.

2
Inne niekolejowe / Odp: Zabawkowa lokomotywka do druku 3D
« dnia: 14 Maja 2022, 01:00:33 »
Presja widocznie ma sens :) Dorośli naciskali, dlatego po miesiącu pracy udało mi się stworzyć zalążki systemu torów. System sprawdza się całkiem nieźle, co widać na obrazkach.

Oczywiście nie są to prawdziwe szyny, tylko coś w stylu dwóch bieżni ograniczonych od środka imitacjami szyn, ale to celowe działanie - młodsze dzieci mają problemy z ustawianiem wagonów na szynach, dlatego ten sposób jest lepszy. Poza tym w całym taborze stosuję koła bez obręczy, żeby można się było nim bawić także na podłodze. Takie rozwiązanie ułatwia zabawę, ale strasznie utrudnia projektowanie zwrotnic.

Póki co mam zaprojektowane proste, łuki o promieniu 500 oraz 424 (co pozwala stworzyć zamkniętą linię dwutorową), zwrotnice z krótkimi torami przedłużającymi oraz krótkie tory "najazdowe" do wjazdu pociągiem bezpośrednio z podłogi.

Teraz prośba do czytających:
Szukam kontaktu do osób, które organizują pikniki kolejowe, imprezy w muzeach itp. Wydaje mi się, że prezentacja/rozłożenie takiej kolejki na takich imprezach może być fajnym uzupełnieniem oferty, w szczególności jeśli chodzi o dzieci 5-10 lat. Zanim jednak opracuję szczegółową ofertę chciałbym się skonsultować z kimś, kto ma doświadczenie w organizacji takich przedsięwzięć. Moje dotychczasowe doświadczenie opiera się o warsztaty z druku 3D w szkołach (więc na nieco innych warunkach), gdzie udało mi się pracować z ponad 3500 dzieci (modele pociągów spełniają rolę uzupełnienia warsztatów).


3
Pomoc doraźna / Odp: Kod źródłowy aktualnej wersji
« dnia: 08 Września 2020, 22:53:56 »
Tak, do tego z buildem cmake dla win/osx/linux.

4
Pomoc doraźna / Odp: Kod źródłowy aktualnej wersji
« dnia: 08 Września 2020, 22:51:31 »
Do końca miesiąca będzie zmergowany mój kod.

5
Na warsztacie / Odp: Graficzny Interfejs Użytkownika
« dnia: 22 Lipca 2018, 22:16:01 »
Z pozycji zwykłego usera dla mnie najwygodniej by było gdyby interfejs, ten w symulacji był dosyć zgrabny, mały. Ten na screenach jest zbyt ogromny. Nie jestem też zwolennikiem kolorów w takich interfejsach. A jak już to każdy oprócz czerwonego. Ten jest słabo widoczny i nie czytelny. Fajnie gdyby w tym interfejsie było coś takiego jak jest aktualnie wyświetlane pod napisami F1. Czyli prędkość aktualna, ograniczenia. Fajnie gdyby rozkład był ładnie pokazany np. w postaci jakiejś tablicy (takiej przenośnej) właśnie z rozkładem. Tak samo WOS i rozkaz O (jeśli są dostępne w danej scenerii). Tak samo informacje o stanie urządzeń (przetwornica, pantografy itp.) czyli to co widzimy aktualnie pod F3. Można by też zrobić ekran danych zaawansowanych typu aktualne obroty silnika spalinowego, ładowanie przez przetwornicę, aktualne napięcie akumulatorów itp. itd..Spodobał mi się motyw ze zmiennymi ekranami ładowania, ale trochę to dla mnie bez sensu żeby były wyświetlane tylko screeny z danej misji. Pozdrawiam!

6
Akurat osobiste przykłady nie są zbyt obiektywne - musielibyśmy odnieść się do statystyk z okresu np. 10 lat i wtedy możemy wyciągać wnioski. Też miałem różne przygody, chociażby z kierownikiem z Przewozów, ale nie uważam, żeby większość z nich była nadgorliwymi bucami bez kwalifikacji.
Ja jestem raczej za poszerzeniem oraz utrzymaniem wolności człowieka, a nie jej ograniczeniem i dlatego skręca mnie, kiedy czytam pomysły pt. "więcej regulacji, więcej zakazów i wtedy będzie dobrze".
Jeszcze co do normalności - różni ludzie różnie to rozumieją, dlatego uważałbym z tym.

7
Jakby ktoś chciał rozbić pulpit EN57, to wstawiam kilka zdjęć z budowy mojego i wymiary. Nie są to jakieś super rysunki techniczne, a tylko takie moje robocze, ale może komuś się przyda ;) Konstrukcję zrobiłem z płyty MFP 12mm. Dodatkowo do wydrukowania na kartkach A4 szablony do wycięcia "blachy" hebelków (ja zrobiłem z płyty pilśniowej): http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-blacha_hebelkow_en57-szablony_10pix-1mm.7z

8
Na warsztacie / Odp: Budowanie Maszyny
« dnia: 11 Czerwca 2018, 18:19:18 »
Czym się różnią wersje t3d/tga od tego co jest na Githubie?

Czy exec korzysta z pythona systemowego, czy używa jakiejś wersji 'z zestawu'?
O wersji t3d/tga mówiłem w kontekście assetów. Gotowe paczki mają tekstury dds i binarne modele, na svn do developowania są nieskompresowane tekstury w tga i tekstowe modele.

Na linux katalog z pythonem należy wygenerować ręcznie, np. dla wersji 64bit
virtualenv2 linuxpython64
source linuxpython64/bin/activate
pip2 install pillow
deactivate

9
Na warsztacie / Odp: Budowanie Maszyny
« dnia: 11 Czerwca 2018, 15:26:51 »
Czym się różnią wersje t3d/tga od tego co jest na Githubie?
Na Githubie masz kod źródłowy symulatora, a na repozytorium znajdziesz zasoby (między innymi siódemki).

10
Na warsztacie / Odp: Budowanie Maszyny
« dnia: 10 Czerwca 2018, 23:49:31 »
Jeżeli nie możesz uruchomić instalatora to ręcznie:
http://eu07.pl/theme/MaSzyna1803.zip.torrent
http://eu07.pl/theme/MaSzynaP1805.zip.torrent

(chyba że chcesz t3d i tga, to możesz dostać rangę i pobrać repo)

11
Na warsztacie / Odp: Budowanie Maszyny
« dnia: 10 Czerwca 2018, 23:03:53 »
Normalne wydanie ze strony głównej. W archiwach bin masz wszystkie biblioteki zależności. Tylko wrzucasz swojego exeka do roota i testujesz.

Strony: [1]