Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - uetam

Strony: [1]
1
Bocznica / Odp: Wrocław
« dnia: 11 Lutego 2022, 13:19:27 »
Ruszyło coś w temacie?


Na taki odkop to zabrakło mi skali w %
Nie podobają mi się takie żarty, a uciszać nie chcę. ;)
Matek123

2
Wobec uzyskania informacji o niedawnych działaniach użytkownika Miłosz Dorsz, administracja zdecydowała się na usunięcie go z zespołu deweloperów projektu MaSzyna.

Polegały one na umyślnym i wielokrotnym dokonywaniu ataku DoS na serwery chatu eu07, poprzez załączanie specjalnie przygotowanych plików. Ataki spowodowały problemy z funkcjonowaniem serwera chatu (mm.milek7.pl). Ponadto, taki sam atak przeprowadził na serwerze chatu projektu td2.info.pl, również powodując problemy z działaniem tego serwera. Użytkownik nie poinformował o znalezionej podatności administracji, a rozpowszechniał te informacje w prywatnych gronach.

Stanowczo potępiamy takie zachowania i nigdy nie będą one tolerowane w naszym zespole.

3
Bieżące kolejowe / Odp: Wjazd do stacji - rozkaz N lub S
« dnia: 02 Grudnia 2019, 17:00:08 »
Mylisz się kolego, inne zasady obowiązują przy wjeździe z zamkniętego toru szlakowego lewego

Co ty myślisz? Że z 55 paragrafu Ir-1 możesz sobie zrobić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? ;-)

4
Bieżące Symulatorowe / Żenująca sytuacja
« dnia: 20 Lipca 2019, 20:07:34 »
Dzień dobry!
Z racji magicznego znikania postów oraz wątków, a także braku jakiejkolwiek interakcji, piszę w pozornie głupiej, ale jednak krytycznie ważnej, sprawie.

Jestem zażenowany. Negatywne zaskoczenie to chyba jedna z lepszych fraz opisującą niedawną sytuację, ale do rzeczy.

W dniu 19/07/19 około godz. 6:00 pojawiła się zmiana w MaSzynowym systemie kontroli wersji - konkretnie rewizja 4125. To w niej znajduje się paczka tekstur ładunków innofreightów. Wątek w Teście Dodatków z tym assetem został usunięty / ukryty, a ja nie mam dostępu do własnej wiadomości z poprawkami. Nie ma również nigdzie wiadomości odnośnie dodania dodatku wraz z rewizją.

Żeby się przed Forumowymi kolegami uwierzytelnić, to jakkolwiek nie pamiętam daty, pamiętam, co było wadami tego assetu: różna ostrość zdjęć (porównanie do wagonu platformy), identyczny wyróżnik kontenera na wszystkich teksturach, oraz słaba jakość różowego kontenera. Uważam, że łatwo skorelować ten stan z rzeczywistością.

W całej tej wypowiedzi nie chodzi o to, czy ten asset jest gorszy, czy lepszy. Nie chodzi też o osobiste "jazdy" w kontekście użytkownika joachimowicz, który jednak był autorem wątku i jest autorem commita. Witki, ręce, a i u niektórych użytkowników piersi, opadają. Brak mi słów na uzasadnienie tego działania. Zamierzone obejście procesu testu jakości jest, moim zdaniem, co najmniej dziecinne.

Nie jestem tutaj najdłużej, nie jestem też najaktywniejszy, ale czas wyjść z piaskownicy. Liczba poświęconych godzin wszystkich zaangażowanych w MaSzynę jest wystarczająco duża, żeby nie puścić płazem takiej farsy. Dlatego post ten jest swoistą formą jawnego ostracyzmu. Nie podoba mi się cała ta akcja, a brak reakcji jest jeszcze gorszy.

Czekam na odpowiedź Panowie. Prywatne Wiadomości nie interesują mnie, wykażcie się i pokażcie swój punkt widzenia.

5
Ale gdyby ktoś był zainteresowany - to znalazłem ją do pobrania tu: [cenzura]

Instalowanie programów z niezaufanych źródeł to proszenie się o kłopoty.

6
Bieżące Symulatorowe / Odp: Zadanie 1
« dnia: 25 Października 2018, 08:20:50 »
Zepsułeś zabawę :< Trzeba było użyć jakiegoś niewidzialnego koloru do pisania czy coś.

7
Bieżące kolejowe / Odp: Powstaje polski odpowiednik VagonWEB
« dnia: 22 Października 2018, 22:20:02 »
Zastanawiało mnie dlaczego nie wykorzystać gotowego rozwiązania i nie postawić tego na Vagonwebie od samego początku? Autorzy mają "automat" który czyta Dodatek? Raz, że VW jest "ogólnoeuropejski" więc pożytek z tego ma wiele więcej osób, dwa że ma wiele możliwości (dodawanie realnych zestawień, zdjęć wagonów itd.).

8
Symulator / Odp: Zachowanie się lokomotywy na łuku.
« dnia: 18 Października 2018, 19:51:43 »
Z reguły tak bardzo "rzucenie" kamery odpowiada brak krzywej przejściowej. Jak jest prosta i potem od razu łuk to rzuca. Robiąc krzywą przejściową i przechyłkę (albo nawet bez przechyłki) uzyskuje się płynne przejście prosta - łuk (a właściwie prosta - krzywa przejściowa - łuk), jak w rzeczywistości.

9
Infrastruktura kolejowa / Odp: Wjazd na tor zamknięty
« dnia: 20 Lutego 2018, 19:26:28 »
Z zamkniętego N? Ehhh.

10
Forum / Odp: Drobny update serwera
« dnia: 28 Lipca 2017, 00:38:21 »
Nagle? To nie było nagle. To powinno było być zrobione na bieżąco już lata temu.

11
Forum / Odp: Drobny update serwera
« dnia: 27 Lipca 2017, 11:33:35 »
Jutro SVN bedzie offline. Jak ktos przywykl do windowsowego TortoiseSVN, to jest tez TortoiseGit, ktore wyglada podobnie.

Strony: [1]