Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Interesant

Strony: [1]
1
Rozumiem że Twoim zdaniem stan techniczny taboru IC lub PR jest bardzo dobry?
A co jest z nim nie tak? Kiedy mieliśmy jakiś wypadek spowodowany stanem taboru IC bądź PR?

A gdy mech nie trafia w perony i wyjeżdża za zamknięty semafor to nic wielkiego?
I myślisz, że to w ostatnich latach tylko się zdarza? Bo prawdziwi maszyniści są na emeryturach? Wyprowadzę cię z błędu - wzrosła jedynie wykrywalność. Kiedyś takie przygody zamiatano pod dywan aż miło.

2
Bieżące kolejowe / Odp: Postój długoterminowy pociągu towarowego.
« dnia: 26 Grudnia 2018, 19:46:53 »
Dziś już składu nie ma (26.12) Ale o której konkretnie pojechał to nie wiem. Dziękuję za wyjaśnienie! Temat uznajemy za rozwiązany.
Ruszył o 8:52. Maszyna to ET22-993. Skład już na stacji docelowej (Turoszów), a lokomotywa elektryczna na PK w Węglińcu.

3
Bieżące kolejowe / Odp: Postój długoterminowy pociągu towarowego.
« dnia: 26 Grudnia 2018, 08:26:23 »
Witajcie,
Na wstępie życzę Wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!
Chciałbym się zapytać o następującą sytuację: w Wigilię na stacji Jelcz Laskowice przyjechał w okolicy godziny 8-9 rano towarowy prowadzony przez ET22. Do około godziny 17 mechanik cały czas przebywał w kabinie, oświetlenie czoła lokomotywy było szlakowe. Następnie zgasił światło, opuścił patyki, zamknął lokomotywę i poszedł. I moje pytanie jest następujące: w jakim celu maszynista siedział bez sensu ponad 5h? Jak by za ten czas kilka razy dojechał do Brochowa ewentualnie mógłby wcześniej wrócić do domu?
...i stoi do dzisiaj, gdzie wg. założeń za chwilę pojedzie. Normalna tzw. "stójka" tzn. nie było stacji bliżej klienta końcowego która by przyjęła ten skład, a klient też nie chciał. Maszynista musiał wrócić do Gliwic. Do Jelcza przyjechał w ok. 13-tej.

4
Bieżące kolejowe / Odp: Postój długoterminowy pociągu towarowego.
« dnia: 25 Grudnia 2018, 16:39:30 »
Brak wolnych torów na przyjęcie pociągu na Brochowie - czekał na możliwość dalszej jazdy. Jest to dość często spotykana sytuacja zwłaszcza w okresach świątecznych.

5
Co do PESY-y, to już kiedyś był dym o to że oni specjalnie zaniżają cenę żeby dawać kosmiczną cenę za utrzymanie.
Raczej nie dają kosmicznych cen za utrzymanie. Prędzej chachmęcą w odrzucaniu wad, które powstają podczas eksploatacji. Że to niby czasu nie mieli, bo krótki mieli czas na opracowanie.. Tylko kto im kazał startować do przetargu, skoro nie byli w stanie spełnić jego warunków?
Seryjnie Awaryjni i ta duża wieś koło Stojadeł, to jedna drużyna. Wspólne udziały..

6
PESA i Mińsk Mazowiecki..taaa. Jakież to piękne i wolnorynkowe.

7
Bieżące kolejowe / Odp: Cab view na żywo!
« dnia: 10 Stycznia 2018, 16:35:19 »
Tutaj macie transmisję na żywo udostępnioną przez Urząd Transportu Kolejowego (transmisja testowa) dworzec Warszawa Zachodnia:

Strony: [1]