Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - EU40

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 15 Listopada 2019, 04:00:20 »
Szacun @tmj za pracę zderzaków. Fajnie byloby gdyby jeszcze tak wszystkie w pociagu bujały, nie tylko przy dojeździe do skladu.
Co do stabilności, to nadal scenariusze @Transkeja odpala mi jedynie exe z 04.10.19, ale jak wcześniej napisalem to wina mojego procesora. Aczkolwiek gdybys byl tak uprzejmy. :)
Nie wiem na ile jest to problem exe na ile fizyki, ale konstrukcje lokomotyw z zaworem rozrzadczym LSt1 po zastosowaniu przycisku odluźniacza wyrównuja ciśnienia miedzy zbiornikami rozprężnym a sterującym. Wobec tego bezpośrednio po hamowaniu z przewodu głównego hamulcowego, powinniśmy mieć ciśnienie w cylindrach hamulcowych. Niestety go nie mamy. Da się oczywiście tak jeździć, ale mimo wszystko nie odzwierciedla realności. Identycznie powinno być z EP09, pomimo że jest tam zastosowany zawór rozrzadczy ESt4f.

2
Ja oglądałem live Stelego i bardzo mi ten pomysł ujął, przepięknie autor podkreślił dzisiejsze Święto Niepodległości.
Nic nie ma ani z polityki, ani przyśpiewek czy z kibicami nic wspólnego. Wiem są duże różnice społecznie , w MaSzynie również, ale to nie Święto nienawieści i pogardy. Właśnie w takie Święto jak te powinniśmy się trzymać razem jako wszyscy Polacy , każdy na swój sposób. Różnijmy się pięknie, dajmy jako społeczność symulatorowa dowód na to , że umiemy przynajmniej być razem w takim dniu.
Jakby autor wsadził tu manifestacje i kontrmanifestacje z antysymbolami Polskimi jak co roku w Warszawie, wtedy moglismy poróżnić się i być źli dla autora.
Na terenie obszarów kolejowych obowiązuje zakaz używania materiałów pirotechnicznych, czyli przedstawione postacie stoją w konflikcie z prawem. Możecie sobie pisać co chcecie, nie wmawiajcie mi jednak że wizja artystyczna autora gloryfikuje w tym przypadku podłoże patriotyczne. W dresach, podkoszulkach? W tym wszystkim flagi państwowe, godło. Pytanie tylko po co takie prowokacje są w MaSzynie potrzebne?

3
Pomoc doraźna / Odp: Maszyna 19.08 - problemy
« dnia: 11 Listopada 2019, 17:50:52 »
No miga Ci na dole białe, więc jest Sz.
Poucz się najpierw co unieważnia sygnal zastępczy.

4
Mieszanie flagi i godła z racą. Ale co możesz o tym wiedzieć?

5
Pragnę powolac się na przepisy i stanąć w obronie symboli narodowych.

6
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 26 Października 2019, 16:53:59 »
Udostępniłem kilka postów wyżej składy które należy podmienić. Pliki gotowe do podmiany. Czytajcie uważniej.
https://eu07.pl/forum/index.php/topic,27620.1560.html

7
EP08 czeka. Nie lepiej uzupełnić ten park. Zdjęcia wersji pomarańczowej leżą i żółkną.

8
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 07 Września 2019, 06:35:27 »
Jak Ci się nie chce podmieniać, to masz przykładowo składy ,,na gotowca" w załączniku. Podmienić i jechać.

9
Póki co są to jedyne oficjalne informacje w tym temacie. Tzw środki masowego przekazu. Samo Twoje słowo to za mało. Odwołuję się tu do zasad określonych kilka lat temu dla tego wątku, właśnie po to aby wszelkie informacje były podparte sprawdzonymi informacjami. No chyba że ogłosimy wszem wobec że prasa kłamie? :)

10
Nie jesteś źródłem tylko użytkownikiem tak jak inni na tym forum. Zasady obowiązują wszystkich, bez względu na staż. Ale skoro taki problemem stanowi dla Ciebie dołączenie potwierdzonej informacji, to pozwolisz że nauczę Cię jak to się robi. Proszę. Masz rację. Informacja ta jest zdementowana przez Policję.
https://www.tvn24.pl/walentowo-pociag-smiertelnie-potracil-matke-z-dwojka-dzieci-na-niestrzezonym-przejezdzie,962175,s.html
Dało się?

11
Bocznica / Odp: Jasna Noc
« dnia: 15 Sierpnia 2019, 13:22:07 »
,,.w głównym katalogu Maszyny"

12
Jest i to jak najbardziej. Zamknięcie nastawcze jest mechanicznie blokowane. Napór na iglicę spowoduje rozprucie. No..chyba że podczas przestawiania rozjazdu nie została przeprowadzona dokładnie III-cia faza przełożenia i mamy rozjazd nie zablokowany w danym położeniu.

13
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 07 Sierpnia 2019, 07:15:01 »
Jak potrzebny będzie wzorcowy rozkład jazdy to służę pomocą.

14
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Moc ogrzewania wagonów
« dnia: 16 Czerwca 2019, 07:54:46 »
W przypadku klimatyzacji i tak te wyliczenia będą zbędne, gdyż sprężarka praktycznie co parę minut się załącza. Dochodzi do tego ciągła praca wentylatora. Zimą sprężarka od czasu do czasu za to grzałki załączają się co chwilę. Miałem gdzieś opracowanie szczegółowego poboru mocy w klimatyzowanym wagonie. Trzeba poszperać bo myszy zjedzą.

15
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Moc ogrzewania wagonów
« dnia: 14 Czerwca 2019, 18:57:13 »
Wagon z przetwornica Medcom nieklimatyzowany ma przetwornicę PSM50 o mocy 50kW.

16
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 08 Czerwca 2019, 06:12:04 »
Koledze @SM40 chodzi o to że na drugą lokomotywę za pojazdem prowadzącym, przesyłaną w stanie nieczynnym nie przepływa prąd elektryczny do ogrzewania wagonów. Nie mam podglądu w chwili obecnej na schemat, ale wydaje mi się że jest to w lokomotywie przewód przelotowy z równoległym połączeniem przez stycznik ogrzewania, WS i odbierakiem prądu.
Obecność prądu ogrzewczego z jednej strony powinna więc i w mojej ocenie pojawić się na drugiej stronie lokomotywy.

17
Podmień pliki na te włodkowe i nie sap. ;)
Będzie dobrze.

18
Dziękuję Włodku. Po zamianie plików 16105 przejezdny i widzę że z ruchem dzieje się tak jak powinno być. Wydajemy!

19
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 29 Kwietnia 2019, 12:25:11 »
Włodku. Czy jest szansa na spakowanie scenery od Ciebie?

20
Tabor / Odp: Błędy w kabinie EP09.
« dnia: 23 Marca 2019, 19:00:00 »
Nie ,,no i co?", tylko do roboty!

21
Z cyklu: prośby i kaprysy mniejszego znaczenia.
Czy w trybie F2 byłoby możliwe przesunięcie wskazań czasu aktualnego bezpośrednio nad tabelą rozkładu jazdy? Lubię mieć nieraz włączony srjp na stałe.
W niektórych kabinach przesuwam rozkład maksymalnie w górę, tak abym widział tylko zbliżającą się stację. Niestety, aktualny czas jest na samej górze i 3/4 informacji ogranicza mi znacznie widzialność.

22
Więc sam widzisz jak to bezpieczeństwo się poprawiło.
Jeszcze zapisy w Regulaminach o obserwacji przejeżdżającego pociągu tylko na pulpicie. Nowocześnie to może i jest..

23
Aż oczy bolą i uszy więdną jak się to czyta. Zupełna odskocznia od tematu i trafnie to podsumował @EU07-483. Co ma piernik do wiatraka?
@hanys, spytam się z ciekawości. Czy na nowo rewitalizowanych liniach kolejowych, z zastosowanymi licznikami osi, zwarcie toków szynowych zmieni obraz semafora sbl na światło koloru czerwonego?

24
Jak najbardziej zgadzam się z Włodkiem. Misja była naprawdę ciekawa i długa a błędy alà otwarte szlabany w obecnych wersjach też się zdarzają. Nie powinno to przekreślać takiego pożytecznego scenariusza. Dołączam się do prośby o reaktywację.

25
Pomoc doraźna / Bałtyk skm1
« dnia: 02 Lutego 2019, 06:47:13 »
Misja EN57-AKL skm-1 zakończona niepowodzeniem. Tuż przed zakończeniem misji w Bałtyku, jadac od strony Alakowic nie dostaję wjazdu EN57-2040, który jedzie przede mną. W samym Bałtyku manewrowała jakas EN57, zjechała, a my ciągle stoimy.

Wydzielam. @MaciejM

Przenoszę ponieważ ten wątek nie jest testem dodatku a wyjaśnieniem problemu powstałego na scenariuszu Bałtyk SKM. RoboBatman.

26
Zwracam się z gorącą prośbą do Szanownej Administracji o zaprzestanie mody na wydawanie modeli pojazdów z niesprawnym oświetleniem przyrządów pomiarowych w pojazdach trakcyjnych.
Powyższą prośbę argumentuję tym, że poziom Naszej Gry Symulacyjnej w 100% nie odzwierciedla poziomu natężenia światła. W efekcie dochodzi do sytuacji w których użytkownik w pełni nie panuje nad pojazdem, co w konsekwencji odbiera przyjemność jazdy w porze nocnej.
Jeśli ktoś tak chętnie lubi jeździć na zasadzie akrobaty w cyrku, proponuję aby sam wyłączał sobie to oświetlenie (może dla mnie nawet wyłączać projektory czołowe..) i po prostu tak sobie jeździć, nie utrudniając przyjemności z jazdy innym Użytkownikom.
Dziękuję za przychylenie się do mojej prośby.
Miłego dnia!

27
Bocznica / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 11 Stycznia 2019, 00:30:56 »
Mi! :)
Wystarczy pw. Należy jednak pamiętać że pierwsza kaliska byla trochę archaiczna i prawdopodobnie nic na obecnym exe na niej nie ruszy.

28
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 10 Stycznia 2019, 09:11:35 »
Szkoda że nie ma misji z Łodzi. Bardzo mi się podobała ta służba pospiesznego Białystok - Wrocław.

29
Inne niekolejowe / Odp: Z cyklu: archiwalne artykuły PRL
« dnia: 01 Stycznia 2019, 13:38:17 »
Jeżeli ktoś jest zaciekawiony losem EU07-031, czemu tak wcześnie opuściła ten łez padół, to poniżej załączam kolejny opis wypadku. Tym razem przeniesiemy się na Ziemie Odzyskane w okolicy stacji Brzeg. Jest mroźny marcowy poranek 1971r.

30
Inne niekolejowe / Odp: Z cyklu: archiwalne artykuły PRL
« dnia: 25 Grudnia 2018, 18:47:10 »
Po kilku latach postanowiłem na nowo wznowić wątek, z cyklu ,,ku przestrodze".
Tym razem będzie to opis katastrofy kolejowej w stacji Susz jaka miała miejsce 1 października 1985r.

Strony: [1] 2 3 ... 5