Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Szymoniak

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Odp: Prędkość wykonywania manewrów
« dnia: 12 Listopada 2017, 13:45:25 »
Oczywiście i tak jest. W Bt-1. Jednak jakoś w okresie maja ktoś wprowadził zmianę, żeby wywalić stację węzłową a wprowadzić "najbliższy posterunek rewizji technicznej" czyli zazwyczaj tam, gdzie jest warsztat. I teraz tak jak pisałem, przykładowo padasz na teloc'a w Kozłowie a przepis pozwala jechać do Warszawy. Tu mam na myśli te 200km. A pomocy wysyłać nie trzeba, bo przepisy pozwalają jechać dalej. Było to kuriozalne. Nie minęły może 2 miesiące kiedy się z tego wycofano. W styczniu w całkiem nowej formie będzie zupełnie nowa, inna instrukcja.
O Twoim ego napisałem, bo odpowiedzi i odniesienia do innych użytkowników, w tym też do mnie we wcześniejszych Twoich wypowiedziach zawierają uszczypliwość i cynizm. Są na forum użytkownicy którzy mają większe i mniejsze pojęcie o kolei i sprawach z nią związanych. Jednak nikogo nie stawia to w obliczu wyższości nad drugim.

2
Witam.

Z okazji świąt mam chwilę czasu żeby cokolwiek napisać i zrobić coś na swoje forumowe konto. Postanowiłem więc omówić jak krok po kroku pobrać upragniony przez większość użytkowników program 3ds max. Program powstał w 1990r i jest stworzony przez firmę Kinetix, która później przekazała produkt firmie Autodesk. Służy on do tworzenia różnych  animacji i filmów w którym powstały między innymi polska animacja pt.: "Katedra" i fragmenty filmu "Władca Pierścieni" oraz wiele znanych gier komputerowych. Można też w nim tworzyć Maszynę (trasy, tabor, modele itd.). Cena licencji bez okresowej to koszt ok. 17 000 zł netto i 21 000 brutto. Jest to jeden z najbardziej znanych programów do tworzenia grafiki komputerowej na świecie.
Opisany poniżej tutorial jest tylko i wyłącznie sposobem dla studentów, gdyż przy rejestracji trzeba podać uczelnię, na której się uczymy oraz tryb dzienny/zaoczny.Krok [1] - wymagania systemowe.

Na dobry początek warto sprawdzić, czy program, który zamierzamy ściągnąć będzie płynnie wykonywał różnego typu operacje jak i będzie po prostu płynnie działał.
Sprawdźmy więc wymagania systemowe.
Wchodzimy w witrynę internetową pod adresem : http://www.autodesk.pl po czym wybieramy opcjonalnie zakładkę PRODUKTY, a następnie 3ds Max:


Gdy przejdziemy już do produktu, wyświetlą nam się różne opcje z lewej strony, w tym wymagania systemowe:

Po kliknięciu otworzy nam się nowa karta, bądź okno z możliwością wybrania wersji programu od roku 2008 do 2015. Łącznie 8 wersji. Z reguły im nowsza, tym płynniej program działa. Minimalne wymagania są dobrane tak, by czas wykonywania operacji nie był dłuższy niż 10s. tak jak informuje producent, natomiast z tym bywa różnie.


Krok [2]
- rejestracja.

Stwierdziliśmy, że chcemy pobrać program 3ds max. Wchodzimy więc pod adres http://www.autodesk.com/education/student-software( niestety tu zaczyna się obsługa strony po angielsku). W zależności na jakiej uczelni się uczymy wybieramy :
  • Secondary -               studia zaoczne, wieczorowe itp.
  • College & University - studia dzienne i uniwersytety

Po czym wybieramy poniżej z zakładki "Popular" 3ds max. W tym momencie przenieśliśmy się to wstępnej strony rejestracji i wybieramy opcję create account - czyli utwórz konto:


Rejestracja polega na podaniu swoich danych(kraj pochodzenia,data urodzenia, czy jesteśmy studentem,nauczycielem czy wykładowcą, nazwy uczelni, miejsca nauki i zamieszkania, adresu e-mailowego) Trzeba wybrać sobie nowe hasło do konta oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych. Gdy przejdziemy rejestrację dostajemy wiadomość e-mail na naszą skrzynkę by aktywować konto i wchodzimy w przesłany link. Nasz konto zostaje aktywowane a My możemy przejść do pobrania programu.


Krok [3] - pobieranie.

Jesteśmy zarejestrowani i zalogowani na stronie producenta autodesk. Wchodzimy w link: http://www.autodesk.com/education/free-software/3ds-max.
Jesteśmy już na stronie produktu do pobrania. Jedyne co musimy zrobić to wybrać wersję programu, jego język oraz rodzaj systemu operacyjnego naszego komputera.
Po załadowaniu się skryptu odnośnika do porbania pojawia nam się na dole ikona INSTALL NOW:

I nasz program zaczyna się pobierać. Myślę, że z instalacją już każdy sobie poradzi.
Dziękuję za okazaną pomoc koledze Benkowi, który to niezależnie od pory dnia czy święta jest na posterunku.
Pozdrawiam i życzę wesołych świąt, Szymon.

Przyklejam.
Benek

3
Inne niekolejowe / Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« dnia: 07 Lutego 2010, 17:15:20 »
Ja posiadam:

-INSTRUKCJĘ E1 1975r,
-INSTRUKCJĘ o pracy manewrowej(R 34) z 1971r,
-PRZEPISY RUCHU kolei normalnotorowych (R1) z 1987r,
-INSTRUKCJĘ dla konduktorów rewizyjnych (H-22) z 1975r,
-SPIS abonamentów automatycznej sieci telefonicznej pomorskiej DOKP z 1985r,
-Instrukcję o skróconych adresach liczbowych.
-Kilkanaście rozkładów jazdy i dodatków z 2001-2009r.
-Kilka kart pracy drużyny parowozowej z 1970r.


To tyle, jak widać mam same dokumenty. Zapowiadam że nic nie chcę sprzedać. Jeżeli chodzi o gadżety to nie mam właściwie żadnych.

P.S.
A to nie powinno być w dziale inne kolejowe?

Edit:
Znalazłem jeszcze stary zakurzony klosz ze światła semafora :)

Strony: [1]