Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - barman_2000

Strony: [1]
1
Na warsztacie / Odp: Początek prac nad scenerią "Bochnia"
« dnia: 17 Listopada 2021, 13:13:21 »
Chciałbym to zobaczyć, poruszam się pociągami po całym krakowskim węźle, odcinek przez Płaszów i Zabłocie jest bardzo skomplikowany jeżeli chodzi o układ torowy, obiekty inżynieryjne i ogólnie teren no ale kibicuję i czekam na jakieś efekty.

2
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 13 Października 2021, 10:31:43 »
OG to oczekiwanie na naprawę główną.

Też przejechałem misję retro, całkiem fajna. Jedyne co znalazłem to u mnie przy ruszaniu z Wolicy trzeba było nastawnik kierunku dać do tyłu, aby pasażerowie się ładowali. Rozkład się cofa ale o tym już było. I jak dla mnie zbyt długie postoje, więcej stałem niż jechałem, no chyba że taki jest pomysł na ten scenariusz to może być :)

3
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 01 Października 2021, 22:00:26 »
Mnie mocno drażni w grafice to ząbkowanie, szczególnie sieci trakcyjnej. Ogólnie odległość rysowania też taka sobie a mam wszystko na maksa.

4
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 02 Września 2021, 11:59:41 »
Nie skomentuje nawet kultury wypowiedzi... Zgłaszam co zaobserwowałem, więcej nie mam zamiaru skoro to jest taki problem. Pozdrawiam, będę testował tylko dla siebie.

Skomentuję absurd wypowiedzi, bo witki więdną od takiego podejścia. Facet wrzucił publicznie, to lepiej walnąć fochem i nic nie raportować, bo ktoś krytykuje dublowanie zgłoszeń? A potem się dziwicie, że nic ciekawego nie idzie do publicznych testów. @Stele

Jakie dublowanie zgłoszeń? Kto wcześniej to napisał co ja bo nie widzę? Szkoda się udzielać i pomagać naprawdę...

5
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 02 Września 2021, 10:44:19 »
U mnie na misji KŚ od Turowa do Dębicy brak jest jakichkolwiek dekoracji w stylu krzaków i drzewek. Nie wiem czym to jest spowodowane, dalej już jest wszystko normalnie, na innych scenariuszach też jest poprawnie. Loga dołączę wieczorem bo teraz do pracy lecę i na szybko sprawdzałem.

6
Zależy jaką masz wadę. Rozporządzenie jasno określa jakie warunki masz mieć spełnione. Ostrość wzroku bez korekcji ma być 0.8, poprawne widzenie barw, odpowiednia reakcja na olśnienie. Jeżeli przejdziesz to bez okularów to nie ma problemu. I od razu odpowiadam, po zrobieniu wstępnych badań na okresowych już można korzystać z okularów bo wielu moich kolegów w takich jeździ.

7
Inne niekolejowe / Odp: Train Life A Railway Simulator
« dnia: 17 Sierpnia 2021, 17:32:11 »
Tylko, że ta produkcja nie ma stawiać na realizm tylko na ekonomię. To nie jest i nie będzie symulator jak SimRail czy Maszyna.

8
Tabor kolejowy / Odp: Co oznacza relokacja lokomotywy?
« dnia: 14 Sierpnia 2021, 12:50:08 »
Akurat w tym przypadku co kolega tu pyta, chodzi o to że praktycznie wszystkie EP09 (oprócz tych z czeskim systemem bezpieczeństwa) zostały przeniesione z Zakładu Centralnego do Zakładu Południowego. Cała filozofia, a ilostan niekiedy niepotrzebnie komplikuje niektóre sprawy.

9
Inne niekolejowe / Odp: Train Life A Railway Simulator
« dnia: 10 Sierpnia 2021, 16:21:53 »
Ja już mam dodane do listy życzeń. Koncepcja mi się spodobała, jest w tym duży potencjał, zobaczymy jak będzie z wykonaniem.

10
Symulator / Odp: Nasza Maszyna vs. symulator DB
« dnia: 20 Lipca 2021, 22:20:29 »
Ja uważam, że gdyby się przyłożyć do tych symulatorów to byłoby to wspaniałe narzędzie do trenowania postępowań w sytuacjach awaryjnych tak jak to ćwiczą piloci. Bo te wygłupy z fortepianami czy jak ja miałem z wózkami ze sklepów albo bijatyką na peronie to nie wiem w czym ma pomóc :P

11
Symulator / Odp: Nasza Maszyna vs. symulator DB
« dnia: 20 Lipca 2021, 17:35:37 »
A kto mówił, że symulatory kolejowe są jakieś skomplikowane? Niestety do symulatorów dla szkolenia pilotów im dużo brakuje. Szkoliłem się już na kilku symulatorach i niekiedy maszyna lepiej odzwierciedla niektóre sytuacje. Zaletą symulatorów do szkoleń jest to, że można zadawać różne, dzwine symulacje na szlaku.

A co do jazdy nowoczesnymi pojazdami to tak jak zawsze, są plusy i są minusy.

12
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa
« dnia: 18 Lipca 2021, 15:30:42 »
Obecnie, jeżeli jest możliwość to pociągi z lokiem EP/EU07 jeżdżą 125 km/h więc uważam, że tak powinno zostać.

13
- 77,9 powtarzacze na zielono, a semafor na pomarańczowo;

No to akurat jest prawidłowe działanie.

14
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa
« dnia: 04 Lipca 2021, 10:34:53 »
Z racji tego, że widać iż semafor jest podany to takie działanie jest nieprawidłowe.

15
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 23 Czerwca 2021, 18:57:43 »
CMK to jest akurat mega nudna do jazdy więc wg mnie to słaby pomysł na początek do tego programu. Ale na Sędziszów - Katowice to czekam żeby sobie porównać z realnym szlakiem.

16
Bieżące kolejowe / Odp: Instrukcja Ie-1 poszukiwana !
« dnia: 20 Czerwca 2021, 22:29:12 »
Czepiają się słówek, testy maja np. takie same odpowiedzi różniące się jednym słowem, wiem ze swojego doświadczenia. Instrukcji w wersji papierowej już od dawna się nie wydaje, no chyba że jakiś przewoźnik sobie sam zamówi. A wydrukowanie w drukarni kolejowej takiej instrukcji to nie są duże koszty, moi koledzy sobie zamawiali.

17
Infrastruktura kolejowa / Odp: Zdjęcia z linii 61 - okolice Kielc
« dnia: 12 Czerwca 2021, 17:24:39 »
Skoro to jest forum symulatora to jak mniemam powinniśmy dbać o poprawne nazewnictwo. Ja tylko stwierdzam coś, aby poprawić i skorygować aby było poprawnie a zaczyna się niepotrzebna dyskusja i napinka nie wiem po co i nie wiem w jakim celu. Tak jak by czyjeś ego zostało urażone.
Nie, nie jestem z bliskich okolic, jestem maszynistą który jeździ często tą linią i o ile znajomość oznaczeń sygnałów nie jest mi do niczego potrzebna to jednak różnice pomiędzy stacją, przystankiem czy posterunkiem odgałęźnym są już znaczące.

18
Na warsztacie / Odp: Linia053_Wrzosy
« dnia: 09 Czerwca 2021, 17:16:23 »
Świetna robota, klimat jak z prawdziwej kolei. Ale coś czuję, że mój laptop nie uciągnie tej scenerii :P

19
To jest Unity, już na samym filmiku widać że działa to średnio. Ja bardzo czekam na ten produkt ale ten film trochę ostudził mój zapał. Mam nadzieję, że ogarną optymalizację i będzie można wgrywać mody aby tabor miał logotypy przewoźników.

20
Rozkłady nie są jakimś ściśle tajnym dokumentem, nie ma tam nic szczególnego, po skończonym biegu pociągu wyrzucamy je do kosza. Ciężko dostać bo osobom postronnym przeważnie to nie jest do niczego potrzebne.

21
Trzymaj w załączniku prawdziwy rj i sobie porównaj. Ja jestem do takich przyzwyczajony i na ten stworzony trochę dziwnie mi się patrzy. Parę rzeczy popraw, ewentualnie używaj tego jako szablonu i będzie dobrze.

22
Bieżące kolejowe / Odp: Nowy flirt dla PKP IC
« dnia: 28 Marca 2021, 00:04:02 »
Każdy pojazd musi uzyskać świadectwo dopuszczenia do eksploatacji. Nie ma znaczenia, że to już kolejny pojazd wyprodukowany, każdy musi przejść testy i dostać to świadectwo. Przy okazji sprawdza się czy wszystko działa prawidłowo, pojazd ma odpowiednie drogi hamowania itd. Lokomotywy EU07 po każdej naprawie P4, P5 też przechodzą testy pomimo tego że mają już po 50 lat.

Strony: [1]