Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - malacz91

Strony: [1]
1
Nie dziwię się, że ludzi do pomocy jest jak na lekarstwo. Edytor w Maszynie jest tak skomplikowany, że same chęci pomocy nie wystarczą. Mówię tu o sobie, aczkolwiek domyślam się, że takich osób którzy byliby chętni pomóc a nie potrafią jest wiele. Wiem, że Maszyna to dzieło bezpłatne, rozwijane przez hobbystów i oczywiście podziwiam tutejszych twórców. Ja zacząłem się ostanio bawić w TANE, z myślą odtworzenia nieistniejącej linii 414 i mimo, że jestem na etapie uczenia się trybu geodety, to jest to całkiem inna bajka. Może kiedyś będzie też prościej w Maszynie. Pozdrawiam i Wesołych Świąt wszystkim :)

2
Na warsztacie / Odp: Nowe dymy (do pobrania)!
« dnia: 25 Stycznia 2022, 21:56:53 »
Jak najbardziej idą do góry. Rozpływają się nad kominem dopiero przy jakiś rozsądniejszych prędkościach.

https://youtu.be/jifjkxdl11c?t=127

Rp tej stonki to miód dla uszu :)
W Maszynie inne jest. W poprzednich wersjach bodajże 6dg miało fajny podobny Rp do tego na filmie, ale zostało zmienione niestety.

3
Na warsztacie / Odp: Linia 414
« dnia: 27 Lutego 2021, 11:50:51 »
Akurat na południe od Kostrzyna mnie mniej interesuje. Bardziej ta od Kostrzyna na wschód - do Gorzowa Wielkopolskiego. :) Malownicza jednotorówka - kiedyś :)

PS, odezwał się do mnie Kubcio58, z racji braku czasu nie mógł pracować nad linią, ale nie wyklucza że w przeciągu kilku miesięcy do niej wróci. Zadeklarowałem się pomóc, postaram się ogarnąć tajniki pracy nad edytorami. Porobię też jakieś zdjęcia z pozostałości z tej linii tj. dworzec w Krzeszycach, wiadukty, mosty, przejazdy. :)
Pozdrawiam.

4
Na warsztacie / Odp: Linia 414
« dnia: 30 Listopada 2020, 22:04:59 »
Witam. Jestem mieszkańcem Krzeszyc. Coś tam pamiętam z przejazdów pociągów przez moją wieść. Ponoć za bobasa jechałem pasażerskim, ale z racji wieku nie pamiętam tego. Pamiętam natomiast kursy towarowe, głównie Sm24. Linia jednotorowa, niezelektryzowana. Z tego co pamiętam, podkłady byly i drewniane i betonowe. Sama stacja w Krzeszycach to zwykły dworzec i dużo budynków z przeznaczeniem na skład bodajże buraków. Przynajmniej one były namalowane na ścianach. Tych budynków już nie ma. Po trasie w okolicach Krzeszyc pozostały tylko małe odcineczki szyn na przejazdach, mostki i wiadukt. Chcę się kiedyś wybrać pieszo lub rowerem po tym odcinku, mniej więcej od Lemierzyc do Rudnicy. Powstała w tym miejscu niby ścieżka rowerowa, ale jej jakość pozostawia dużo do życzenia. Chciałbym zobaczyć te linię w Maszynie. Sam chętnie bym ją stworzył, ale musiałbym nauczyć się obsługi edytora, który dla mnie jest trudny w zrozumieniu. Może ktoś pomoże? :) poniżej wrzucam link z przejazdu lokomotywy parowej na odcinku Kostrzyn-Lemierzyce-Słońsk-Krzeszyce-Krasnołęg. Jedyny jaki znalazlem. Może w czymś pomoże. Jakby ktoś był zainteresowany kontaktem, piszcie na PW. Pozdrawiam i miłego oglądania :)
https://youtu.be/buiYJ4tL3lI

Strony: [1]