Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - malacz91

Strony: [1]
1
Na warsztacie / Odp: [HIT] Bieszczady/Galicja WIP - do pobrania
« dnia: 27 Września 2023, 21:29:37 »
Ja również Twoje exe mam ustawione. Rozmycie, shadery powłączane. Trzeba zmienić sprzęt na Rtxa i pewnie będzie po problemie. Ale to za jakiś czas :)

2
Na warsztacie / Odp: [HIT] Bieszczady/Galicja WIP - do pobrania
« dnia: 25 Września 2023, 20:26:55 »
Ja już gdzieś chyba o tym pisałem, że to EXE ma z sobą problemy.

U mnie wygląda to tak: po kliknięciu START w menadżerze Windowsa pokazuje się EXE na moment i znika. Brak logów, błędów, nic. Nie ważne jaką scenerię się próbuje odpalić, efekt jest ten sam. Posiadam Nvidię 750 więc możliwe, że są problemy z obsługą starszego sprzętu.
Identyczna sytuacja jak u mnie.

3
Na warsztacie / Odp: [HIT] Bieszczady/Galicja WIP - do pobrania
« dnia: 24 Września 2023, 14:35:27 »
Niestety te shadersy nic nie pomogły. Może rzeczywiście problemem jest Radeon. Ale to musiałoby się wypowiedzieć więcej użytkowników AMDków, czy u nich też jest taki problem. Póki co zadowolę się zwykłym exe. Pozdrawiam :)

4
Na warsztacie / Odp: [HIT] Bieszczady/Galicja WIP - do pobrania
« dnia: 23 Września 2023, 22:56:32 »
Jutro wypróbuję te shadersy. Dam znać czy pomogło.

5
Na warsztacie / Odp: [HIT] Bieszczady/Galicja WIP - do pobrania
« dnia: 23 Września 2023, 22:01:32 »
Przepraszam. Jednak Galicja odpaliła mi się tylko na zwykłym exe. Na exe od Jana żadna sceneria nie reaguje na przycisk start. Po prostu nic się nie dzieje, nie pojawia się ekran ładowania więc nie powstają errorsy i logi. To ciekawy problem odkryłem. I jak tu sprawdzić bez nich, czy jakieś pliki się ze sobą gryzą 🤔 Może problemem jest Radeon? Może tylko na Nvidia śmiga te exe?

6
Na warsztacie / Odp: [HIT] Bieszczady/Galicja WIP - do pobrania
« dnia: 23 Września 2023, 19:22:30 »
Żadna sceneria się nawet nie zaczyna ładować. Start nie reaguje. Dlatego nie tworzą się logi i errorsy.

7
Na warsztacie / Odp: [HIT] Bieszczady/Galicja WIP - do pobrania
« dnia: 20 Września 2023, 21:22:16 »
Witam. Mam problem. Zainstalowałem scenerię, zależności i scenariusz z Galicji odpalił się po dłuższym czasie. Jednak na tym exe nie odpalają się pozostałe scenerie. W ogóle brak reakcji startera. Czy to juz tak jest, że na tym exe ruszy tylko Galicja?

8
Nie dziwię się, że ludzi do pomocy jest jak na lekarstwo. Edytor w Maszynie jest tak skomplikowany, że same chęci pomocy nie wystarczą. Mówię tu o sobie, aczkolwiek domyślam się, że takich osób którzy byliby chętni pomóc a nie potrafią jest wiele. Wiem, że Maszyna to dzieło bezpłatne, rozwijane przez hobbystów i oczywiście podziwiam tutejszych twórców. Ja zacząłem się ostanio bawić w TANE, z myślą odtworzenia nieistniejącej linii 414 i mimo, że jestem na etapie uczenia się trybu geodety, to jest to całkiem inna bajka. Może kiedyś będzie też prościej w Maszynie. Pozdrawiam i Wesołych Świąt wszystkim :)

9
Na warsztacie / Odp: Nowe dymy (do pobrania)!
« dnia: 25 Stycznia 2022, 21:56:53 »
Jak najbardziej idą do góry. Rozpływają się nad kominem dopiero przy jakiś rozsądniejszych prędkościach.

https://youtu.be/jifjkxdl11c?t=127

Rp tej stonki to miód dla uszu :)
W Maszynie inne jest. W poprzednich wersjach bodajże 6dg miało fajny podobny Rp do tego na filmie, ale zostało zmienione niestety.

10
Na warsztacie / Odp: Linia 414
« dnia: 27 Lutego 2021, 11:50:51 »
Akurat na południe od Kostrzyna mnie mniej interesuje. Bardziej ta od Kostrzyna na wschód - do Gorzowa Wielkopolskiego. :) Malownicza jednotorówka - kiedyś :)

PS, odezwał się do mnie Kubcio58, z racji braku czasu nie mógł pracować nad linią, ale nie wyklucza że w przeciągu kilku miesięcy do niej wróci. Zadeklarowałem się pomóc, postaram się ogarnąć tajniki pracy nad edytorami. Porobię też jakieś zdjęcia z pozostałości z tej linii tj. dworzec w Krzeszycach, wiadukty, mosty, przejazdy. :)
Pozdrawiam.

11
Na warsztacie / Odp: Linia 414
« dnia: 30 Listopada 2020, 22:04:59 »
Witam. Jestem mieszkańcem Krzeszyc. Coś tam pamiętam z przejazdów pociągów przez moją wieść. Ponoć za bobasa jechałem pasażerskim, ale z racji wieku nie pamiętam tego. Pamiętam natomiast kursy towarowe, głównie Sm24. Linia jednotorowa, niezelektryzowana. Z tego co pamiętam, podkłady byly i drewniane i betonowe. Sama stacja w Krzeszycach to zwykły dworzec i dużo budynków z przeznaczeniem na skład bodajże buraków. Przynajmniej one były namalowane na ścianach. Tych budynków już nie ma. Po trasie w okolicach Krzeszyc pozostały tylko małe odcineczki szyn na przejazdach, mostki i wiadukt. Chcę się kiedyś wybrać pieszo lub rowerem po tym odcinku, mniej więcej od Lemierzyc do Rudnicy. Powstała w tym miejscu niby ścieżka rowerowa, ale jej jakość pozostawia dużo do życzenia. Chciałbym zobaczyć te linię w Maszynie. Sam chętnie bym ją stworzył, ale musiałbym nauczyć się obsługi edytora, który dla mnie jest trudny w zrozumieniu. Może ktoś pomoże? :) poniżej wrzucam link z przejazdu lokomotywy parowej na odcinku Kostrzyn-Lemierzyce-Słońsk-Krzeszyce-Krasnołęg. Jedyny jaki znalazlem. Może w czymś pomoże. Jakby ktoś był zainteresowany kontaktem, piszcie na PW. Pozdrawiam i miłego oglądania :)
https://youtu.be/buiYJ4tL3lI

Strony: [1]