Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MP5

Strony: [1]
1
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa
« dnia: 20 Czerwca 2022, 18:45:12 »
Update, po podmianie Elfów i asynchronicznego kibla  na EN57 i Impulsy problem się nie pojawił, ale będę jeszcze testować.
Druga rzecz, po zmniejszeniu brutta składu cystern z Włodowic AI nie ma problemów z wyjazdem, choć i tak robi to po czasie rozkładowym, jakby wyjazd wyzwalało zbliżanie się 71100 do stacji. 

2
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa
« dnia: 06 Kwietnia 2022, 20:30:43 »
Sprawdzałem dziś jak sceneria działa na nowej Maszynie. Nie zauważyłem problemu z Traxxem - po prostu się mu nie przyglądałem ale jest inna sprawa. Jadąc  TLK "Warta" 71100,  zauważyłem ze ST43 we Włodowicach podpiął się pod pociąg - ale mimo podania sygnału zezwalającego na jazdę nie ruszał. Po przejęciu kontroli nad nim - dało się ruszyć ale gdy oddało się go pod kontrolę AI przed semaforem, zatrzymał się. Trzeba było go ręcznie wyprowadzić za semafor i dalej jechał już normalnie. Log w załączniku.  Będę jeszcze patrzeć czy sytuacja się powtarza.

Update: sprawdziłem dziś dwa razy. Raz podmieniłem Rumuna na ST44 a raz nie zmieniałem niczego. Tym razem w obu przypadkach wszystko działo się jak należy - co więcej przyjazd TLK miał miejsce w chwili gdy towarowy wyjeżdżał na szlak. Jeśli znów zobaczę ze ta sytuacja występuje, dam znać. 

3
Symulator / Odp: Stare scenerie w MaSzynie
« dnia: 25 Lutego 2022, 18:20:27 »
Jedno pytanie - ile ważą takie rzeczy? Mając na uwadze choćby to że dojdą Wrzosy a więc duża sceneria, mam wrażenie że stare scenerie są na tyle małe, że nie wpływa to jakoś na czas pobierania całej paczki czy zajmowane miejsce na dysku.

Co do modeli - jestem też na nie. T448p nie ma kabiny ale w sytuacji w której nie ma S200 to jedna z lepszych lokomotyw pozwalających odwzorować realia. Zawsze można ją dać do jakiegoś lekkiego brutta AI (samą czy w pakiecie z Gagarinem ) czy postawić jako dekorację  na bocznicy jakiegoś zakładu. SM31 tym bardziej - ok, jest jeden model (nawet z kabiną) ale ta lokomotywa występuje na tyle często że jej brak byłby widoczny. Bo co zamiast tego? SM42 do znudzenia? Co do szynobusów mam te same uwagi - im więcej tym ciekawiej. Tabor historyczny zawsze może udawać jakiś pociąg okolicznościowy. Plus zawsze można przerobić składy i zrobić sobie samemu "scenerię retro". 

4
Na warsztacie / Odp: Parowozik do zabawy
« dnia: 23 Stycznia 2022, 19:50:02 »
Turkol to raz a dwa, na Całkowo Retro by pasowała do jakiegoś składu dekoracyjnego. Zawsze to miła odmiana. Potestuję na dniach

5
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 23 Stycznia 2022, 12:09:32 »
Też ma podejrzenie że to kwestia oskryptowania - jedna rzecz mi się przypomniała - przy zaniku napięcia nie ruszała także Tamara z beczkami, normalnie stoi pod semaforem. 

Z rzeczy które by przydało się aby były bardziej losowe to też zdawczy do Mostki Groszex. Zawsze trzeba na niego czekać - nawet jak się jest opóźnionym. Ale to myślę że to detale a w następnych scenariuszach będzie inaczej.

Aaa...i jeśli już mowa o EIC to by fajny był sezonowy EIC/IC od Macierzewa, jakby była dopięta część z Całkowem. To była by jazda... 

6
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 22 Stycznia 2022, 16:58:26 »
Zaniki napięcia to ficzer, jest to losowane, widocznie miałeś szczęście.


OK, dzięki za wyjaśnienie. Szkoda że do tego ficzeru nie ma jakiegoś komunikatu - no po powiedzmy minucie na radiu mogłaby być wiadomość w rodzaju "jest problem ale za parę minut powinno być napięcie". I druga rzecz - to że występuje na samym początku jest trochę denerwujące, co innego powiedzmy po kwadransie jazdy...

7
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa
« dnia: 09 Stycznia 2022, 19:42:44 »
Potwierdzam, ostatnio widziałem takie zachowanie AI na innej scenerii przy składzie pasażerskim z EU07. Problemów to nie robi, będę przy okazji patrzeć jak wygląda używanie wysokiego rozruchu na ciężkich bruttach.

8
Sprawdzałem na Cegielskim z ZWK do Kalisza - nie miałem czasu na pełną trasę. Ze dwa razy wywaliło WS-a ale nie było to jakąś wielką komplikacją. Ale u mnie brutta w większości jechały poprawnie - tylko w Piwonicach wielogrupowy tpge72162 ugrzązł. AI nie skorzystała z wysokiego rozruchu. Załączam errors może się przyda.

9
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 06 Grudnia 2021, 18:42:28 »
Dziękuję. Dla pewności możesz pan oblecieć jeszcze odcinek Dębica - Wolica aby zobaczyć czy z Kogutem nie zrobiliśmy jakiegoś byka.

Sprawdziłem, między Dębicą a Wolicą nic dziwnego czy błędnego nie zauważyłem.

10
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 23 Czerwca 2021, 16:11:21 »
Ja mam nadzieję, że szybko będzie dostępne więcej tras. CMK jest fajna, ale na ile scenariuszy pozwala? Już Sędziszów wygląda ciekawiej - mam nadzieję że będzie tak jak na choćby linii 053, czyli jakieś pasażerskie, jakieś brutta i jakieś misje z manerwami/zdawkami. I skoro będzie płatny, to mam nadzieję że dodatki będą wychodzić w miarę regularnie.   

11
Na warsztacie / Odp: Krzyżowa2 - zalesianie oraz zabudowanie scenerii
« dnia: 24 Listopada 2020, 20:26:03 »
Symulator i tak oznacza "zawieszenie niewiary" w jakimś stopniu  - więc mi np. nie przeszkadza multum średnio realistycznych detali - np. model ciężarówki jest chyba jeden, a przynajmniej na l053 widzę tylko tego białego Jelcza 315 - więc nie ma co na siłę bawić się w detale. Zwłaszcza że drogi gruntowe bywają rozciapane do niemożliwości, ale są i takie w miarę proste. Więc mi to że byłyby proste na scenerii nie przeszkadza.

12
Bocznica / Odp: Krzyżowa2 - zalesianie oraz zabudowanie scenerii
« dnia: 24 Listopada 2020, 20:15:24 »
No, nic tylko jeździć :)

13
Wydział zamówień / Odp: Linia 276
« dnia: 24 Listopada 2020, 20:14:49 »
Czy to oznacza, że w scenerii będzie linia 286 też? Czy wszystko przez Wrocław? Zresztą, nawet sam obszar południowej części Dolnego Śląska (umownie - od Wrocławia do Wałbrzycha na zachodzie i linii Wrocław-Kamieniec Ząbkowicki-Międzylesie na wschodzie ) to było by coś niesamowitego... 

14
Na warsztacie / Odp: Krzyżowa2 - zalesianie oraz zabudowanie scenerii
« dnia: 24 Listopada 2020, 20:07:12 »
Jest klimat i wygląda to świetnie. Co do dróg,  zgaduję że pewnie chciałeś uzyskać efekt takiej rozjeżdżonej drogi gruntowej - ale proste wyglądają jednak lepiej.

15
Na warsztacie / Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« dnia: 21 Listopada 2020, 15:43:59 »
Podziwiam za wytrwałość. Pytanie przy okazji - czy kiedyś w przyszłości byłaby szansa pociągnięcia scenerii kawałek na północ, np. do Rudnik? Tam są zakłady przemysłowe więc można by dodać ciekawe misje manewrowe albo jak na Całkowie v. 2.0 łączące manewry i jazdę na dłuższej linii. 

16
Na warsztacie / Odp: Krzyżowa2 - zalesianie oraz zabudowanie scenerii
« dnia: 14 Listopada 2020, 17:22:11 »
Blokowiska fajnie wyglądają. Czy będzie zmieniane coś w układzie torów? Kilka bocznic i jakieś zakłady przemysłowe by zrobiły klimat...

17
Na warsztacie / Odp: Sceneria SDR
« dnia: 02 Listopada 2020, 17:00:06 »
Dzięki - rzuciłem okiem i robi nawet w takiej formie niesamowite wrażenie. Mam nadzieje że kiedyś będzie dostępna w pełni ukończona.

18
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 18 Października 2020, 21:30:25 »
Dziwne, bo w plikach dałem config enabletraction no livetraction no Na jakim exe testujesz?
20.09, ale w starterze mam zaznaczone "zasilanie tylko pod siecią". I tu jest ciekawie bo w logu widzę

Cytuj
enabletraction no
loadtraction yes
friction 1
livetraction yes
Wcześniej (starsza wersja i exe i scenerii)  w Rainstedzie zawsze wyłączałem i łamanie pantografu i zasilanie tylko pod siecią. Następnym razem wyłączę opcję zasilania tylko pod siecią i zobaczymy co się stanie.

Cytuj
No albo czekasz w Olechowie 25min, albo w Pabianicach czekasz z 20-25min by przepuścić pociągi. Chyba jest losowanie które się wydarzy. Nie wiem, mogę spróbować zrobić że w Lublinku mijanka, w Pabianicach i w Łasku. No ale niestety takie czekanie jest realne :/. Mogę też polecić przyśpieszenie symulacji Ctrl+Shift+F6.
Na wszelki wypadek wolę nie przyśpieszać. Generalnie, wolę oczekiwanie na trasie niż na samym początku. Ale jak się nie da to trudno, będzie się czekać.

19
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 18 Października 2020, 17:44:27 »
Tak na szybko, bo trzeci raz podchodzę do przejazdu Włókniarzem

1) Po poprawkach manewry w porządku, zarówno AI i jak ręcznie. Nie zauważyłem błędu z kozłem oporowym. Za to po przeniesieniu .scn do scenery przestały występować problemy z brakującymi rysunkami taboru.

2) W okolicach Kalisza co chwila występują zaniki prądu w sieci trakcyjnej. Nawet na samej stacji, na postoju.

3) w jednym przypadku, gdy stałem Włókniarzem w Kaliszu, długo wyświetlone było S1 na semaforze, okazało się że powodem jest ruch po jednym torze od Kalisza - nie wiem czy to błąd czy sceneria generuje jakieś zdarzenia losowe jak na linii 053?

4) z listy życzeń - czy odjazd składu z Czapajewem z Łodzi i towarowego z Ostrowa mógłby występować bez opóźnienia? Obecnie czekanie potrafi być długie i to jest trochę irytujące.

Strony: [1]