Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - michAL_57

Strony: [1]
1
Inne niekolejowe / Odp: Michał - wielki fan Kolei ♾️
« dnia: 08 Października 2023, 22:54:16 »
Rok temu rano dane Mu było wykonać ostatnie samodzielne oddechy. Jednak ukochaną kolej przez wiele dni nadal miał w sercu... 💗

2
Inne niekolejowe / Odp: Michał - wielki fan Kolei ♾️
« dnia: 28 Grudnia 2022, 23:16:12 »
Dziękuję za serdeczne myśli powodujące, że Michał dalej jest z nami. Dziękuję też osobom obecnym z nami na miejscu. Wiem że Egon Witczak był, czy ktoś ze społeczności był jeszcze? Proszę o kontakt, bo nie zdążyłem pogadać.

Tata Michała

3
Inne niekolejowe / Michał - wielki fan Kolei ♾️
« dnia: 23 Grudnia 2022, 17:59:45 »
Witajcie

Piszę w sprawie mojego syna Michała (z jego konta michAL_57), jestem jego tatą. Wiedząc jak wiele dla niego znaczyło korzystanie i kontakt ze społecznością fanów kolei, uznałem to za swój obowiązek. Chcę napisać jak dużo dla osób z niepełnosprawnościami stanowią grupy nieformalne i cyfrowy świat rozwijany w ich ramach.

Podobny wpis wysłałem na td2.info.pl bo tam się ostatnio udzielał. Postanowiłem wysłać i tu, może wybaczycie. Symulator MaSzyna był dla niego ostatnio z pewnych względów niedostępny z uwagi na ograniczenia fizyczne, ale pamiętam czasy do 2021 r. gdy się nim delektował!

Michał ostatnio pisał na forum TD2 5 października. Jeszcze w piątek, 7-go, po napisaniu matury próbnej w liceum dłubał sobie coś w GIMPie i planował pomóc w jakiejś testowej scenerii... Miałem plany go w tym wesprzeć dołączając do projektu. Miał mieć dużo czasu gdy skończy szkołę w 2023 r.

W czerwcu dobił do 17 lat. Całe życie był osobą poważnie niepełnosprawną. Od zawsze kochał kolej i autobusy. Miał chorobę mięśniową, w ostatnim roku poruszał tylko palcami dłoni, a mimo to kończył kolejne klasy ze świetnymi wynikami, ostatnio z nagrodą premiera RP. Znał nieźle 3 języki obce. Nie pamiętam, by kiedykolwiek narzekał na swój stan.

Niestety po paru dniach, 9 października rano stracił świadomość i samodzielny oddech, którego już przez ostatnie 68 dni nie odzyskał. Wiadomo, płuca też potrzebują mięśni.

W piątek 16 grudnia zmarł.

Zawsze z podziwem patrzyłem na jego wysiłki i rzeczowe wyrażanie się, co możecie łatwo sprawdzić, mimo, że napisanie choćby jednego słowa to dla niego był wysiłek większy niż dla nas. Od ponad roku dużo korzystał z respiratora.

Bardzo związał się ze społecznością TD2 i korzystał z tego symulatora (wcześniej, jak pisałem z MaSzyny, dopóki dawał radę, zafascynowany realizmem). Robił to mimo, że z komputerowych akcesoriów mógł obsługiwać już tylko myszkę i znajdował się w pozycji półleżącej. Najwyraźniej oddałby dla możliwości zajmowania się koleją wszystko. Interesował się zarówno jazdą, jak i sterowaniem ruchem.

Mam w głowie różne myśli jak upamiętnić Michała. Oczywiście bardzo mi zależy by konto forumowe Michała pozostało widoczne, choć nie będzie używane. Pomyślałem sobie pewnego dnia, czy kiedyś wizerunek Michała nie trafiłby do symulatora - na peron, do wagonu lub nawet do lokomotywy?

Dziękuję za to, co robicie. Pomyślcie o Nim, kiedykolwiek usłyszycie gwizd lokomotywy. Może to właśnie on przejeżdża i Was pozdrawia?

Konto Youtube Michała to https://www.youtube.com/channel/UCM6oIBufXJHHwJJLk0Y6PRg
Profile TD2: https://td2.info.pl/profile/?u=23976

Misiek na pewno gdzieś tam jeździ ukochanymi "kiblami". Wiadomo skąd jego internetowa ksywka - michAL-57.

Pozdrawiam,
Jarek

PS: Ceremonia pogrzebowa jest planowana w Warszawie, 28 grudnia o godz. 12 w kościele Św. Franciszka z Asyżu, przy ul. Hynka 4, Warszawa Okęcie. Następnie udajemy się na cmentarz przy ul. Pawła Lipowczana.

PS: Zamiast kwiatów, których nie będzie gdzie złożyć przy urnie na cmentarzu, proponujemy darowizny wspierające chłopców takich jak Michał: https://www.parentproject.org.pl/darowizny
Jest możliwość kupić im kilka dni więcej i tym samym spełnić życzenie Michała. W tytule przelewu można coś do niego napisać.
Dotyczy to też osób nie mogących przyjechać, a zainteresowanych tematem.

4
Pobierz najnowsze exe https://eu07.pl/forum/index.php/topic,29423.msg543468.html#msg543468
Na nim AI częściej korzysta z wysokiego rozruchu.

6
Bocznica / Odp: Problem z zalogowaniem się do repozytorium
« dnia: 25 Listopada 2020, 17:33:55 »
Żeby wejść do repozytorium trzeba podać login i hasło. Jeśli zamkniesz okienko z logowaniem, to repozytorium odmówi Ci dostępu, czyli napisze właśnie "Unauthorized".

7
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 02 Sierpnia 2020, 20:42:52 »
Po zderzeniu pociągu osobowego relacji Częstochowa Osobowa - Lubliniec z drezyną pomiarową. Do tej sytuacji doszło na stacji Herby Stare. Z lewej strony w oknach kibla widać szczątki drezyny, natomiast z prawej strony widzimy pasażerów, którzy jakimś cudem uszli cało z tej katastrofy (być może w przeżyciu pomógł im sok Tymbark oraz wódka Żubrówka).

8
Zdjęcia urządzeń przejazdowych: sygnalizatory EHZ-77, napędy rogatkowe EEG-1, drągi rogatkowe, latarki drąga LDCU oraz szafa ADtranz.

https://eu07.pl/userfiles/27266/przejazd_chelmzynska.zip

Następne zdjęcia planuję wykonać na ulicy Marsa w Warszawie (takie same urządzenia przejazdowe).

9
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 09 Lipca 2020, 17:12:20 »
Po zderzeniu ekspresu z innym pociągiem pasażerskim na szlaku Grodzisk Zachodni - Grodzisk do lokomotywy zawitała Pani Pasażerka.

10
Zdjęcia SSP na Mszczonowskiej gotowe, ale zrobione w słońcu, mam nadzieję, że się do czegoś przydadzą.
Jest także nagranie dzwonu wolnobrzmiącego KLD-4103.

https://eu07.pl/userfiles/27266/mszczonowska_ssp_07_2020.zip

@Hubertnator23, wkrótce napiszę do Ciebie w sprawie kolejnych zdjęć, jakie mogę wykonać.

11
Bocznica / Odp: et 41
« dnia: 05 Lipca 2020, 18:23:18 »
Polecam przeczytać dokumentację.

12
WWW / Dostęp do repozytorium SVN
« dnia: 22 Czerwca 2020, 18:05:54 »
Dzień dobry. Mam następujące pytanie: jaki jest adres repozytorium SVN (potrzebuję wygodnego i szybkiego dostępu tylko do odczytu)?

13
Zrobię nowe zdjęcia i bardziej szczegółowe, nagram dźwięk dzwonu, a także zmierzę te obiekty, ale nie w tym miesiącu.

14
Wykonałem zdjęcia SSP w Warszawie na ulicy Mszczonowskiej:

https://eu07.pl/userfiles/27266/mszczonowska_ssp.zip

- 3 zdjęcia szafy aparaturowej: z przodu, z tyłu oraz lewy bok

- 3 zdjęcia żarówkowego sygnalizatora SD-K2 Kombud z podwójnym krzyżem św. Andrzeja i nowszym modelem dzwonu wolnobrzmiącego KLD-4103(wiem @Hubertnator23, że już wykonujesz model tego sygnalizatora, ale może przydadzą się komuś te zdjęcia): z przodu, z boku i zapalona lewa komora

Wrażenia z obserwacji pociągów były tak duże, że aż zapomniałem strzelić fotkę od tyłu :)

15
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 31 Maja 2020, 16:07:10 »
Z powodu czołowego zderzenia połączeniu uległy wagony towarowe, wagon pasażerski, wagon silnikowy SN61 oraz lokomotywa SM42. Sytuacja miała miejsce na szlaku Macierzewo - Paszki Wielkie.

Strony: [1]