Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - hubo221

Strony: [1]
1
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Tworzenie Rp1
« dnia: 10 Maja 2021, 13:00:53 »
Jak nigdzie nie publikujesz tylko tworzysz sam dla siebie to co to kogo...
Tak samo możesz taki dodatek udostępnić jako film prezentujący na YouTube.

Licencja YouTube została napisana w ten sposób, że generalnie możesz wciąć stamtąd wszystko i jeżeli chcesz to publikować/udostępnić to wystarczy jasno i wyraźnie wskazań autora fragmentu, chyba że autor tak samo jasno i wyraźnie stwierdził inaczej.

Inną sprawą jest tzw. przyzwoitość względem autora. Byłoby mu co najmniej miło gdyby wiedział, że coś co on stworzył, po odpowiedniej obróbce, znalazło się w symulatorze.

A kolejną sprawą jest podejście "władz" symulatora w przypadku oficjalnej publikacji. Chcą zgody autora, to chcą i koniec.
Równie dobrze możesz to opublikować w innym miejscu. Ale wtedy to już nie będzie oficjalny dodatek.

2
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.09 - problemy
« dnia: 07 Listopada 2020, 22:55:34 »
Tam trzeba wyjątkowo pozostawić na R1 do odjazdu.

3
Pomoc doraźna / Ustawienia sprzętowe
« dnia: 18 Września 2020, 15:50:17 »
Intel Core i5-8400 2,80 GHz
RAM: 8 GB
GeForce GTX 1050Ti 4 GB

Historia zaczyna się w momencie, gdy pojawiły się skoki fps przy stacjach i (nawet) przystankach. Nie zależnie czy przy ograniczonym fps do 60, czy nie - występowało lekkie, bo lekkie, ale jednak wkurzające przycinanie. Stwierdziłem, że coś z tym zrobię... No i zrobiłem.

Ustawiłem opcje zasilania na "wysoką wydajność". Było na "zrównoważony". OK. Pierwszy powód powyższego stanu rzeczy.
Poszedłem jeszcze dalej. W konfiguracji systemu -> rozruch -> opcje zaawansowane -> liczba procesorów było ustawione 1. W sumienie nie widzieć dlaczego. Ustawiłem na max, czyli 4.
Wyłączyłem też GUI przy uruchamianiu komputera.

No i wesół uruchomiłem ponownie komputer. Potem MaSzynę. No i efekt tego taki, że teraz takie skoki fps oraz (co za tym idzie) non stop występujące przycinki występują cały czas. Czy to na ograniczeniu fps, czy bez.
Sam komputer przyspieszył. Czuć to.
Zainstalowałem też sterownik do grafiki z płyty. Nie pomogło.

Na logikę symulator powinien śmigać. A nie śmiga.

Co schrzaniłem?
Dziękuję z góry za pomoc.

EDIT: A... Przy braku ograniczenia fps, mam 120 - 160. Tylko cholernie skacze. Tak jakby komputer chciał, a się dławił.

4
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.09 - problemy
« dnia: 18 Września 2020, 12:34:21 »
Taki problem (może nawet nie problem) bardziej kosmetyczny.
Czy te gadania SIP mogły być cichsze? Rozumiem - efekt wow i w ogóle. Ale z tego co pamiętam, a dane mi było jeździć w Elfie swego czasu, gadania SIP w ogóle nie słychać w kabinie przy zamkniętych drzwiach i wyciu za plecami wentylatorów/falowników. W Impulsie pewnie podobnie. No jeszcze w kiblach jestem skłonny uwierzyć w to, że trochę słychać, bo nie mamy na plecami i nad głową urządzeń. Trochę mniej przy kiblach z przedsionkiem służbowym.
Teraz słychać te zapowiedzi jakbyśmy prowadzili autobus.

5
Pomoc doraźna / Odp: Problem z zalogowaniem się do Repozytorium
« dnia: 15 Września 2020, 15:27:02 »
Cytuj
Ps. Mam też problem, że MaSzyna 20.04+ po uruchomieniu i załadowaniu, wyświetla mi się zielony ekran i nawet po 15 minutach nic! Nawet odinstalowywałem i instalowałem z powrotem. I tak mi się zacinała za każdym razem na każdej scenerii i scenariuszu. Jeśli dacie mi propozycję wątku, to przepraszam najmocniej za ten wątek.

To co Ty chciałeś z repo zassać jak Ci nie działa podstawa...
Mam dzisiaj dobry dzień i trochę czasu, więc pomogę. Szklana kula przed wydaniem nowej Paczki jest wyłączna.
Proponuję (jak już): Przede wszystkim odpalić tor doświadczalny i zobaczyć, czy wejdzie. Jeśli nie wejdzie to wraz ze specyfikacją komputra dać jako załącznik plik log.txt i errors.txt wygenerowane z odpalania toru doświadczalnego. Znajdują się w głównym folderze symulatora. Taka forma edukacji. A jak już wejdzie i złapiesz poprzedni log i errors z toru doświadczalnego to odpal jakąś dużą scenerię i jak Ci się znudzi (powiedzmy po tych 15 min) to też miło byłoby te dwa pliki zobaczyć z dużej scenerii.
Takie objawy (przynajmniej u mnie) daje za słaby komputer, który po prostu mieli scenerie godzinami. Wtedy wyłączamy renderowanie, obniżamy jakość grafiki, wyłączamy dymy, (opcjonalnie) zapis taśmy i się modlimy, żeby w ogóle cokolwiek w miarę płynnie chodziło.

6
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.04 - problemy
« dnia: 01 Maja 2020, 14:58:23 »
Po zaniku napięcia w EN57 i pochodnych wywala WS. I jednocześnie nadmiarowy przetwornicy.
Naciskanie samego x na klawiaturze podnosi tylko hebelek załączający przetwornicę, a chcielibyśmy ją odblokować. 

Rozwiązanie tymczasowe, empiryczno-januszowe: by podnieść hebelek odblokowujący przetwornicę należy nacisnąć na klawiaturze x, a następnie myszką najechać na hebelki przetwornicy i tam nacisnąć LPM. Lub wpierw najechać myszą na hebelki i nacisnąć LPM, a następnie na klawiaturze nacisnąć x. Magicznie podniesie się hebelek wyłączająco-odblokowujący.

7
Bieżące kolejowe / Odp: EP09 i jej "bujanie"
« dnia: 30 Stycznia 2020, 18:33:57 »
Bardziej stawiałbym na rozwiązanie rodem z ET22 czyli przenoszenie siły pociągowej przez cięgła trakcyjne. Co prawda w EP09 jest to nieco "ulepszona" wersja tego rozwiązania, ale to nadal tylko cięgła (luzy itp.). Czop jak siedzi to siedzi.

8
Bieżące kolejowe / Odp: Symulator Rewidenta Taboru Kolejowego - SRTK
« dnia: 02 Sierpnia 2019, 15:01:54 »
W celach czysto promocyjnych proponuję jednakże wydać tą waszą Wersję 0.1.0b "Łoś" nie "tylko dla dla developerów oraz testerów", lecz dla ogółu. Nawet tutaj to dać. Szczególnie, że na razie nie macie ani jednego użytkownika z zewnątrz, a tym bardziej "developerów oraz testerów" :)

Nie jest to żaden MaSzynowy Elf lub inna woda na pustyni....
Symulator MaSzyna, TD 2 zaczynały na innych forach i teraz mamy to co mamy. Tworzyć forum, żeby napisać regulamin, napisać że została wydana wersja "tylko dla developerów oraz testerów" oraz utworzyć wątek, aby ludzie pisali błagalne "zgłoszenia na stanowiska" (jakie?) to czysty bezzasadny narcyzm. Równie dobrze można wziąć kartkę A4 i napisać sobie na biurku to samo.

Strony: [1]