Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - TGVkamil

Strony: [1]
1
Dokładnie tak to wygląda. Jako dodatkowy efekt możesz jeszcze dodać chwilowe rozjaśnienie/ściemnianie wszystkich żarówek w momencie załączenia/wyłączenia sprężarki czy samej przetwornicy. Te skoki napięcia są bardzo zauważalne na żarówkach, zwłaszcza w nocy.

2
Przez ET42 również można przechodzić gdy maszyna jest pod napięciem.

3
Do podłączenia to Pokeys albo Arduino. Ja używam w swoim pulpicie Pokeysa i Arduino (Ikarus). Zadowolony jestem. Pokeysa bardzo łatwo się programuje i jego obsługa jest prosta. Jest tylko stosunkowo drogi. Jak umiecie programować to Arduino. Jest znacznie tańsze.

4
Bieżące kolejowe / Odp: Rozruch towarowych
« dnia: 18 Października 2020, 14:03:40 »
Dobrze, już pomijając różne rozważania teoretyczne (również moje) jestem ciekaw od tych którzy mają możliwość prowadzenia prawdziwych pociągów i porównania z tym co w symulatorze...
Jadąc po płaskim trenie bez poboru prądu czy podobnie szybko skład zwalnia (szczególnie ciężki)?

Może trochę późno, ale mogę powiedzieć jak to mniej więcej wygląda. Pociąg pociągowi nie równy. Każdy prowadzi się jak i zachowuje się inaczej. Ciężki pociąg towarowy ma bardzo potężny pęd. Na równym terenie prędkość spada bardzo wolno. Wiadomo, że nawet lekkie wzniesienie, czy spadek jest odczuwalny, jednak na równym terenie to nawet kilometr, dwa, a nawet więcej potrafi jechać bez spadku prędkości. Masa robi swoje, ale też długość pociągu ma bardzo duży wpływ na pęd. Pociąg o masie 1000 ton będzie miał większy pęd przy długości 600 metrów niż przy 300.

5
Na warsztacie / Odp: Projekt 750mm
« dnia: 22 Lipca 2017, 00:16:27 »
Aktualnie sprawa wygląda tak, że jest gotowy tor doświadczalny na cztery szerokości: 600mm, 750mm, 785mm i 1000mm. Co do samej Lxd2 to jedna kabina jest w pełni sprawna (grywalna), natomiast jest parę problemów chociażby z cieniem i synchronizacją modelu zewnętrznego i kabiny. Druga kabina to jest dłuższa chwila roboty. Model zewnętrzny od ostatniego razu nie był ruszany i póki co nie będzie, bo nigdy nie zostanie wydany gdyż zawsze coś może być jeszcze lepsze niż jest. A czemu to się tak dłuży wszystko? Czas i jeszcze raz czas, a w zasadzie to jego brak. Zobaczymy jak lokomotywa będzie się sprawować na nowej maszynie.

Edit 02.03.2018:
Trochę się ruszyło. Nie ma sensu żebym trzymał wszystkie modele, które robiłem pod kloszem, jeśli nic przy nich nie robię. Wysłałem je zatem do bardziej kompetentnych osób, więc trafiły w dobre ręce. A poszło: Lxd2 wraz z kabiną oraz w różnym stopniu zrobione: MBxd2, klasa rumuńska, Wls150 (którą lekko dopieściłem, nie robiłem od zera), Px48, kozły wąskotorowe oraz żuraw wodny. Co potrafiłem to zrobiłem. Jestem też poniekąd dumny, że mogłem swoją cegiełkę dołożyć do symulatora :). Podziękowania należą się tu pod adresem przede wszystkim Sawiego oraz Matka123, dzięki którym chociażby Lxd2 wygląda tak a nie inaczej (że dobrze ;)) oraz innym użytkownikom, którzy służyli radą. Nie żegnam się lecz póki co nie będę nic tworzył. Może za jakiś czas. Zobaczymy.

Wszelkie screeny z prac nad wąskim torem proszę umieszczać dalej w tym wątku.

6
Na warsztacie / Odp: Projekt 750mm
« dnia: 06 Grudnia 2015, 00:15:15 »
Ekhu, khe, khe <zdmuchiwanie kurzu>
Także tego, Lxd2 przy okazji kolejnego liftingu (dziękuje Sawi za motywacje :D) otrzymała parę nowych detali m. in.:
-antenę RT
-żaluzje 3D, parę osób mnie straszyło że to źle wygląda, ale jak widać prezentuje się świetnie
-wywietrznik dachowy przedziału silnikowego
-pokrywy wsypów/wlewów do piasecznic
-nową kabinę (to już chyba 7?)
-drzwi do kabiny (tak przyszłościowo :)
Ponadto jak to ja, poczyniłem poprawki pierdół i mapowania.

7
Inne niekolejowe / Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« dnia: 07 Września 2015, 22:52:16 »
To jak wszyscy się chwalą to i ja się pochwalę :). Przed i po dokładnym wymyciu i zamontowaniu taśmy LED.

8
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury.
« dnia: 19 Sierpnia 2012, 11:40:42 »
Foty 401da-478, jakość średnia. Chętni PW.
http://eu07.pl/userfiles/15105/foto-401da-478.rar

Strony: [1]