- Symulator MaSzyna -

Hyde Park => Bocznica => Wątek zaczęty przez: Sawi w 20 Sierpnia 2015, 22:11:45

Tytuł: most bystrzyca klodzka.7z
Wiadomość wysłana przez: Sawi w 20 Sierpnia 2015, 22:11:45
Skończ z tym swoim dziadowaniem. Niby zbędne, a pewnie za jakiś czas będę niezbędne do np wyświetlania porządnych cieni. Trzeba myśleć przyszłościowo.
Tytuł: Odp: most bystrzyca klodzka.7z
Wiadomość wysłana przez: Stele w 20 Sierpnia 2015, 23:13:23
Wiesz o raytracingu jeszcze mniej niż ja. Segmenty we wnętrzu filaru nie mają nic do wyświetlania cieni. A jeśli nie będzie to sprawdzane, to spowoduje jedynie rzucanie cienia przez obie ścianki, w tym z jednej będzie liczony zbędnie co tylko obciąży gpu. W cytacie sprzed lat, który zapamiętałeś, chodziło o elementy jak wycięte góry hałd na mopie, które istotnie powodowały by błędy w cieniowaniu.
Seba, trzeba było dać rysunki do czegoś innego to bym mostu nie rozbierał. Posiedziałem nad nim z dwie godzinki to skończę bo widać efekty, o ile uda mi się spasować dziury na teksturze, co wymaga ingerencji w geometrię, bo łuki były robione na oko i po stworzeniu dedykowanej tekstury nie idzie tego zmapować. Kafelkowany z trzech metrów ściany tyłka nie urywa i chcę to dopracować.
Tytuł: Odp: most bystrzyca klodzka.7z
Wiadomość wysłana przez: Sawi w 20 Sierpnia 2015, 23:18:36
Maruda vel @Stele schowaj swoje wnioski, mądrości w buty i najlepiej strać się na tydzień. Wtedy się przysłużysz zdecydowanej większości. Jesteś znany z dziadowania i tak pozostanie na czele ze swoim szrotem.
Tytuł: Odp: most bystrzyca klodzka.7z
Wiadomość wysłana przez: Benek w 20 Sierpnia 2015, 23:40:34
Po wiadomościach Stele nie widzę by łamał Regulamin czy kogoś prowokował, proszę więc o zejście z niego. Jeśli prywatnie się nie lubicie, to nie przenoście tych nastrojów na forum, bo to nieprofesjonalne ani trochę. Wymieniajcie się argumentami, a nie docinkami jak jakieś gimby.
Tytuł: Odp: most bystrzyca klodzka.7z
Wiadomość wysłana przez: sebastian82 w 20 Sierpnia 2015, 23:45:04
@Benku Antek niech sobie działa. Ja mu nie wróg. Ale niech nie gada bzdur, że model jest robiony na oko. Czasem sam ze mną jeździł i wie na jakim sprzęcie obecnie pracuje. Model trzyma wymiry z każdej strony. O to będę się kłucił, jeśli to ma być pod scenerię realną to modelu (wymiarów) nie dam ruszyć. Jak to się nie podoba trudno.
Tytuł: Odp: most bystrzyca klodzka.7z
Wiadomość wysłana przez: Benek w 21 Sierpnia 2015, 12:20:14
Posprzątałem ten bałagan.