- Symulator MaSzyna -

Symulator EU07 (i nie tylko) => Na warsztacie => Wątek zaczęty przez: Ra w 14 Lutego 2015, 18:05:29

Tytuł: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 14 Lutego 2015, 18:05:29
Chciałbym poinformować, że prowadzę prace nad modyfikacją linii 61, mające na celu ustawienie przebiegu torów zgodnie z mapą. W paczce MaSzyna 15.02 są już częściowo przetworzone pliki — przygotowane do dalszych przekształceń. Między innymi została uporządkowana struktura wpisów w ośmiu klonach torów. Pozostałe obiekty (teren, sieć trakcyjną, zieleń, drogi) zintegrowali wcześniej koledzy przygotowujący paczkę.

Dziś wydzieliłem do osobnego pliku tory, które były identyczne w każdym klonie — stanowią one około 25% wszystkich torów. Zmieniłem też współczynniki tarcia na 0.15. Zmiany wykonałem na poziomie plików tekstowych. Bieżące prace może śledzić, pobierając archiwa spod adresu eu07.pl/daily/ (http://eu07.pl/daily/), zaczynające się od 877- (drugi człon to data ostatniego spakowania — należy wybrać plik z najnowszą datą). Paczki należy wypakowywać na czystą paczkę MaSzyna 15.02, z nadpisaniem wszystkich plików (można potem używać ten sam katalog MaSzyny do wgrywania kolejnych archiwów). Nowe paczki są tworzone automatycznie przed 6: rano, wyjątkowo dziś przygotowałem paczkę po ostatnich zmianach. Jeśli w paczce pojawi plik eu07.exe, to tej wersji należy używać do testów, gdyż wcześniejsze nie będą działać prawidłowo ze zmodyfikowanymi plikami scenerii (planowana jest zmiana sposobu powiązania eventów z torami, co będzie wymagać nowszej wersji EXE).

Podczas testów należy zwracać uwagę na przejezdność poszczególnych scenariuszy, w szczególności czy coś nie zostało uszkodzone względem poprzedniego stanu. Po uwspólnieniu torów przejdę do etapu przesuwania — wtedy przez kilka dni tory mogą nie być przejezdne, a w terenie pojawią się dziury i zakładki. Będzie to sukcesywnie usuwane. W przypadku znalezienia błędów proszę o jak najszybsze zgłaszanie, bowiem po kilku dniach sytuacja może już być inna. Jeśli będą widoczne poważne błędy w dużej ilości, to nie ma potrzeby ich zgłaszać, gdyż zapewne będzie to etap przejściowy prac i w krótkim czasie większość zostanie poprawiona.

  Dodano: 14 Lutego 2015, 19:03:26
Po przejechaniu któregoś ze scenariuszy na zmodyfikowanych plikach proszę o odpowiedź w tym wątku ze wskazaniem nazwy scenariusza oraz daty paczki, nawet jeśli żadne błędy nie będą widoczne. W przypadku błędów proszę o opis z podaniem miejsca, ewentualnie załączenie errors.txt, jeśli taki się wygeneruje. Jeśli jakieś pociągi będą stać w nieprawidłowych miejscach, proszę o zrzut ekranu w pobliżu pociągu, po dwukrotnym użyciu klawisza [F2] (z widoczną tabelką skanowania w kolorze zielonym). Będę też wdzięczny za zamieszczenie porównania z zachowaniem na poprzedniej paczce, ponieważ sam nie znam dobrze tych scenariuszy.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek626 w 14 Lutego 2015, 19:29:16
W kwestii technicznej. Skoro pliki nadpisują zawartość czystej paczki, to jak korzystać ze stabilnej wersji scenerii L61? Lepiej dać wybór i testowane pliki wydzielić do osobnego folderu, tworząc nowe test.scn.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 14 Lutego 2015, 19:39:26
Najlepiej do testowania zmian mieć osobny katalog z paczką. Aby wydzielić testowane pliki musiałbym zrobić kopię całego folderu linia61, również w models, bo np. również zamierzam zmodyfikować latarnie, by same świeciły w nocy. Chcę to zrobić w najprostszy dla siebie sposób, a tworzenie klona, którego oryginał może potem żyć własnym życiem, jest niebezpieczne — nie będę w stanie wprowadzać w klonie zmian robionych w oryginale.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 14 Lutego 2015, 19:57:26
Mam w planach zmianę wszystkich latarni, ujednolicenie ich, poprawę dziur i dorobienie jakichś nowych. Jak mnie ubiegniesz, to proszę przenoś te poprawione do /elektryczne bym ci dodatkowo nie namieszał.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek626 w 14 Lutego 2015, 20:01:35
Mnie akurat stać na dwa, czy trzy foldery z PC mimo, że teraz to około 10Gb. Rozumiem powody:
Cytuj
Chcę to zrobić w najprostszy dla siebie sposób
nie rozumiem obaw:
Cytuj
oryginał może potem żyć własnym życiem.
Skoro zmiany będą także w katalogu models, będą miały wpływ, także na inne scenerie. Rozpoczęcie wątku w tym dziale, świadczy o chęci pozyskania do testowania, jak największej grupy chętnych. Tracisz tych, którzy nie zechcą trzymać klona całej paczki 10Gb. Klon L61 (ze wszystkimi klonami potrzebnych folderów), strzelam miałby może 200Mb. Jeszcze gorzej, jak ktoś nie doczyta, że zepsuje jedyną kopię PC. Pomyśl nie tylko o sobie.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 14 Lutego 2015, 20:04:54
Przemyślałem sprawę i w katalogu z plikami do testowania umieściłem archiwum linia61old.7z, które zawiera kopię plików z paczki MaSzyna 15.02, umieszczone w osobnym katalogu linia61old. Zmodyfikowałem też odpowiednio pliki SCN. Nie testowałem tego, więc prosiłbym o sprawdzenie — w razie potrzeby poprawię.

Co do latarni, to planowałem połączyć w jeden submodel wersję dzienną oraz nocną, następnie ustawić różniące się submodele jako światło zapalone i wyłączone.

  Dodano: 14 Lutego 2015, 20:11:17
Obawy moje wynikają z doświadczeń wyniesionych z modyfikowania Linii 546 po wyłączeniu jej z paczki. Podszedłem do tego zbyt ambitnie, przez co prace utknęły na problemach technicznych. Z kolei inne osoby opracowały własną wersję poprawek — w przypadku powrotu do pracy nad tą scenerią będzie trzeba się z nimi zapoznać i coś wybrać, a być może będzie materiał na jakieś fragmenty nowej scenerii. Na razie jednak priorytety są inne.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 14 Lutego 2015, 20:44:06
Z latarniami to właśnie o to mi chodzi, tylko wiele z nich wymaga załatania dziur i przemapowania. Przy okazji chcę wszystkie latarnie wrzucić do jednego folderu by się nie pogubić, więc informuję by potem nie było problemów ze ścieżkami w rsf.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: sebastian82 w 14 Lutego 2015, 21:02:24
@Ra. Jarku nie obraź się, ale skończ najpierw jeden projekt. Rozgrzebałeś kilka scenerii w symku, zarówno obecnych jak i tych, które wyleciały z paczek całościowych. Poprwiałem kilkanaście elementów na scenerii L61 i L144. Wiem co na niej kuleje i co mam zamiar poprawić. Owszem pracuję nad swoją scenerią. Niestety do tego jeszcze długa droga. Poprawiam również trakcję na innych sceneriach oraz staram się dołożyć również inne elementy sieci trakcyjnej. Chciałbym abyś dał szansę również innym się wykazać (bo w ten sposób można doszlifować swoją wiedzę). Dla mnie zostaw kaliską oraz L61 i L144. Nie mówię o dostosowaniu tych scenerii do mapy jak kiedyś wspomniałeś i liczę na to, że to zrobisz aby w przyszłości połączyć te scenerie (Manewrowo3, Tarniowo, L546,, SDR18, Quark itp.) w jakąś sieć. Natomiast domki, drzewka, trakcje, tory, eventy oraz drogi proszę zostaw innym. Niech pozostali też mają co modyfikować i publikować, a nie tylko jakiś kolejny kloniasty scenariusz. Przyznaj, że sceneria zmodyfikowana pod kątem wszystkiego też bądzie cieszyć oko innych oraz wzbogaci ich doświadczenie. Zwłaszcza, że łatwiej jest modyfikować istniejącą scenerię niż tworzyć nową.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek626 w 14 Lutego 2015, 21:06:04
Teraz będzie łatwiej zrealizować:
Cytuj
Będę też wdzięczny za zamieszczenie porównania z zachowaniem na poprzedniej paczce, ponieważ sam nie znam dobrze tych scenariuszy.
Ponieważ trudno było się wycofać z już opublikowanych plików, zrobiłeś dobre posunięcie, wstawiając L61_old. Dzięki. Zerknąłem na katalog models, tam zmiany nie powinny wywołać szoku. Pytanie czy modyfikowane modele będą miały te same nazwy, czy zamierzasz dać nowe ze zmianą nazw w ścieżkach?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 14 Lutego 2015, 22:05:24
Co do modeli, chodzi mi tylko o pozbycie się pliku l61_lampy_noc.scm.

@Ra. Jarku nie obraź się, ale skończ najpierw jeden projekt. Rozgrzebałeś kilka scenerii w symku, zarówno obecnych jak i tych, które wyleciały z paczek całościowych.
Doprowadziłem je do takiego stanu, do jakiego mogłem. Mam nadzieję, że lepszego niż poprzednio. Jeśli coś kuleje, to proszę o wskazanie konkretnych rzeczy do poprawienia, bo mnie skończyły się ogólne pomysły organizacyjne i nie wiem, co miałbym dalej robić z tymi sceneriami. Obecnie moim priorytetem jest połączenie linii 61 z 144, do czego potrzebne jest ułożenie torów zgodnie z mapą. W dalszej kolejności będę tam wprowadzał sterowanie ruchem zbliżone do tego na Quarku.

Manewrowo3 jest scenerią realistyczną, obecnie zgodną w planie z mapą — łączenie z innymi sceneriami nie ma sensu, jedynie przedłużanie jako scenerii realistycznej. Tarniowo2 można modyfikować pod kątem poprawienia estetyki, tory za rzeką wymagają dorobienia terenu. L456 i SDR wymagają zbyt wiele pracy na chwilę obecną, żeby doprowadzić do stanu używalności. Quark wymaga przebudowy układów torowych, na co nie mam pomysłów — traktuję to jako bardziej rozbudowaną wersję TD.

Jeśli masz jakieś poprawki do Linii 61, to wrzucaj je na SVN — po obróceniu torów mogą się już nie nadawać do dodania.

  Dodano: 15 Lutego 2015, 12:54:40
Wczorajsze prace (dostępne w dzisiejszej paczce) zakończyły się na wydzieleniu 50% torów do osobnego pliku. Około 25% wpisów torów było identycznych we wszystkich klonach, kolejne 25% miały jedynie inną teksturę podsypki w klonie "regio". Nie umiem powiedzieć, jaką wartość miała ta zmiana podsypek. Poza tym powymieniałem pomiędzy klonami odczyty semaforów, ustawianie S1 i obsługę przejazdów. Mogą przez to występować podwójnie (tzn. np. odczyt w dwóch kolejnych torach, podczas gdy wcześniej był tylko w jednym, ale różnym w różnych klonach). Krótki przegląd scenerii ujawnił niepotrzebne skopiowania eventów z innych klonów (co poza zalogowaniem braku eventu nie powinno rzutować na symulację) oraz zdublowane tory (tzn. różne tory mają w klonach te same nazwy, np. b_tor1, hs_ai_dkor1 — ktoś sobie uprościł przestawianie taboru poprzez przesunięcie nazwy na inny tor).

Już po spakowaniu paczki odkryłem, że algorytm podmieniający podsypkę do przetestowania alternatywnego wpisu w "regio" ma błąd, przez co nie wszystkie tory były sprawdzane z alternatywną podsypką. Po drobnej poprawce okazało się, że kolejne 20% ma jedynie inną podsypkę w "regio". Po tej operacji zostało nieco ponad 1000 torów do uwspólnienia (z pierwotnej liczby około 3600). Udało mi się również posortować wpisy w "regio" w takiej kolejności, jaka jest w pozostałych klonach, co by ułatwiło porównanie pozostałych parametrów. Jednak po tym sortowaniu odkryłem różnice w podsypkach, więc zamiast kontynuować z posortowanym plikiem, wydzieliłem te tory. Dziś zamierzam ponownie posortować krótszy już plik i następnie wydzielać tory z przypisanymi eventami. Efekty prac będą dostępne jutro rano.

  Dodano: 16 Lutego 2015, 03:01:23
Na ten moment zintegrowane jest już około 83% torów. Scenariusze "osobowy" przetestowałem na okoliczność logowanych błędów oraz przypisałem semafory do torów. Pozostałych nie sprawdzałem — mogą się logować duplikaty torów i braki eventów. Im mniej torów zostaje, tym trudniej sprawić, by wpisy były identyczne. Dodatkową trudnością są obrócone tory albo podzielne na krótsze. Zdecydowałem się jednak wstawiać puste eventy Multiple w te klony, które nie używają danego eventu wpisanego w tor. Rano będzie kolejny zrzut z trwających prac.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: jochand w 16 Lutego 2015, 10:46:16
W misji posp duplikatow nie ma, przejezdna na wersji svn 913. W errors wyskakuje:
Bad track: Event2 "lisow_wj1" does not exist
Bad track: Event2 "sssdrtest_zwr15-" does not exist
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 16 Lutego 2015, 17:43:58
To już poprawiłem. Przy testowaniu proszę zwracać uwagę, czy AI nie jeździ zbyt wolno. Kopiowałem ograniczenia pomiędzy klonami i część z nich może pochodzić jeszcze z 2008 roku, kiedy AI miało problemy z hamowaniem i różne triki były stosowane do poradzenia sobie z tym.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: klimczok_mk w 16 Lutego 2015, 18:51:16
Wszystkie paczki trzeba pobierać z linka, który dałeś w pierwszym poście? Czy tylko najnowszą?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 16 Lutego 2015, 18:53:57
Bieżące prace może śledzić, pobierając archiwa spod adresu eu07.pl/daily/ (http://eu07.pl/daily/), zaczynające się od 877- (drugi człon to data ostatniego spakowania — należy wybrać plik z najnowszą datą).
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: klimczok_mk w 16 Lutego 2015, 18:55:07
Mam rozumieć, że najnowszy.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 16 Lutego 2015, 19:01:56
Tak, archiwum z każdego kolejnego dnia zawiera w sobie wszystkie wcześniejsze zmiany. Początkowy numerek jest wersją paczki na repozytorium SVN — MaSzyna 15.02 zawiera stan do wersji 876, począwszy od wersji 877 tworzone są codzienne paczki. Obecnie poprawiam "towarowy2", by był przejezdny dla AI, przypisałem tarcze i semafory w Stradomiu.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: klimczok_mk w 16 Lutego 2015, 19:03:38
Na razie zajmujesz się l61?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 16 Lutego 2015, 19:20:06
Cały czas.

  Dodano: 16 Lutego 2015, 20:24:56
Klon "towarowy2" wygląda na sprawny, AI dojechało mi do Lisowa, gdzie scenariusz się komplikuje. Paczkę przepakowałem, bo dziś było dużo błędów poprawionych i nie ma potrzeby testowania wczorajszego stanu. Został mi jeszcze klon "regio" do posprzątania, a potem trzeba by ujednolicić nazwy zwrotnic, które dostały różne nazwy w różnych klonach.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: klimczok_mk w 16 Lutego 2015, 22:27:56
Widzę @Ra, że masz jakiś program wspomagający, bo szybko ci to idzie.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: MaciejM w 16 Lutego 2015, 22:43:41
Obstawiam, że ten program to Rainsted.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 16 Lutego 2015, 22:48:09
Głównie Notepad++, w Rainsted dodałem tylko wyszukiwanie identycznych wpisów w ośmiu klonach i korzystam z podglądu scenerii, do tego intensywnie używam SVN (przez SmartSVN).
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: mac310 w 16 Lutego 2015, 23:58:11
Właśnie przejechałem linia61_pospieszny1 na 15.02 i na wyjeździe z Herbów Starych (o ile dobrze pamiętam na wysokości wskaźnika We8a) pojawił się zanik napięcia i wywaliło WSa. Czyżby jakiś problem z siecią tam jeszcze był? Podobno miała być poprawiona.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 17 Lutego 2015, 00:18:44
Tak, jest tam jeszcze parę problemów z siecią. Ja sieci nie poprawiam. Po przemieszeniu torów w docelowe miejsce trzeba będzie wykonać poprawki sieci, wtedy będzie to miało większy sens. Na razie zakończyłem poprawki błędów do "regio", teraz czas na ciąg dalszy unifikacji w oparciu o porównywanie z użyciem SVN. Mam jeszcze pomysł, by wczytać tory klonów z przesunięciem o parę metrów, będzie mi łatwiej wykryć podzielone tory.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: jochand w 17 Lutego 2015, 14:04:14
Osobowy 3- SVN 927, nieprzejezdna. Koniec misji na podg.Liswarta- zeberko. Przy wyjezdzie z Herbow 2 zwrotka dla nas, zle ustawiona, trzeba ja przerznac.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 17 Lutego 2015, 14:46:41
Jestem w trakcie ujednolicania nazw zwrotnic, więc wersje z SVN mogą nie działać. Do wieczora powinienem się z tym uporać i zwrotnice wyjadą do pliku z torami wspólnymi, ale trzeba zmieniać też nazwy w eventach sterujących, co jest pracochłonne.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: sebastian82 w 17 Lutego 2015, 15:14:12
Mam pytanie do kolegi @mac310 w związku z jego wypowiedzią:
Właśnie przejechałem linia61_pospieszny1 na 15.02 i na wyjeździe z Herbów Starych (o ile dobrze pamiętam na wysokości wskaźnika We8a) pojawił się zanik napięcia i wywaliło WSa. Czyżby jakiś problem z siecią tam jeszcze był? Podobno miała być poprawiona.
Jak prowadziłeś loka mijając ten wskaźnik? Pytam bo to ja poprawiałem ta scenerię pod kątem zasilania. Przejechałem ten scenariusz z 15 razy bez problemu, inne osoby również w takcie testów. Zawsze jednak może wkraść się jakiś błąd, a informacja będzie pomocna przy jego usunięciu.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 18 Lutego 2015, 01:09:14
W klonie "tlk" mam takie coś:Bad track: Event1 "lisow2.1_01" does not exist
Bad track: Event2 "losuj_lisow_01" does not exist
I nie potrafię zlokalizować, do czego to było podpięte. Mam paczkę z plikami wg stanu na połowę 2014 i tam są te eventy jedynie wpisane w tory, także ja raczej tego nie zgubiłem.

  Dodano: 18 Lutego 2015, 06:45:20
Dzisiejsza paczka ma już 90% torów zintegrowane. Nazwy torów nadane w różnych klonach zostały w większości rozpropagowane do pozostałych klonów, a tory odwrócone tak, aby można było wstawiać na nie składy. W zasadzie skończyły się już możliwości bezpośredniego porównywania plików — trzeba się dokładniej przyglądać torom. Wczytałem pozostałe tory z przesunięciem... Klony potrafią się różnić niedokładnościami współrzędnych końców (co w dużym stopniu zostało już wyeliminowane). Są też znaczące różnice w odcinkach torów — np. "osobowy1" nie miał rozjazdów w Liswarcie, a "regio" w 10 miejscach zamienia kilka kolejnych odcinków na znaczną liczbę krótszych o innym podziale. Z kolei do "towarowy1" musiałem wstawić 9 krótszych odcinków zamiast jednego długiego toru o nazwie "xxxx". Zamierzam teraz sprawdzić wczytywanie wszystkich scenariuszy (i doprowadzić do stanu, w którym nie będą logować się błędy eventów), a następnie kopiować wywołania eventów pomiędzy klonami (z wyjątkiem bezpośredniego sterowania zwrotnicami i semaforami). Dzięki temu na podstawie wygenerowanego errors.txt będę mógł zrobić eventy Multiple i doklejać je do plików. Powinno to też przyspieszyć dalszą integrację.

W zakresie testowania interesuje mnie, czy nie powstały niepotrzebne ograniczenia prędkości dla AI oraz czy wstawione składy nie stoją w przeciwną stronę albo w nieodpowiednim miejscu względem pierwotnych wersji. Byłbym też wdzięczny za informację, czy AI widzi wszystkie semafory oraz wskaźniki W4 (w "regio" jazda z rozkładem kończy się teraz w Kochanowicach, gdzie nie jest przypisany ani W4, ani semafor; z kolei "towarowy2" zakończył mi się ostatnio na koźle w Lisowie — śmiesznie wyglądało dyktowanie rozkazu po wykolejeniu).
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: jochand w 18 Lutego 2015, 12:23:46
Wracajac do osobowego 3, jeszcze gorzej niz bylo. Wykoleja nam sie zaraz po wyjezdzie z peronow w Herbach. Powod, brak torow na wysokosci nastawni. Errors jeszcze bogatszy:
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 18 Lutego 2015, 15:20:45
Mam wrażenie, że nie ściągnąłeś wszystkich potrzebnych plików. Akurat ten klon testuję najczęściej i nie jest możliwe, żeby nie działał.

  Dodano: 19 Lutego 2015, 02:43:36
Do zintegrowania pozostało jeszcze około 270 torów (7%). No i chyba się nie obejdzie bez zmian w EXE, bo wiele torów ma wpisany event, który albo bezpośrednio przestawia zwrotnicę, albo ustawia sygnał na semaforze. Musiałbym wstawiać tam event o jakiejś nazwie i potem kopiować to do pozostałych klonów, w jednym przekierować akcję przez Multiple na to, co miało być zrobione, a w pozostałych zrobić pusty. Zmiany w kodzie wydają się być prostsze, bo wystarczy torom nadać nazwy, zdefiniować Multiple, a wywołanie eventu usunąć z toru tylko w klonie, który go używa.

Kolejny problem jest taki, że ta sama nazwa eventu w różnych klonach jest używana w różnych torach. Przykładowo event o nazwie start_rs jest dwukrotnie wywoływany, podczas gdy w oryginalnych scenariuszach był jednokrotnie, ale w różnych miejscach. Może to mieć wpływ na misję, albo nie, jeśli akurat nie ma jazd po tym drugim torze, albo są w czasie nieistotnym już dla użytkownika.

Z klona "regio" przeniosłem do wspólnego pliku większość torów, które były inaczej podzielone. W efekcie teraz na wszystkich scenariuszach można już jeździć po nierównych torach.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: jochand w 19 Lutego 2015, 12:00:32
Wreszcie misja osobowy 3, przejezdna. AI ustawione prawidlowo. WS puscil kilka razy na odcinku Liswarta- Lisow, dalej trzyma.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 19 Lutego 2015, 12:14:46
Nadal nie masz pliku z sygnalizacją zaktualizowanego. Braki W4 nie powinny się logować. Obecnie w "towarowy2" wprowadziłem łączenie eventu z torem poprzez nazwę toru w nazwie eventu. Jak się upewnię, że to działa tak, jak myślę, to dołączę nowe EXE 465. Ma ono jeszcze kilka innych poprawek.

  Dodano: 21 Lutego 2015, 05:59:30
Myślałem, że do dziś rana uda mi się zintegrować klony, niestety zabrakło paru godzin. Klon "regio" ma jeszcze 66 torów, a pozostałe 58, czyli zostało mi do zrobienia jeszcze około 1.5%. Niestety tej najbardziej uciążliwej części, bo każdemu z torów trzeba się przyjrzeć, czemu nie chce być podobny do innych. Najgorsze są konflikty odczytu semaforów (*_sem_info) z eventami sterującymi ruchem — odczyty semaforów muszą zostać, a dla pozostałych trzeba szukać innego miejsca. Ciekawym rozwiązaniem jest "multiple w torach", czyli zamiast wywołania jednego eventu z toru, wywołującego następnie kilka eventów od zwrotnic i semaforów, tor jest podzielony na kilka krótszych, z których każdy przestawia inną zwrotnicę.

  Dodano: 21 Lutego 2015, 20:25:20
Właśnie zakończyłem unifikację torów we wszystkich ośmiu klonach. Teraz będę po kolei je uruchamiał, aby jeszcze sprawdzić logowane błędy i ewentualnie coś poprawić. Następnie zrobię paczkę do testów na zamknięcie tego etapu.

  Dodano: 22 Lutego 2015, 03:19:45
Zakończyłem uruchamianie scenariuszy w celu wyeliminowania błędów. Większość z nich przejechałem przy pomocy AI, niektóre tylko częściowo — do momentu, w którym trzeba się było odpiąć od składu. Za niecałe 3 godziny wygeneruje się nowa paczka z plikami. Paczkę tę dodatkowo umieszczę obok linia61old.7z, aby można było ewentualnie poprawiać błędy w stanie przed przesunięciem torów, gdybym nie zdążył z przesuwaniem do paczki całościowej.

  Dodano: 22 Lutego 2015, 13:16:40
Do katalogu z paczkami dorzuciłem plik linia61unifikacja.7z. Zawiera ona połączone tory wszystkich klonów, pozostałe pliki, które nie były modyfikowane oraz EU07.EXE 465, które obsługuje alternatywny sposób łączenia eventów z torami (poprzez umieszczenie nazwy toru w nazwie eventu wraz z końcówką :event1 albo :event2).
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: mac310 w 22 Lutego 2015, 23:32:49
@sebastian82 no nie wiem co masz na myśli "jak prowadziłem". Wydaje mi się, że normalnie poniżej 40 km/h jak to na wyjeździe. Teraz dokładnie nie pamiętam szczegółów. Może dziś przejadę jeszcze raz to potwierdzę lub zaprzeczę.
Za to sprawdzałem dziś osobowy_1 i zauważyłem, że były tam co najmniej dwa zaniki napięcia, a dodatkowo zauważyłem, że np. dialog o próbie radia po zmianie kanałów jest powtarzany po sobie 3 razy, a informacja o pracujących na wyjeździe 2 razy. Dokładnych szczegółów nie zarejestrowałem bo to był przejazd z młodzieżą i nie nastawiałem się na dokładne testy. Jak dam radę, to przejadę jeszcze raz i zwrócę uwagę na szczegóły.

  Dodano: 23 Lutego 2015, 01:06:47
@sebastian82 Przejechałem jeszcze raz pospiesznym1 i w tym samym miejscu (na wyjeździe z Herbów) pojawił się spadek napięcia. Jest tam słup inny niż pozostałe (bez wieszaków) i chyba to tam zanika napięcie. Chciałem to przetestować jeszcze raz i zatrzymałem się zaraz za tym miejscem chcąc wrócić i obserwować z zewnątrz, jednak zaraz przy próbie ruszenia w tył spadło napięcie. Dziwne bo pantograf był cały czas podniesiony. Podniosłem przedni i napięcie wróciło. Znowu spróbowałem ruszyć do tyłu i ten sam efekt. Pantografy w górze, a napięcia brak. To tak jakbym je połamał, ale nie było to widoczne z zewnątrz i mogłem je podnosić i opuszczać, a napięcie nie wracało. Wyświetlanie sieci, łamanie pantografów i zasilanie pantografów mam załączone.
Logi w załączniku http://eu07.pl/userfiles/20537/priv-priv_linia61_pospieszny1_log.zip (http://eu07.pl/userfiles/20537/priv-priv_linia61_pospieszny1_log.zip)
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 23 Lutego 2015, 01:48:47
Do archiwum linia61unifikacja.7z dorzuciłem jeszcze numerację torów, które wcześniej nie miały nazwy. Dzięki temu łatwiej będzie uzgodnić coś odnośnie któregoś toru, np. usunięcie ograniczenia. Wstępnie przejrzałem przesunięcia fragmentów i jeszcze muszę delikatnie poprawić. Chcę jeszcze sprawdzić profil pionowy, czy da się go zrobić od razu dobrze, czy trzeba to na później przełożyć.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 23 Lutego 2015, 10:52:14
@mac310. Wszystkie druty w okolicy logowanego punktu należą do sekcji Herby Stare. Może coś nie styka na głowicy i trzeba dodać zasilacz albo jawną definicję bieżni wspólnej. Zobacz jaki kolor ma to niezasilone przęsło w debugmode.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: sebastian82 w 23 Lutego 2015, 13:23:12
Jeśli dobrze pamiętam tam powinno być przęsło izolowane opatrzone wskaźnikiem WE8a. Czyli jedziemy przez nie bez poboru prądu.
Edit:// Jarku jesli obie scenerie zostaną połączone w jedną (L61 i L144), to pomogę przy sieci trakcyjnej.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 24 Lutego 2015, 05:05:01
No i zakończyłem kolejny etap prac. Sceneria została podzielona na 24 prostokąty, następnie każdy został obrócony i przesunięty tak, by zawarte w nim tory lepiej pasowały do mapy. Pierwotnie planowałem 12 prostokątów, ale dzięki zwiększeniu ich liczby jestem bardziej zadowolony z ułożenia torów w nowych miejscach. Teraz do wykończenia pozostają 23 miejsca na scenerii, gdzie trzeba poprawić łuki, albo zmienić długość odcinków torów.

  Dodano: 24 Lutego 2015, 11:04:04
Tory już są doprowadzone do stanu wstępnej przejezdności. W Herbach Nowych przestawiłem semafor, bo inaczej ET22 wjeżdżał w rozjazd i nie dało się wyjechać w "osobowy3". Z kolei "osobowy2" wykrył zakładkę w torach, której wcześniej nie zauważyłem — i obecnie też się da dojechać do końca. Jedną z wad przesuwania jest wyprostowanie torów, które miały kształt litery S (takie pseudo-łuki odwrotne). Nadal się zastanawiam nad profilem pionowym: czy robić od razu, czy przełożyć na później.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Benek w 24 Lutego 2015, 11:30:02
Nadal się zastanawiam nad profilem pionowym: czy robić od razu, czy przełożyć na później.
A dlaczego? Są jakieś korzyści z danego podejścia?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 24 Lutego 2015, 11:55:05
Bez ingerencji w profil pionowy mogę wykorzystać dotychczasowy teren. Ale ten i tak będzie wymagał przeróbek. Więc być może lepiej od razu zrobić teren z NMT-100 i SRTM, ewentualnie tylko wykorzystać jakieś fragmenty dotychczasowego. Przede wszystkim muszę sprawdzić, jak wyglądają różnice wysokości pomiędzy stacjami. Być może rozjaśni mi to coś.

  Dodano: 24 Lutego 2015, 12:50:08
Orientacyjne wysokości:
Stradom 250m
Gnaszyn 254m
Blachownia 271m
Herby Stare 283m
Herby Nowe 280m
Liswarta 272m
Lisów 262m
Kochanowice 281m
Jawornica 262m
Lubliniec 260m

Cała rozpiętość to 33m, ze Stradomia do Herbów jest pod górę, potem w dół do Lublińca. Biorąc pod uwagę, że całość ma ze 30km, to daje średnio 2‰ pochylenia. Sceneria na tym odcinku jest pozioma, ma tylko jeden podjazd o różnicy wysokości 2.5m.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: EU07-483 w 24 Lutego 2015, 14:15:15
Akurat ta linia z pewnością płaska nie jest - bardzo spory spadek jest miedzy Kochanowicami a Jawornicą. Ostro pod górę jest z Herbów do wiaduktu i potem w dół do Liswarty. Może między stacjami nie wygląda to imponująco, ale na poszczególnych szlakach przewyższenia są spore. Widziałem swego czasu pociąg towarowy który nie dał rady wyciągnąć się z Jawornicy do Kochanowic.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 25 Lutego 2015, 02:21:59
No i się wyjaśniło o tyle, że pojawiły się nowe problemy przy układaniu krzywych przejściowych na łukach i łączeniu poszatkowanego terenu. Tak więc można zapomnieć o szybkim zakończeniu prac nad przesuwaniem scenerii. Skoro zajmie to więcej czasu, to nie będziemy dążyć do prowizorycznego wykorzystania dotychczasowego terenu i sieci trakcyjnej, tylko zrobimy od razu profil pionowy i adekwatny teren. Słupy też będą stały, jak w rzeczywistości. Dzisiejsza paczka powinna być przejezdna, ale nie było to sprawdzane.

  Dodano: 26 Lutego 2015, 06:03:27
Zrobiłem drugie podejście do przesuwania scenerii. Zamiast podziału na 24 prostokąty, zrobiłem na 6. Zgodnie z mapą ustawione są stacje Stradom, Herby Nowe oraz Lubliniec. Szlaki pomiędzy nimi do mapy nie pasują, ale wymagałyby zbyt wielu zmian, na co potrzeba znacznie więcej czasu. Dzięki niewielkiej liczbie cięć będzie w miarę łatwo pozszywać rozerwany teren i szybko przywrócić funkcjonalność scenerii. Będzie również możliwe dostosowywanie szlaków i stacji odcinkami w późniejszym terminie, bez konieczności wyłączenia scenerii z użytkowania. Słupki hektometrowe zamierzam wygenerować z oszukiwaniem na kilometrażu, dzięki czemu kilometraż na stacjach będzie się zgadzał, a błąd naliczenia będzie rozłożony równomiernie na szlaku.

  Dodano: 02 Marca 2015, 04:40:43
Na dziś są już obrócone wszystkie elementy scenerii. Tory są do ponownego obrócenia, ponieważ Rainsted w wielu przypadkach wyzerował wektory kontrolne, przez co wyłukowane odcinki stały się prostymi. Teren został z grubsza zszyty, tylko w jednym miejscu jest znaczna dziura do załatania (potem trzeba zrobić przeliczenie mapowania i wektorów normalnych). Sieć trakcyjna wymaga poprawek i uzupełnienia na łączeniach. Scenariusze są przejezdne po wyłączeniu łamania pantografów.

  Dodano: 02 Marca 2015, 18:48:13
Patrzę właśnie na profil pionowy scenerii. W zasadzie wszystkie tory są poziome. Od Stradomia do łuku przed Lisowem jest poziom -9.156, od Lisowa do Lublińca jest -11.6m. Herby Nowe są zaś na poziomie -17.156. Nie ma się to nijak do rzeczywistego profilu pionowego, jaki można odczytać z mapy topograficznej. Chyba najsensowniej będzie umieścić Herby Stare na 283m, wtedy Kochanowice znajdą się w okolicy 281m i przynajmniej w dwóch punktach będzie cokolwiek pasować.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 04 Marca 2015, 05:19:14
W dzisiejszej paczce do przetestowania jest odcinek Stradom - Herby Nowe. Niestety pomiędzy Kochanowicami a Jawornicą nadal pozostaje duża wyrwa, zarówno w terenie jak i w sieci trakcyjnej.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: jochand w 04 Marca 2015, 10:54:38
W misji TLK, odcinek Stradom- Herby jest w porzadku. Wjezdzamy do lasu przed samym Lublincem.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Sawi w 04 Marca 2015, 11:05:35
Zapewne to wynik nieprzesuniętych plane'ow.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 04 Marca 2015, 11:27:37
No właśnie przed chwilą uporządkowałem teren w tym miejscu. Pozostaje tam jeszcze uzupełnić sieć i przestawić sygnalizację. Oraz ogólnie przemapować teren i przeliczyć wektory normalne. Łuk mi wyszedł 700m, w rzeczywistości jest tam 1km, ale nic się z tym nie zrobi, dopóki stacje Lubliniec i Lisów nie zostaną skrócone. Nie wiem tylko jak uzupełnić ściany lasów, żeby wyglądały podobnie do już istniejących, ale może coś wymyślę...

  Dodano: 05 Marca 2015, 03:30:35
I naprawiłem też sieć trakcyjną w miejscu łączenia terenu. Do zrobienia zostały ściany lasów i słupki hektometrowe, a także postacie na peronach. Dalsze dostosowywanie scenerii do mapy będzie możliwe dopiero po skróceniu stacji Lubliniec i Lisów albo zgięciu Herbów Starych pod innym kątem. W załączeniu widok scenerii przed i po obróceniu na tle mapy.

  Dodano: 05 Marca 2015, 13:30:23
Wstawiłem teraz niweletę. Na skutek niedokładnego ułożenia, pomiędzy Stradomiem a Herbami Starymi brakuje obecnie ok. 132m długości toru. Niweleta rozkłada ten błąd równomiernie na całej długości, dlatego słupki będą co około 99.23m. Z kolei pomiędzy Herbami Starymi a Lublińcem jest za dużo o 247m, czyli pomiędzy słupkami wychodzi 101.45m.

  Dodano: 07 Marca 2015, 05:05:29
Dziś uzupełniłem brakujące ściany lasów i poprawiłem kilka słupków hektometrowych. Jak dotąd wszystkie znane błędy zostały wyeliminowane, więc etap przesuwania scenerii uważam za zakończony. Oczywiście sceneria jest nadal daleka od tego, co chciałbym uzyskać. Ale bez intensywnej ingerencji w stacje nie da się więcej wycisnąć.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: jochand w 07 Marca 2015, 11:19:14
Misja posp oraz TLK przejezdne. W posp mozna by przesunac wjazdowy do Lublinca, natomiast w TLK po wyjezdzie z Stradomia na drugim przejezdzie rozwalamy autobus. Nie moge uruchmic misji regio, konczy ladowaie jak w logu.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 07 Marca 2015, 11:58:50
Wjazdowy przesunę, on w ogóle gdzieś dalej powinien być. Z tym autobusem to nie wiem, co autor miał na myśli — sprawdzę pierwotną wersję. Masz nieaktualny plik scenery/linia61/regio/events.ctr — ktoś był łaskaw zdefiniować komórki pamięci z gwiazdkami zamiast wartości początkowych i po przepuszczeniu przez Rainsted gwiazdki się usunęły. Poprawiłem to dopiero dziś rano.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: jochand w 07 Marca 2015, 12:13:12
Mam z SVN- 1071 ten plik, i dalej to samo.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek626 w 07 Marca 2015, 13:25:10
Osobowy1, przejechany. Na przejeździe autobus (screen), reszta ok.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 07 Marca 2015, 13:28:05
Mam z SVN- 1071 ten plik, i dalej to samo.
Masz coś nie tak z tym SVN, bo u mnie nadal jest dobrze. Przestawiłem semafor Z² tam, gdzie powinien być, czyli przed przejazd. Musiałem dodatkowo przedłużyć tor, żeby się pospieszny zmieścił, a także powiesić nad nim sieć. Uruchamia się dobrze, a za Lubliniec nie jechałem.

  Dodano: 07 Marca 2015, 13:28:48
Ten autobus ma jakieś upodobanie do stania w tym miejscu...
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek626 w 07 Marca 2015, 13:37:56
U mnie ładowanie regio kończy się tak samo, log w załączniku. PC2015 z Torenta. Pobrałem ostatnią wersję: 877-20150307.7z - 7-Zip archiwum, rozmiar oryginalny 118 799 297 bajtów.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 07 Marca 2015, 13:40:23
Z tego co pamiętam, ten autobus stał w przeciwnym kierunku przed przejazdem po lewej stornie zdjęcia.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 07 Marca 2015, 13:54:06
Na tym przejeździe są dwie drogi nałożone. Obie się nazywają none395. Jedna jest na wysokości -9.10616, a druga -9.06. Ktoś wie, co autor miał na myśli?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek626 w 07 Marca 2015, 13:55:37
Pliki w katalogu regio, na screenie w załączniku.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 07 Marca 2015, 14:19:57
Z tym regio to coś dziwnego jest. U mnie sypało się wczoraj przez błąd w komórkach pamięci, ale wtedy logowały się braki eventów. Tamto już poprawiłem. U mnie się normalnie uruchamia, nawet na wersji 465. Może Rainsted coś psuje w $.SCN?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Sawi w 07 Marca 2015, 16:10:14
Właśnie sprawdzam u siebie na repo co i jak.
EDIT:
Nie potwierdzam, wczytuje się bez problemu.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek626 w 07 Marca 2015, 16:20:46
Daj spokój Sawi. Nie wczytuje się na czystej paczce 2015. Pliki L61 pobrane z repozytorium od Ra.
Znalazłem błąd, w pliku scn po FirstInit jest linijka:
trainset linia61\regio_srjp ezt_startuje 0.0 0.1Jest błędna. Zastąpiłem ją takim wpisem:
trainset regio_srjp ezt_startuje 0.0 0.1
Sceneria załadowana, bez problemu.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Sawi w 07 Marca 2015, 16:32:34
Mylisz się Krzyśku, bo na repo mam identycznie i elegancko się wczytuje. Jak się pozbędziesz z linijki tej linia61, to nie wyświetli tobie rozkładu. Za to potwierdzam samobójczy autobus.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 07 Marca 2015, 16:40:54
Plik rozkładu przemieściłem do podkatalogu, więc pobierając pliki bezpośrednio z SVN trzeba go dodać. Zmieniłem nazwę pliku i też się załadowało, tyle że bez rozkładu.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek626 w 07 Marca 2015, 16:48:15
Na którym repo? Jeśli ja ściągam pliki stąd: eu07.pl/daily/ (http://eu07.pl/daily/) i pakuje je do PC2015 tga ściągniętej z torenta, to ładowanie scenerii zatrzymuje się tak, jak w logu moim i johanda. Zamieniłem wpisy w pliku scn tak, ja podałem i sceneria się uruchomiła. Log, errors i screen w załączniku. Wniosek, pracujesz na paczce z repo, ja na paczce z torenta. Ra, pewnie pomieszał pliki i na eu07.pl/daily/ (http://eu07.pl/daily/) znalazły się błędy.
Z jakiegoś powodu u mnie błąd, u johanda był powtarzalny.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Sawi w 07 Marca 2015, 17:48:46
Jak to do mnie, to testuję oczywiście na repo w tga. Tamtego nie sprawdzałem.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek626 w 07 Marca 2015, 17:57:49
Plik rozkładu pod tym linkiem  eu07.pl/daily/ (http://eu07.pl/daily/) ma posypane formatowanie. Stąd jest brak jego wczytania. Wygląd pliku w załączniku. Sawi, tak to jest jak się testuje na różnych paczkach.

  Dodano: 07 Marca 2015, 18:50:16

Ra, sprawdź proszę, czemu plik z Twojego linku jest popsuty. Otwarcie w windowsowym wordpadzie pokazuje prawidłowe formatowanie, notatnik nie. Z wordpada, po zapisaniu do txt, formatowanie w notatniku jest poprawne. Jeśli plik edytowałeś, to błąd jest gdzieś w zapisie do txt. Jeśli nie, to nie mam pojęcia.
PS: Przypominam, plik z załącznika jest niepoprawny.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Sawi w 07 Marca 2015, 18:57:49
Sprawdź czy kodowanie UTF-8 się nie wdało.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek626 w 07 Marca 2015, 19:13:38
Pozostałe rozkłady otwieram notatnikiem bez problemów, z poprawnym formatowaniem.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Davidsonxx w 07 Marca 2015, 21:33:49
Normalny plik .txt w Windowsie stosuje na końcu linii sekwencję CR LF. Rozkład, o którym mowa, ma tylko znak LF, co jest charakterystyczne dla systemów uniksowych. Dość ułomny windowsowy notatnik niestety sobie z tym nie radzi.
Krótkie info na ten temat: http://en.wikipedia.org/wiki/Newline (http://en.wikipedia.org/wiki/Newline)
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek626 w 07 Marca 2015, 21:35:40
To nie ma nic do rzeczy, mimo iż masz rację. Problem w tym, że ten plik nie jest akceptowany przez exe.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 08 Marca 2015, 01:20:30
U mnie plik ma prawidłowe zakończenia linii, a to, co się eksportuje do "daily" ma błędne. Nie wiem, na którym etapie błąd się pojawia. Na razie ustawiłem właściwość pliku na wymuszenie windowsowych zakończeń (w zasadzie to CP/M). Sprawdzę jeszcze opcje programu eksportującego archiwum. Najlepiej jakby w ogóle nie robiło konwersji plików tekstowych przy eksportowaniu z SVN.

  Dodano: 08 Marca 2015, 15:06:59
Dzisiaj rozkład wyeksportował się już z CR LF na końcach linii.

  Dodano: 08 Marca 2015, 23:43:43
Przestawiłem jeszcze estakadę i semafory w Lublińcu na miejsca, w których powinny się znajdować. Gdyby dobrze wcelować w wysięgniki sieci, to można by dosyć szybko skrócić tę stację o cztery przęsła. Niestety, jednocześnie trzeba jeszcze skrócić Lisów, żeby nie ustawiać Kochanowic dwukrotnie.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: jochand w 09 Marca 2015, 09:54:08
Po zamianie wpisu tak jak napisal Krzysiek, regio zaladowane bez problemu. Errors czysty, pod F3 wyswietla rozklad.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Maciej w 27 Maja 2015, 21:09:45
Pora już nieco odgrzać temat. Jakoś się ostatnio zmobilizowałem i wziąłem się za poprawianie pozostawionych niedociągnięć na L61. Na razie dodałem kilka brakujących słupów sieci trakcyjnej. Poprzesuwałem też część rezonatorów tak, aby działały jak należy, tzn. że po najechaniu na tor z rezonatorem, zapala się SHP, a nie tak jak to było w kilku wypadkach np. że eventy dot. SHP załączały się jakieś 300m przed rezonatorem. Ponad to zacząłem poprawiać wskazania zwrotnic, czyli gdy przykładowo jechaliśmy w prawo, a wskaźnik zwrotnicy był ustawiony na jazdę w lewo. Na razie skończyłem L61_osobowy 1, 2 i 3 oraz L61_pospieszny. Mam już przygotowaną poprawkę na regio, ale muszę ją jeszcze przetestować. Niestety, z powodu braku czasu poprawki idą dość wolno, ale idą. Pozostałe poprawki dla zwrotnic dam niebawem.

Ale niestety, mam też pewien problem. Otóż chodzi o drogę widoczną na screenie (współrzędne też są napisane na obrazku). Nie wiem dlaczego, ale ta droga jest "przerywana". W Rainstedzie niby te fragmenty drogi są ze sobą połączone, ale w rzeczywistości nie wygląda to już tak dobrze. Macie może jakieś pomysły co z tym jest nie tak?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: muri w 27 Maja 2015, 21:12:44
Może odcinki nie stykają się, tylko zachodzą na siebie?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 27 Maja 2015, 21:21:15
No właśnie współrzędne końców się zgadzają. Połączenie logiczne między nimi też jest, bo auta jeżdżą po tym bez problemu. Nie mam pojęcia jak to naprawić a też próbowałem.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: matek123 w 27 Maja 2015, 21:25:36
A to są długie odcinki? Może to jakieś niewidzialne kawałki?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: muri w 27 Maja 2015, 21:25:55
No to może teren jest skopany?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Maciej w 27 Maja 2015, 21:31:22
Te odcinki bez tekstury nie są długie. Z resztą możesz sam zobaczyć, jak przemieścisz się w okolice współrzędnych widocznych na screenie. To niestety też nie są jakieś kawałki "niewidzialne". Sprawdzałem to na samym początku. Nie ma ani jednego wpisu, w którym występowałoby słowo unvis, czyli niewidzialny. Co do terenu, to nie wiem. Dzisiaj jak włączyłem sobie podgląd w Rainstedzie, to widać, że w tych miejscach łączenia dróg są boki trójkątów terenu.

EDIT: Dzisiaj doszedłem do wniosku, że problem dróg dotyczy właśnie pliku z drogami. Skąd to wiem? Bo usunąłem sobie wszystkie wpisy do plików odnoszących się do któregoś scenariusza na L61, a ścieżkę do dróg zostawiłem. Pomimo tego, droga jest w kawałkach.

EDIT1: No to już wszystko wiem. Rozwiązane jest dużo łatwiejsze niż mi się wydawało. Problem polegał na tym, że we wpisach były podane nieprawidłowe długości drogi. Zatem po ich obliczeniu, dodam poprawkę, ale to już jutro.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 28 Maja 2015, 22:05:38
To długość odcinka ma jakiekolwiek znaczenie? Zawsze byłem przekonany, że to parametr reliktowy a tu takie buty.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Benek w 28 Maja 2015, 22:28:40
Nie powinna mieć. To jest zresztą dziwny parametr. Jeśli miałby znaczenie, to na podstawie długości odcinka, położenia węzła pierwszego i wektorów kontrolnych exe powinno sobie umieć policzyć koordynaty węzła drugiego. Ten parametr przydaje się jedynie wtedy, gdy wstawia się w 3ds odcinki torów za pomocą skryptów. Ale jeśli taki odcinek wstawiony się podzieli na dwa mniejsze, to i tak parametr długości pozostanie ten sam. Z tego co pamiętam, to dynamicznie ta wartość zmieniała się tylko dla fleksów.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Maciej w 28 Maja 2015, 22:47:11
Dla mnie to też jest zaskoczenie. Zgadzam się z tym, że ten paramentr nie ma dużego znaczenia, ale tylko jeśli różnica pomiędzy długością faktyczną, a tą wpisaną nie jest duża. W przypadku któregoś fragmentu tej drogi różnica ta wynosiła dokładnie 50m. Z tego powodu powychodziły takie "cyrki".
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 29 Maja 2015, 00:13:21
Wczoraj obróciłem delikatnie odcinek pomiędzy Liswartą a Lisowem, aby pokrywał się z mapą. Zmodyfikowane pliki są w archiwum plik linia61-150528.7z pod adresem http://rainsted.com/warsztat/ (http://rainsted.com/warsztat/).
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Maciej w 29 Maja 2015, 16:24:15
Jednak mieliście rację, że ta długość nie ma żadnego znaczenia. Doszedłem zaś do innego wniosku, ale muszę się Wam najpierw zapytać: co oznaczają zaznaczone kolorem parametry?
Cytuj
node 800 0 none track road 49.992 5 0.85 -1 15 0 flat vis
asphalt1_dashedwhite 6 asphaltdark1_side1 0.2 0.2 0.5
-6953 -10.5 1854.145 0
0 0.167 0
0 -0.167 0

-6906.294 -10 1836.327 0
24991059703.341
endtrack
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 29 Maja 2015, 16:34:11
Wektory kontrolne tworzące krzywą beziera, w tym wypadku w pionie, równy 1/3 przewyższenia, czyli odcinek jest nachylony jednorodnie. Drugi to promień łuku, też zdaje się parametr reliktowy.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Maciej w 29 Maja 2015, 17:22:39
A od czego to zależy, czy te wektory kontrolne mają jakąś wartość, czy wszystkie wynoszą 0? Dwa przykładowe wpisy:
node 800 0 none track road 100.005 5 0.85 -1 15 0 flat vis
asphalt1_dashedwhite 6 asphaltdark1_side1 0.2 0.2 0.5
-7093.149 -12 1907.61 0
0 0 0
0 0 0
-6999.716 -11 1871.967 0
0
endtrack

node 800 0 none track road 100 5 0.85 -1 15 0 flat vis
asphalt1_dashedwhite 6 asphaltdark1_side1 0.2 0.2 0.5
-6999.716 -11 1871.967 0
15.573 0.167 -5.941
-15.573 -0.167 5.941
-6953 -10.5 1854.145 0
24991059703.341
endtrack
Jak to wyjaśnić, że w pierwszym wszystkie wynoszą 0, a w drugim mają jakąś wartość (0.167 i -0.167)? Od czego jest to uzależnione?

A tak właściwie dlaczego o to pytam? Bo chyba przez to nie ma tych kawałków drogi. Jak zmieniłem w którymś fragmencie jakąś wartość na same zera, to droga wyświetliła się normalnie.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 29 Maja 2015, 17:38:27
Poczytaj o konstrukcji tej krzywej. Dla łuków muszą być policzone bo określają geometrię. Samo rozciągnięcie odcinka w krzywą. Dla prostych mogą być zerowe. Wtedy po prostu krzywa będzie odcinkiem między p1 i p2. Można je też jawnie zdefiniować jako wektory styczne do odcinka o długości 1/3 jego długości. Efekt będzie tan sam, ale jest to wymagane przy składowych skrzyżowania. Jak zerowanie pomaga, to może są źle policzone i droga się degeneruje? Choć to dość dziwne.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Maciej w 29 Maja 2015, 20:51:14
Dzięki Stele za wyjaśnienie. Również dziękuję wszystkim, którzy starali się pomóc wymyślając przyczynę zepsucia tej drogi. Została już poprawiona i jest do pobrania w załączniku. Wypakować ją należy do głównego folderu Symulatora.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Sawi w 29 Maja 2015, 20:54:03
To w końcu co było zepsute?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Maciej w 29 Maja 2015, 20:58:24
No te wektory kontrolne. Trzeba je było wyzerować. Nawet nie wiem co ich wcześniejsze dodanie miało na celu, bo różnicy w wyglądzie drogi nie widać (oprócz tego, że są te brakujące kawałki).
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 29 Maja 2015, 21:18:36
Oryginalnie drogi miały wektory kontrolne mimo bycia odcinkami prostymi. Na którymś etapie obracania Rainsted wyzerował składowe poziome, jednak składowa pionowa pozostała. W efekcie jeden koniec był skierowany pionowo w górę, a drugi pionowo w dół, co się źle wyświetlało.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: sebastian82 w 30 Maja 2015, 10:36:28
Maćku i Jarku wstrzymajcie się proszę z pracami na 2-4 dni nad tą scenerią. W tym czasie wrzucę paczkę z nową struktura katalogów do TD. Jarku tu też mam ogromną prośbę do ciebie. Jest ona związana z całkowitym przekształceniem obecnej struktury. Przestaną działać skrypty z maxa i rainsteda. Postawiłem (jak wcześniej pisałem) sobie cel, aby każdy twórca miał wsparcie. Kilka osób tworzy w rainstedzie. Bez Twojej pomocy Jarku nie skończą swojej ciężkiej pracy.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: danniel w 30 Maja 2015, 12:53:36
Jak to mają przestać działać skrypty?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 30 Maja 2015, 13:06:40
Ścieżki do tekstur domyślnych najwyżej się zmienią z rzeczy wpisanych na sztywno.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 30 Maja 2015, 15:47:11
Maćku i Jarku wstrzymajcie się proszę z pracami na 2-4 dni nad tą scenerią. W tym czasie wrzucę paczkę z nową struktura katalogów do TD.
Nie wiem, jaki to może mieć związek ze mną. Ja używam własnego SVN, zgodnie z zaleceniami. Poprawiłem ściany lasów, tarcze ostrzegawcze na odcinku Liswarta — Lisów przemieściłem do pozycji widocznych na mapie. Wymieniłem plik na linia61-150530.7z, do pobrania z http://rainsted.com/warsztat/ (http://rainsted.com/warsztat/) (nie podaję bezpośredniego linku, bo po ewentualnych testach plik usunę).

Jarku tu też mam ogromną prośbę do ciebie. Jest ona związana z całkowitym przekształceniem obecnej struktury. Przestaną działać skrypty z maxa i rainsteda.
Jeśli masz program przestawiający pliki i wymieniający wpisy zgodnie z podaną mu listą zmian, to nie widzę problemu, żeby tę listę przetworzyć również dla plików RSF. Jeśli nie masz, to nie wierzę w sukces.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Maciej w 03 Czerwca 2015, 19:38:36
Ra, te wszystkie Twoje poprawki opierają się na najnowszej wersji z repo (w sensie, czy są tu zawarte wszystkie dotychczas dodane poprawki, np. przez mnie)?

I przy okazji proszę wszystkich, którzy mogą o przetestowanie poprawek od @Ra, które udostępnił pod adresem http://rainsted.com/warsztat/ (http://rainsted.com/warsztat/), pod nazwą linia61-150530.7z. Potem przetestowany plik doda się do naszego repo. Będąc już przy tym temacie, muszę się zapytać osobom pracującym przy składaniu paczki z nową strukturą katalogów: jak widzicie połączenie poprawek przygotowanych przez Jarka z zupełnie zmienioną paczką? Bo z tego co widziałem paczka z L61 zawiera sporo poprawek i wywalenie tego wszystkiego i robienie od nowa w związku z paczką ze zmienioną strukturą katalogów, to bezsens. To chyba lepiej byłoby to wszystko teraz wrzucić na repo niż po zmianie paczki, żeby nie było zamieszania, że np. zamiast poprawek pojawią się jakieś cuda, bo coś się gdzieś pominie przypadkowo czy coś w tym stylu. Ale to już od Was zależy.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 03 Czerwca 2015, 20:59:46
Tak, pobrałem najnowsze, jakie były. Jedynie nazwy torów zmieniłem na poprzednie — zamienianie ze sobą nazw torów to nie jest dobry pomysł. Obecnie tamta paczka już nie jest aktualna. Pociąłem scenerię na fragmenty i dopasowałem odcinek Lisów – Lubliniec do mapy. Tory są już posklejane, teren w miarę też, z wyjątkiem łuków, które są do wygenerowania na nowo. Pozostało do zrobienia masę drobnych poprawek torów, w dalszej kolejności poprawki sieci. Mam też wstępnie opracowany profil pionowy, ale to raczej na koniec zostawię. Nie będę dostosowywał scenerii do paczki, której nie ma, bo nikt nie będzie tego w stanie przetestować.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Maciej w 03 Czerwca 2015, 21:50:25
OK. To na razie może zostaw tę paczkę, która obecne jest na Twoim repo, a dodane poprawki miej na swoim kompie, czy dodawaj do swojego repo, ale pod jakąś inną nazwą (jak wygodniej). Chodzi mi o to, żeby mieć na razie taką stabilną wersję. Z tego, co zauważyłem do poprawki (takie poważniejsze błędy) to górka, w którą wchodzą ostatnie wagony na rozpoczęciu misji L61_pospieszny1 (screen 1) oraz to, że dużo rzeczy lewituje. Przykładem są podsypki torów, tak jak widać na screenie 2 oraz roślinność, domki itd. To pewnie będzie poprawione przy robieniu profilu pionowego jak się domyślam. A co do sieci - no tu będzie trochę roboty, bo z tego co widziałem, to są błędy w stylu, że jedno przęsło kończy się na punkcie (przykładowo) -100.0 14.52 1320.0, a kolejne rozpoczyna się na -100.0 14.526 1320.0. Wiem, że to szczegóły, ale jednak są. Brakuje też  niektórych słupów (z tym staram się walczyć), a niektóre wysięgniki wyglądają jak na screenie 3. Tak więc z trakcją będzie trochę roboty, ale teraz mając nieco więcej wolnego czasu, będę mógł zacząć w tym grzebać. Jeszcze jest jedna rzecz może nierzucająca się w oczy, ale jednak powinna zostać wzięta pod uwagę, skoro ma być to naprawdę realna trasa. Otóż chodzi o rezonatory SHP. One powinny być ustawione 200m prze semaforem/tarczą ostrzegawczą.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 03 Czerwca 2015, 22:14:23
Teren w Lublińcu został taki, jaki był oryginalnie. Ja jedynie przesunąłem semafor wjazdowy do miejsca, w którym jest w terenie. W efekcie musiałem dorobić kawałek toru wraz z siecią. Docelowo od Lublińca będzie tam ciąg dalszy linii 61 (i spory spadek), ale najpierw muszę sobie poradzić z unifikacją 7-8 wersji Lublińca z 3-4 wersjami semaforów. Jest o tyle miło, że Lubliniec jest w miarę poziomy (1.5km zerowego pochylenia wg planów). Wg mapy topograficznej jest na wysokości 260m±0.5m (Lisów ok. 262m, a Kochanowice na 280m).

Lewitujące rzeczy są raczej oryginalne, bo ja jedynie przemieszczałem scenerię w poziomie. Jeśli jest niezgodność współrzędnych przęseł, to powinny kolorować się na niebiesko, zamiast na żółto. Sekcjonowanie sieci też jest do poprawienia, bo nad każdym torem szlakowym powinna być osobna sekcja. Miejsca zasilania powinny być widoczne na filmach z przejazdu. Słupy niestety są do wymiany, bo większość ma zbyt krótkie wysięgniki. Teraz tory Liswarta — Lubliniec mam ułożone zgodnie z mapą, więc słupy też będę się starał ustawiać zgodnie z mapą. Herby Stare (i Nowe też) są do remontu kapitalnego. O ile profil Liswarta — Lubliniec mi się dosyć dobrze zgadza z poziomicami, to skrzyżowania raczej nie podejmę się poprawiać bez danych geodezyjnych.

Rezonatory można wstawiać jak już się torów nie przesuwa, a z tym będę miał jeszcze dużo zabawy (łuki, kilka głowic rozjazdowych do poprawki, Lisów mam jeszcze za długi o 70m — skróciłem dopiero o 140m).
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 12 Września 2015, 16:44:44
L61 posp
Nigdzie nie działają przejazdy oprócz dwóch przed Stradomiem.
W Lublińcu pierdzi jakieś autko. Nic tam nie widać jednak.
Zasilanie w Lublińcu zdecydowanie za słabe. Pojedyncza lokomotywa wywala podstację.
Tarcze przed Jawornicą nie przypisane pod semafor.
Na wjeździe do Lisowa od Lublińca ostre przejście profilu pionowego.
W herbach załapałem przycinki symulacji przy wysokim fps. Nigdy wcześniej coś takiego nie występowało.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 14 Września 2015, 01:33:59
Dzięki. Niby powinny działać oryginalne eventy od przejazdów, ale być może coś się zepsuło. Pewnie trzeba będzie od zera zrobić. Autku w Lublińcu połączyłem drogi, więc będzie wjeżdżać na jeden z przejazdów. Łączyć drogi dalej? Podniosłem napięcie i zwiększyłem wydajność prądową. Tarcze przestały działać, bo wywaliłem sterowanie tarczami i powtarzaczami z misji, a trzeba było jeszcze wymienić INC-e semaforów na takie, które z tarczami współpracują — teraz już powinno być dobrze. Na wjeździe do Lisowa od zachodu jest przejście z poziomego na pochylenie 7.8‰ (wg schematu). Załom wypada obecnie na krzywej przejściowej, a raczej nie powinien. Będę się musiał jeszcze temu przyjrzeć. Co do Herbów, to nie wiem, co może być przyczyną. Herby Nowe są teraz bliżej linii 61, więc może być więcej obiektów w zasięgu kamery. Obecnie linia61-150913.7z.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 14 Września 2015, 01:48:58
Z tym autem, to dziwna sytuacja była, bo brzmiało jakby stało mi zaraz obok lokomotywy a nie mogłem zlokalizować żadnego pojazdu w okolicy. Zmieniało jednak częstotliwość dźwięku, więc nie mógł być to błąd z niewygaszeniem dźwięku przy ruchu kamery. Nie zwróciłem uwagi, czy skleiłeś drogi w skrzyżowania, ale jeśli tak, to z obecnych obserwacji nadal są one bardzo niestabilne. Transkey aż wywalił auta z Całkowa bo przez skrzyżowania gubiły sygnały i wypadały z trajektorii.
Nie wiem dlaczego Lubliniec miał tak słabe zasilanie. Sprawdziłem potem rozmiar sekcji i zasilacze, no i nie było tam nic niestandardowego. 2kA na wyłączniku sekcyjnym, czy ile tam było, spokojnie powinno wystarczyć na zasilenie trzech pojazdów toczących się przez perony jeden po drugim.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 14 Września 2015, 03:49:19
Jedyne auto w Lublińcu jeździ od południowej strony. Drogi wstawione od północy nie mają samochodów. Skrzyżowań nie wstawiałem, połączyłem tylko dwie dotychczas osobne drogi. W zakresie zasilania nic nie zmieniałem, nie licząc wywalenia zbędnych przęseł po skróceniu torów i drobnych poprawek dopasowujących do torów. Widzę, że zasilanie pwr_lubliniec jest wpisane w trzech różnych miejscach stacji, co powoduje zasilanie przęsła z tego samego źródła po obu stronach — nie przewidywałem takiego rozwiązania i nie wiem, czy to może mieć jakieś negatywne konsekwencje.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 14 Września 2015, 18:26:57
W rzeczywistości Lubliniec zasilany jest z dwóch/trzech sekcji. W symku nawet jakby to posekcjonować, z pewnością przez izolację na naprężeniach zajdzie potrzeba podłączenia jednego zasilacza do kilku przęseł przez brak zwór/odłączników między odcinkami izolowanymi. Myślisz, że przez znikomą impedancję linii między zasilaczami przy przeliczeniu na trójkąt mogą wychodzić jakieś cyrki?
-------------
Samochód to chyba efekt syfu na mojej paczce repo. Odpaliłem Bałtyk i też coś pierdzi. Musiałem coś eksperymentować i zapomnieć o tym. Czas na sprzątanko.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 15 Września 2015, 10:57:54
Od przęsła dotykającego pantografu szukane są dwa najbliższe zasilacze w każdą stronę — zakładałem, iż będą to dwa różne. W zasadzie trzeba by było uwzględnić wszystkie izolatory na stacji, ale nie chciałem się tym zajmować (najpierw by trzeba tory ułożyć dokładniej). Po przeliczeniu z gwiazdy na trójkąt zignorowałem prąd w gałęzi łączącej zasilacze — być może to wprowadza jakiś błąd, ale jeśli już,  to na pewno w kierunku zawyżenia napięcia.

Wymieniłem wczoraj zasilanie w Lublińcu na dwupunktowe. Zaobserwowałem z kolei duży spadek napięcia od Lublińca do Kochanowic, gdzie sieć jest zasilana jednostronnie.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 24 Września 2015, 12:57:13
24.09 osob1:
Na jedynce w Herbach Nowych stoi sobie latarnia na torach.
W27 na łącznicy do HS nie ma tekstury.
Missed texture: textures\pkp\w27_3.
Missed texture: textures\pkp\w8_v2\d3_6.
Stradomskiemu dworcowi trzeba zwiększyć widoczność. Wydaje mi się, że kiedy to robiłem albo przynajmniej miałem taki zamiar.
---------
osob2:
Dlaczego mamy rozkład z Opola skoro startujemy na torze odstawczym w Lublińcu?
Przejazd na zachód od Blachowni się nie zamyka.
W Gnaszynie wszystkie latarnie lewitują 20cm.
---------
osob3:
Herby Nowe -1660; 292 lewitujący zegar. -1643; 280 kolejny. -1669; 270 latarnia przebijająca wiatę peronową. -1694; 200 latarnia przebija schody na kładkę.
SHP przed lis_a nie działa czy raczej jest kilkadziesiąt metrów dalej jako lis_s.
3893; -3442 teren niezszyty.
Dojechałem tylko do Lublińca, bo okazało się, że pojazd którym jechałem nie miał kabiny B.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 25 Września 2015, 00:29:00
Osobowy 1 jest kontrowersyjny, ponieważ co najmniej od 2006 nie jeździły żadne osobowe od Herbów Nowych do Częstochowy linią 61. We wcześniejszych latach nie szukałem. Drugi problem to pośpieszny jadący 50km/h torem 1 zamiast 120km/h torem 2. Nie mam pomysłu, jak to doprowadzić do stanu zbliżonego do rzeczywistości. Latarnie przesunąłem, zostały pominięte przy jednej z operacji. Teksturę w27_3 dodam do paczki, ta druga to jakiś wypadek przy pracy — nie znalazłem takiego ciągu znaków. Dworcowi zmieniłem odległość na -1, ale może mieć ograniczenia widoczności w T3D.

Dlaczego mamy rozkład z Opola skoro startujemy na torze odstawczym w Lublińcu?
Sugerowałem się zapowiedzią odjazdu pociągu do Tarnowskich Gór o 7:31 (w zasadzie to do Katowic). Zapowiedź ta jest prawdopodobnie z 2010, kiedy to był taki pociąg, w 2011 jest o 7:33. O tej porze osobowy do Częstochowy jechał z Opola. Są 3 możliwości: a) zmienić godzinę startu na 5:20, 6:30 albo 11:20 i jechać pociągiem 5512, 5514 albo 5516, co wymaga również przeorganizowania składów w Lublińcu; b) dokleić odcinek od Ozimka i tam startować tym pociągiem o 6:44; c) zrobić podmianę — osobowy z Opola przyjeżdża do Lublińca, ale nie może jechać dalej, dlatego zabieramy pasażerów drugim składem.

Przejazdy będę jeszcze poprawiał w osobnej turze, na razie się zastanawiam nad rozwiązaniem z licznikami osi (odcinki izolowane będą potrzebne do ESTW). Latarnie w Gnaszynie obniżyłem do wysokości trójkątów peronu.

SHP przed Lisowem poprawiłem. Rezonator jest na krzywej przejściowej i nie mam jej jak podzielić na krótsze odcinki. Ten niezszyty teren to grubsze prace ziemne, które mnie czekają. Tam jest przekop przez las, podczas gdy w rzeczywistości jest nasyp przez pola. Po zrobieniu łuku za Lisowem w terenie NMT-100 wyszło na to, że wariant z przekopem przez las jest nie do obronienia.

Kolejną paczkę wrzucę, gdy przejrzę jeszcze wskaźniki do ograniczeń — już niewiele brakuje do zgodności z WOS 2010/2011.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 25 Września 2015, 01:34:48
Drugi osobowy przerzuciłbym na tor z Ozimka, niech startuje w polu tak jak icek.
Dworzec w Stradomiu przespawłem bo po zajrzeniu do t3d włos się jeżył. Jest na repo.
Czym chcesz wywoływać otwarcie bez izolowanego na przejeździe? Event kierunkowy z opóźnieniem i testem licznika?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 25 Września 2015, 08:46:32
Przeniosłem EN57 za wjazdowy Z, bo jak startuje przed wjazdowym, to ma problemy ze skanowaniem torów przed podniesieniem pantografów (zatrzymuje się z powodu S1 na miniętym semaforze). W związku z tym start jest z pauzy, podobnie jak "regio". Plik E3D dworca też dodałem do paczki linia61-150925.7z.

Na razie jestem na etapie ustawiania wskaźników prędkości i synchronizowania ich z ułomnym kilometrażem na odcinku Stradom – Herby. Zbędne wskaźniki powinny być już wycięte, ale trochę trzeba jeszcze uzupełnić (szczegóły w l61_sygnalizacja.scm). Być może trzeba będzie przesunąć stacje, czego bym chciał uniknąć. Brakuje bodajże dwóch przejazdów, do których są ograniczenia (i kolejnych dwóch przed Liswartą) — trochę bez sensu umieszczać ograniczenie z powodu przejazdu, którego nie ma... Nad działaniem przejazdów będę myślał, gdy już zakończę etap ograniczeń i być może prace ziemne.

A przeglądając wątki z czasów budowy scenerii (szukałem oryginalnego zestawu dekoracji) znalazłem taką propozycję:
Skoro w przyszłości wyjdzie ta trasa, może ktoś miałby ochotę się pokusić o zrobienie ruchu pociągów w oparciu o istniejący kiedyś rozkład jazdy? Posiadam do tego materiały (rozkłady srjp, dodatki itp.) i mógłbym wykonać wykresy ruchu. Ktoś tylko musiałby to przenieść na trasę.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 10 Października 2015, 21:36:52
Osobowy2:
Płot i dinusia z Krasiejowa ukradli.
36017;-10603 słupek hekto na peronie w Staniszczach.
Kochanowice, przejazd niezamknięty.
Przewody na linii WN nie pasują do izolatorów kolejnego przęsła po zrobieniu profilu pionowego. Trzeba będzie zrobić nowe słupy i rysować przewody jako linie.
Lisów, przejazd niezamknięty.
-15618;5091 Gnaszyn; brak słupa trakcyjnego.
Stradom. Wszystkie zdemontowane tory walające się po stacji lewitują 20-30 cm.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Lelek w 11 Października 2015, 14:06:16
I tested osobowy2 version 151011. Great job, I found only this small bugs:
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 12 Października 2015, 22:21:34
l61+l144 posp. Wysyp na paczce tga najwyraźniej był powodowany przeładowaniem pamięci teksturami siódemek. Na dds nie ma problemów.
39750;-13787 kolejny słupek hekto w peronie.
17475;-7348 asfalt zarósł. Pewnie wina Trusa, ale wypadałoby wykosić.
-13446;4207 przejazd w przepaść.

Co do projektów v2 to mogę modelować domki jak dostanę foty i wymiary/współrzędne geograficzne.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 12 Października 2015, 22:48:28
Uprzejmie proszę o wydzielenie wiadomości od 409214 do osobnego wątku (z wyjątkiem trzech dotyczących zgłoszenia błędów i tej mojej), ponieważ nie dotyczą one mojej modyfikacji, która ma na celu odzwierciedlenie stanu z 2011 roku (oraz połączenie scenerii). Poświęciłem na nią około 2000 godzin i jeszcze pewnie drugie tyle potrzeba, żeby całość zrobić porządnie.

Stele: słupy WN zostawiłem na razie jak były, przeliczyłem tylko wysokości. Nie badałem tematu dogłębnie, ale na pierwszy rzut oka stoją dwukrotnie za gęsto, pomijając ich losowe ustawienie (np. w Kochanowicach są w rzeczywistości w poprzek). Mam też wątpliwości, czy są wymiarowe i czy nie przycinają.

Lelek: na filmie (https://www.youtube.com/watch?v=xesgWNtubBA) nie widać, żeby w Lublińcu oraz Lisowie był komplet W4, dlatego wstawiłem je do scenerii jako wizualnie niewidoczne. Błędy w zakresie sieci są mocno związane z położeniem słupów, a tych nie ma sensu ustawiać, jeśli tory nie są zgodne z ortofotomapami. Jeśli gdzieś brakuje wskaźnika, to najlepiej podaj gotowy wpis ze współrzędnymi, a dołączę go przy najbliższej okazji. Rezonatory powinny być 200m przed semaforami wjazdowymi oraz tarczami ostrzegawczymi, nie mają one związku z W16. Póki pamiętam: trzeba sprawdzić rezonatory przed semaforami wyjazdowymi.

  Dodano: 12 Października 2015, 22:51:50
A na przejazd -13446;4207 nie mam pomysłu. Musi on tam być ze względu na ograniczenia istniejące w WOS. W rzeczywistości w tamtym miejscu droga jest już obok i na tym samym poziomie. Wypadało by tam przemodelować teren i położyć lepiej drogę. Dodatkowym utrudnieniem jest niezgodność z ortofotomapami, czyli trzeba rzeźbić coś, co i tak trzeba będzie potem zrobić jeszcze raz.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Felix w 12 Października 2015, 23:19:01
Wskaźniki w realu były w tych miejscach.

http://bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=466&&okno=galeria&photoid=78736&uid=0

http://bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=2637&okno=galeria&uid=0&sort=wiek&photoid=77417

http://bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=2637&okno=galeria&uid=0&sort=wiek&photoid=78588
http://bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=2637&okno=galeria&uid=0&sort=wiek&photoid=81390
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Lelek w 17 Października 2015, 14:00:12
Jeśli gdzieś brakuje wskaźnika, to najlepiej podaj gotowy wpis ze współrzędnymi, a dołączę go przy najbliższej okazji.
Sorry, I didn't find file where are the bad traction pole defined, but around coordinates 3 838,063; –3 408,875 and 3 844,734; –3 401,938 you have poles tra/sb165-3x, try to change them to tr/p-stb1-3xw8.
From v2_trakcja file try to remove:
include ip\pkp\we8a.inc UnikalnaNazwa004 41213.166 266.9 -15103.159 -47.469 endResonators are useless in:
40 804,7; –14 737,6
38 948,0; –13 057,5
37 215,2; –11 494,6
34 956,3; –10 222,3

Are missing in entrance to Lublinec from Pawonków and in entrance to junction between Lisow and Herby Stare from Herby Stare in that reack, where is Vmax 120 km/h.
Edit: v151711
Rail around entrance semaphore to Fosowskie from Pawonkow is wrong layed. In Blachownia between coordinates –9 047; 2 610 and –9 178; 2 720 are duplicated poles and overhead lines.
Edit2:
In entrace to Ozimek is W5 turned to bad direction. It's defined in file v2_sygnalizacja.scm on line 154. Near Lisowice is W16 signalizing canceled stop between Lisowice and Lubliniec. Maybe it's useless. In coordinates 5 426,1; –4 931,2 is bad pole for overhead lines. In Staniszcze, conductor doesn't give order for departure.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Felix w 17 Października 2015, 22:35:31
Are missing in entrance to Lublinec from Pawonków and in entrance to junction between Lisow and Herby Stare from Herby Stare in that reack, where is Vmax 120 km/h.
This is so in the real world.
Zdania rozpoczynamy z dużej litery i kończymy kropką. Pamiętaj o tym. Poprawione.
Sawi
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 19 Października 2015, 00:03:49
In coordinates 5 426,1; –4 931,2 is bad pole for overhead lines.
Resztę poprawiłem, ale na to nie mam pomysłu. Tam jest (była) taka półbramka z długą poziomą kratownicą, a chyba nie mamy takiej. Po drugiej stronie jest słup z kotwieniem na dwie strony, więc zamiana na całą bramkę byłaby zbyt naciągana.

http://bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=2993&okno=galeria&photoid=20916
http://semaforek.kolej.org.pl/wiki/index.php/Plik:Kochanowice6.JPG

Ps. Ktoś widział modele tych betonowych dekli?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Sawi w 19 Października 2015, 00:38:11
Taka półbramka trafiła do testu, ale nie w tej kombinacji. Pewnie niebawem się pojawi.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 19 Października 2015, 00:53:04
Wymierz jak długiej półbramki potrzeba, to mogę przerobić bohunową z paczki co Seba wrzucił.
Takie dekle kiedyś fotografowałem mam wrażenie, ale nie mam materiałów na dysku. Musiało być aparatem Seby. Jednak beton to beton, nie musi być dedyka. Patrzę po katalogu i mamy fi800h100, fi1000h120, fi1240h130. W Kochanowicach były któreś z tych ostatnich patrząc na proporcje do rozstawu toru. Pod płytę dam z metr rury by sobie zakopać do woli w zależności od warunków lokalnych. Którą średnicę chcesz?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 19 Października 2015, 02:28:54
Już sobie poradziłem, wstawiając tr/est-polbramka_szara770.inc przycięte na 11m. Sieć na razie traktuję po macoszemu, póki nie da się przesuwać drutu względem słupa. Patrząc na mapy Geoportalu raczej bym dał 1m, proporcja na klatce z filmu też sugeruje 1m. Wysokość będzie rzędu 30cm ponad poziom gruntu (wtedy można by przeliczać je korektorem Mariusza). Tylko żeby był nieparzystokąt, tak 11 do 15 powinno być dobrze.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 19 Października 2015, 11:41:44
Proszę. Dziewiętnastokąt. Pivot 30 cm poniżej czubka dekla. Dlaczego chciałeś nieparzystą ilość segmentów? Podzielna na 4 jest najlepsza pod względem symetrii uzyskanej siatki i możliwości mapowania.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Ra w 19 Października 2015, 14:52:25
Spotkałem się z zaleceniem, żeby walce robić z nieparzystą liczbą ścianek. Taka bryła oglądana z boku ma mniejsze różnice przy zmianie kąta patrzenia. Przy czterech, sześciu czy ośmiu ściankach mamy dwie skrajne możliwości ustawienia, kiedy widać średnicę okręgu wpisanego albo opisanego. Dla nieparzystych, jeśli z jednej strony ścianka jest równoległa, to po przeciwnej stronie widać krawędź. Być może przy większej liczbie ścianek nie jest to już tak zauważalne. Wstawiłem próbnie dwie i teraz muszę poprawić edytor, żeby wstawianie było efektywniejsze.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Lelek w 31 Października 2015, 15:34:02
Version 151029
osobowy1: Semaphore N½m in Herby Stare is signaling something, which from small distance looks like two orange lights, but from greater distance two green lights. Probably it's not bug of scenery but semaphore. Missing W8 for restriction on kilometer 128,8 rail nr1 paired direction.
osobowy3: SHP before distant signal for entrance to Lisow rail nr1 in unpaired direction is turning on before train reach resonator. First switches in entrance to Kochanovice in unpaired direction are missing texture of sleepers. In Lublinec, when I get signal for ride to Czestochowa, I enabled AI to get timetable, but I didn't get it, train only moved to W4. SHP before entrace semaphore to Kochanowice rail nr2 paired direction is turning on before train reach the resonator, same for entrace semaphore to Lisow and distant signal to Liswarta. Errors.txt in attachment
Were all scenarios modified? In linia61_tlk is velocity 120 km/h also in rail nr1. What do you think about adding dynamic light to scenarios with early morning or late evening trains? In rainsted.com you are writing, that you was about to create „portals” creating and vanquishing trains, maybe if you made them, you can simulate whole day traffic on line according to graphicon, you have there also.
linia61_pospieszny1: Crossroad in Kochanowice wasn't closed.
linia61_regio: Timetable from Herby Stare is probably for rail nr2, but we are in rail nr1, so it's impossible to keep it.
linia61_towarowy1: Brakecheck in Czenstochowa is too early. I didn't get timetable for journey to Lublinec. Milestone 128,8 is covering W9, that it's almost invisible. When I was waitnig in Herby Stare for S2, it has appeared on semaphore S½ for track next to my track. Because semaphores in entrace to Liswarta and also Lisow were giving free track, so I tried ride against the S1 on my semaphore, but I got to Herby Nowe.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Lelek w 07 Listopada 2015, 17:50:53
Version 151104; osobowy2:
SHP for distant signal for entrance semaphore in unpaired direction is turning on too late. Duplicated pole in 18 152,1; –7 296,6.
In all scenery are bad We8 and 9 signs. I watched the cabview from line and signs are approximately here (We8 – We9b – We9):
There was also speed restriction on bow between Fosowskie and Staniszcze in video.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: klimczok_mk w 06 Stycznia 2016, 15:35:19
W najnowszej paczce od @Ra którą można zainstalować wraz z najnowszą wersją startera Rainsted, wiele się zmieniło i są plany na dalsze modyfikacje i dobudowywanie scenerii. Można by wspomóc @Ra w modyfikacji tej scenerii oraz przyłączonej do niej linii 144, która jest zawarta w najnowszej paczce dostępnej do pobrania ze strony @Ra.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Cesky Kretek w 06 Stycznia 2016, 15:59:58
No ale czego dokładnie w tym apelu oczekujesz? :)
Semafor wjazdowy E do Stradomia powinien mieć powtarzacze - jakoś 2 tygodnie temu jadąc w symku przerżnąłem Stój bo nie widziałem zza drzew sygnału, a potem jadąc w rzeczywistości specjalnie zerknąłem i są chyba trzy. :)
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: klimczok_mk w 06 Stycznia 2016, 16:29:03
Nie wiem czy zauważyłeś ale @Ra został z tym projektem sam. Przestał się udzielać całkiem na forum.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Cesky Kretek w 06 Stycznia 2016, 16:32:39
Zaoferowałem @Ra rysunek techniczny całego układu stacyjnego CO wraz z oznaczeniami SRK (pierwowzór tego co jest na semaforku, z dodatkowymi adnotacjami), ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Koledze który robi dworzec CO zaoferowałem zdjęcia jak tylko zajadę do rodzinnej Częstochowy i będą warunki pogodowe - te zdjęcia które robiłem 5 lat temu zrobione są bardziej poglądowo niż na tekstury czy wymiarowanie, bo jakoś nie miałem nastroju przy -15*C biegać po całej stacji. ;-)
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: bohunIC w 06 Stycznia 2016, 19:33:45
Koledze który robi dworzec CO zaoferowałem zdjęcia jak tylko zajadę do rodzinnej Częstochowy i będą warunki pogodowe
Jak cos to sluze pomoca ws stacji Cz. Osobowa :)
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: klimczok_mk w 06 Stycznia 2016, 19:47:52
Częstochowę tylko masz? I czy jest to zgodnie z mapami z geoportalu?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Felix w 06 Stycznia 2016, 20:00:11
Zamiast pisać ze masz to byś koledze po prostu to wysłał. Zresztą widziałem ze ktoś zaczął im tam modelować budynek dworca.

No ale czego d.okładnie w tym apelu oczekujesz? :)
Semafor wjazdowy E do Stradomia powinien mieć powtarzacze - jakoś 2 tygodnie temu jadąc w symku przerżnąłem Stój bo nie widziałem zza drzew sygnału, a potem jadąc w rzeczywistości specjalnie zerknąłem i są chyba trzy. :)

Wyjazd z CO jest na S13 do tego drogowa 30km/h, nieźle przyspales O-o.A powtarzacze pewnie dojdą to jest ciągle poprawiana beta.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: bohunIC w 06 Stycznia 2016, 20:05:54
Robione wg planu.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: klimczok_mk w 06 Stycznia 2016, 20:14:59
Czyli zacząłeś dopiero. Masz już kawałek trasy?
Jaka to będzie wersja przed modernizacją czy po?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: bohunIC w 06 Stycznia 2016, 20:23:16
Od lewej strony widac Lubliniec, gdzies w srodku Herby Stare/Nowe, a na prawo Cz. Stradom i Osobowa.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: klimczok_mk w 06 Stycznia 2016, 20:29:25
Czyli szlak masz to czemu jeszcze tego nie testujemy?
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: MaciejM w 06 Stycznia 2016, 20:45:50
Bo zawsze można coś poprawić, dodać, zmienić. Sam bym wysłał już coś do testu, jednakże... cały czas coś poprawiam, dodaję, zmieniam.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: bohunIC w 06 Stycznia 2016, 20:47:51
Na razie nic nie testujemy bo niema czego. Trzeba sie zabrac za trase i poprawic sporo rzeczy.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: klimczok_mk w 06 Stycznia 2016, 20:48:19
To chyba w kupie siła, sam może nie wiele zauważysz to pomogą inni w dodaniu paru rzeczy. Co dwie pary oczu to nie jedna.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: sebastian82 w 06 Stycznia 2016, 20:52:03
Kończę paczkę z nowym drutem, który następnie będzie rozwinięty na tej scenerii. Sieć trzeba posekcjonować i zasilić. Klimczok części rzeczy nie wstawisz z automatu. Zwłaszcza, że stare elementy często były niewymiarowe. Dasz sobie z tym radę. Nie obraź się ale nie sądzę. Chyba, że chcesz mieć tory bez druta i wiszące w powietrzu. Wiesz, że tworzenie trwa. Więc przestań wiercić dziurę w brzuchu.
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: bohunIC w 06 Stycznia 2016, 21:19:35
może oddajmy projekt komuś innemu co ma więcej werwy do pracy.
Mysle ze jest to bardzo rozsadna propozycja.

Powiedz ile czasu potrzebujesz i jakie materialy Ci sa potrzebne. Dysponuje wszystkim. Chcialbym tez pare eventow i mapowania terenu pod nowe ''przejsciowe'' podsypki. W razie czego pisz na gg, chcetnie przyda mi sie wsparcie. Jest duzo modeli do zrobienia i juz nie wspomne o optymalizacji. Mam jeszcze odcinek Lubliniec - Toszek wiec jestem urobiony po pachy :/
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: Stele w 06 Kwietnia 2016, 20:45:22
Stanąłem pod wjazdowym do HS od strony Blachowni w oczekiwaniu na SZ, zluzowałem kibla i zacząłem się staczać. <3

l61 osobowy3. Przejezdność jest. Masa dziur w terenie, lasach, liniach energetycznych i braki w słupach trakcyjnych.
EU07.EXE 15.4.1171.475
Bad track: Event2 "lineinfo:pl-d29-61#hrl-z" does not exist
Bad power: at -3192.84 289.61 -150.22
Bad power: at -3189.23 289.46 -144.88
Bad power: at -63.31 273.51 -1670.97
Bad power: at -60.32 273.51 -1667.23
Pant. break: at -2270.99 280.75 -1523.60
Voltage loss: by et41-166-a at -2189.01 277.09 -1217.15, time 0.21
Voltage loss: by et22-313 at -2348.72 276.02 -1830.40, time 0.21
Voltage loss: by en57-1051s at 6873.44 276.80 -6308.31, time 0.20
Voltage loss: by en57-1051s at -17312.25 253.85 5985.90, time 0.20
Voltage loss: by en57-1051s at -20597.59 248.37 5526.25, time 0.20

-------
30.04
Kilometr 125.2 co to za biała płytka przy torach? A to sierżant kompletnie położony. :D
Tytuł: Odp: Modyfikacja linii 61
Wiadomość wysłana przez: djuzi w 02 Maja 2016, 22:03:34
Jak ktoś może, to niech sprawdzi, czy w Pawonkowie są właściwie oznaczone sygnalizatory powtarzające do semaforów wyjazdowych:
-ISpJ;
-ISpK;
-IISpL z tabliczką z II kresami, ISpL z tabliczką z I kresą;
-IISpM z tabliczką z II kresami, ISpM z tabliczką z I kresą.

Zdjęcie poglądowe:
(http://semaforek.kolej.org.pl/wiki/images/8/84/Pawonkow5.JPG)