Autor Wątek:  Sieś trakcyjna  (Przeczytany 2461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1241
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 27
Sieś trakcyjna
« dnia: 05 Lutego 2007, 19:36:32 »
Napisałem w pewnym wątku mały O.T. ale nikt się nim nie zainteresował, tylko głównym tematem postu (chyba oto chodzi :) ) a więc kopjuję go tutaj :):
Prubuję zrobić sobię trasę do symulatora. Wychodzi mi fajnie, umiem stawiać trakcję (druty) z materiału Miedź i Aluminium ale nie umiem stawiać słupów, które to tą sieć trakcyjną podtrzymują. Co prawda udało mi się ustawić 2 słupy funkcją "Make zig zag" ale pojawiły mi się one tylko na krawędzi dwóch odcinków drutu (na ich łączeniu nie :( ) a wbrew nazwie "make zig zag" nierobi mi ładnego zygzakowania sieci a całą ją po prostu ciągnie skosem przez co w końcu wypada mi z obszaru toru. Wpadłem co prawda na pomysł ręcznego ustawiania słupów tak samo jak stawiam na mapie budynki, ale stwierdziłem, że byłoby to żmudne i wymagające dużo czasu i cierpliwości zajęcie. A więc czy ktoś zna dobry sposób albo wytłumaczy jak korzystać z funkcji "(...)zig zag) ?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Sieś trakcyjna
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lutego 2007, 19:48:08 »
A dajesz kolejne elementy metodą "Add to previous"?
"Make ZigZag" działa dobrze tylko na całych blokach trakcji (kilka fagmentów jako jedna linia. Wtedy wychodzi ładny wężyk i jest z grubsza dobrze
ale to tylko na prostych. Zobacz wtedy, co jest w "User properties" trakcji. Myślę, że wtedy już sam załapiesz, co i jak.
Pozdrawiam,
yB
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1241
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 27
Sieś trakcyjna
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lutego 2007, 20:51:24 »
dzięki YouBy :) funkcja Add to previous pomogła i już co nieco umiem :)

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Sieś trakcyjna
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lutego 2007, 07:01:50 »
Ja bym jednak proponowal klasc siec recznie :)