Autor Wątek:  Train spotting w Maszynie  (Przeczytany 2371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karakal

  • Wiadomości: 2
  • linux jest jak dragony nie lubię linuxa
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Train spotting w Maszynie
« dnia: 12 Lipca 2023, 13:31:35 »
Zastanawiałem się co gdyby do maszyny dało by się zrobić tak jak na przykład w TSW. Jest tam opcja ''spacer'' która umożliwia nie jechanie pociągiem tylko spacerowanie. Ten train spotting w tytule to przykład co dało by się robić. Mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi.
pewien tajemniczy mikol

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1526
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1180
Odp: Train spotting w Maszynie
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipca 2023, 13:43:02 »
Jest to częściowo możliwe - odpalasz sobie dowolną scenerię, włączasz AI w pojeździe (Shift+Q), wychodzisz z kabiny i udajesz się w dowolnie wybrane miejsce. Jest jednak kilka implikacji, najważniejsza z nich to fakt, że z czasem pociągów będzie jechać coraz mniej, aż w końcu po kilku godzinach nastąpi całkowita cisza - scenariusz się skończył, nic nigdy już nie pojedzie. Druga sprawa to fakt, że składy nie są losowane i za każdym razem są te same przy odpaleniu tego samego scenariusza. Można zrobić program zewnętrzny do losowania składów ale potrzeba dość sporo roboty. Mam jednak w planach zrobić jakąś małą scenerię do trainspottingu i generować skryptem ruch powiedzmy na następne 6 godzin, mając na uwadze jakiś fikcyjny rozkład jazdy uzupełniając to pociągami towarowymi, a bardzo rzadko jakimiś ciekawostkami typu eszelon albo transport wagonów na modernizację. W ten sposób działałoby to trochę jak wygaszacz ekranu.
Nieskończonego scenariusza się w ten sposób zrobić nie da, bo każdy pociąg musi być gdzieś pomieszczony, a symulator nie pozwala na dynamiczne spawnowanie się pociągów za pomocą np. eventów - można je tylko usuwać.
10 lat na forum MaSzyny!

Offline karakal

  • Wiadomości: 2
  • linux jest jak dragony nie lubię linuxa
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Train spotting w Maszynie
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipca 2023, 15:52:16 »
To akurat wiem i dlatego to piszę. Myślę że ktoś w końcu tym się zainteresuje
pewien tajemniczy mikol

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Train spotting w Maszynie
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipca 2023, 16:34:39 »
Wyjść z kabiny i zwiedzać możesz (karawana jedzie dalej) Co do ciągłego ruchu, można rj tak zrobić, że całą dobe coś pojedzie.

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Train spotting w Maszynie
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sierpnia 2023, 17:20:22 »
Wydaje mi się że da się zrobić nieskończoną jazdę po pętlach itp. Na Metrze tak chyba było.

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Train spotting w Maszynie
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpnia 2023, 16:58:52 »
Ja tak robiłem na metrze bałtyckim. Problem w tym, że po pewnym czasie zamierało, ale jakiś czas hulało.
Prawda jest okruchem lodu.