Autor Wątek:  Zmiana szybkości odtwarzania dźwięku silnika spalinowego.  (Przeczytany 3839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Zmiana szybkości odtwarzania dźwięku silnika spalinowego.
« dnia: 13 Września 2015, 13:40:36 »
Można gdzieś zmienić częstotliwość odtwarzania dźwięku silnika spalinowego (coś jak runningnoise dla max i nim prędkości) dla max obrotów? Bo poprawnie na najwyższej pozycji silnik w SU45 powinien brzmieć jak przy 6000 obrotów wpisanych w FIZ, ale wtedy obrotomierz się 3 razy przekręca i nie można go wyskalować.
Dowód:

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Zmiana szybkości odtwarzania dźwięku silnika spalinowego.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Września 2015, 12:14:15 »
Dziękuję Wam za jakże ogromną i bezinteresowną pomoc. Na prawdę, normalnie aż temat pęka w szwach od ilości odpowiedzi...
Cholera, jak ktoś z "dopiskiem" chce uzyskać jakąś pomoc, to wszyscy się rzucają aż się przepychanki i dublowanie postów robi. Ale jak zwykły, szary użytkownik chce się czegoś dowiedzieć albo jakieś materiały uzyskać, to cisza... A szczególnie panowie z "dopiskami", nawet nie potrafią odpisać, że "sory, nie dam rady" albo coś w tym rodzaju. Na materiały do SU46 prosiłem od prawie 4 lat, może od paru osób (policzę na palcach jednej ręki) dostałem przez ten czas. Dziękuję tym osobom za to. Reszta się zarzekała na wszelakie świętości i kontakt się urywał. Dla tego właśnie odechciało mi się ją tworzyć i przekazałem ją kilka tygodni temu Sawiemu, bo koledze ufam że ją w końcu skończy. Jestem na forum od 8 lat, ale teraz to forum nie ma porównania z tym, co było parę lat temu.
Wiem, że dostanie mi się od Adminów za wylewanie żali, ale nie dziwię się, że ludzie stąd odchodzą i tworzą na własną rękę.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Zmiana szybkości odtwarzania dźwięku silnika spalinowego.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Września 2015, 12:28:58 »
Ale we wszystkich konkretnych wątkach tak jest i autor nie ma tu nic do rzeczy. yB albo Ra ktokolwiek odpisuje?
Jak chcesz wymijającej odpowiedzi, to proszę. Tak można. Trzeba w kodzie dodać mnożniki częstotliwości dźwięku silnika i wyprowadzić je do mmd. Nie, nikt ci tego nie zrobi. To byłoby bardziej motywujące? A od adminów ci się nie dostanie, bo też pouciekali.
Ciekawszym pytaniem jest co powoduje takie brzmienie tego dźwięku. Sampel silnika powinien być nagrany w częstotliwości obrotów jałowych. Ze wzrostem obrotów rośnie częstotliwość, więc dlaczego nadal brzmi on źle? Przecież w rzeczywistości nie osiąga on żadnych 6000rpm.
Mój kanał youtube

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Zmiana szybkości odtwarzania dźwięku silnika spalinowego.
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Września 2015, 13:41:33 »
Ztcp są używane mnożniki zapisane przy dźwięku engine.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.