Autor Wątek:  Trasa dla manewrów...  (Przeczytany 6219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Trasa dla manewrów...
« dnia: 01 Kwietnia 2005, 16:50:00 »
Chciałbym zaprezentować nową trasę.
Tym razem będzie jedna stacja dla manewrów, jest to wersja BETA trochę torów, 3 perony.
Trasa raczej nie będzie zelektryfikowana. Będzie raczej dla manewrów dla SM42. Zmiana zwrotnic będzie odbywać się poprzez klawisze: T i t. Niektórzy zapewne mają już te zwrotnice, ale w paczce od razu będą (chyba że ktoś napisze eventy). Na razie okolice nie są wypełnione, ale jeszcze będą cieszyć oko ładnymi budynkami :)  A narazie kilka screenów :).
http://members.lycos.co.uk/vampirekkk1/pliki/trasa/
Życze przyjemnego oglądania.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa dla manewrów...
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwietnia 2005, 17:08:00 »
Ja bym jeszcze zaproponował przetaczanie wagoników... (zrobić górkę rozrządową, coby je można było popchać i wagoniki by walily w koziołek oporowy ;P)... Potem jazda po następne i takim sposobem moznaby było sklecic jakis sklad....(wtedy wciskamy np. shift+3) i przyjechalaby jakas SU i wzielaby je gdzies na inna stacje...

To tylko moje propozycje, a czy beda uwzglednione -> to juz zalezy od autora....

Offline Piter

  • Wiadomości: 104
  • We8, mordo ty moja!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa dla manewrów...
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwietnia 2005, 17:23:47 »
Z tym, że wtedy trzeba by chyba jakoś przeprojektować kozły, bo teraz jak coś walnie w kozioł wyskakuje "xxxxx at NULL track" i symek się wywala...

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Trasa dla manewrów...
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwietnia 2005, 17:26:51 »
Mutopompka: ja też bym chciał żeby sobie przyjechało SU45, ale jak znasz sie na eventach to nie ma sprawy :).

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa dla manewrów...
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwietnia 2005, 18:07:00 »
Na takie cos raczej nie ma co liczyc :/ (brak eventow na takie coś. Można by powalyczyć ale u każdego inaczej by to działało i należałoby przeprogramować wagony na takie ze sprzęgiem samoczynnym.) Da sie za to w drugą strone. Taka SU, jak wiedzielismy w quarku, może przyjechać i zostawic nam wagony do zabrania na bocznice.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Wojtek M

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa dla manewrów...
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwietnia 2005, 23:09:54 »
Cytat: "Mutopompka"
Ja bym jeszcze zaproponował przetaczanie wagoników... (zrobić górkę rozrządową, coby je można było popchać i wagoniki by walily w koziołek oporowy ;P..


Cześć wodzu, z mojego ukochanego miasta dzieciństwa.
Chyba nie widziałeś manewrów na górce nigdy. Wagony nie zatrzymują sie na koźle oporowym ;)
Pozdrawiam
Wojtek z Krakowa

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa dla manewrów...
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwietnia 2005, 00:55:02 »
Cytat: "Wojtek M"
Chyba nie widziałeś manewrów na górce nigdy. Wagony nie zatrzymują sie na koźle oporowym ;)


Wiem, że to bezzensu, ale jesli trasa manewrowa, to ewentualnie niech stoja jakies wagoniki, i przy przetaczaniu walną w nie... oczywiscie z małą predkoscią.... :))))

A z drugiej strony, czemu nie mogłyby walnąć w koziołka? :))))). Ok. Żartowałem, ale chodziło mi (jeśli to możliwe) aby coś takiego zaimplementować....

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Trasa dla manewrów...
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Kwietnia 2005, 01:38:06 »
Przecież nowe exe ma mieć możliwość łączenia składu z zewnątrz w dowolnym miejscu. Po przeprowadzeniu rozrządu ściskamy wagoniki stonką i je spinamy, potem na żeberko i czekamy na sukę....
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Trasa dla manewrów...
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Kwietnia 2005, 11:29:43 »
Nowe exe ma też możliwość przyhamowania wagonu z zewnątrz. W związku z tym można przyhamować jadący wagon i się zatrzyma bez kozła oporowego.

Inna sprawa, że w takim przypadku trzeba kamerą gonić za wagonem, no ale inaczej juz nie będzie... :)
ABu

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Trasa dla manewrów...
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwietnia 2005, 15:36:29 »
Cytat: "Quark-t"
Przecież nowe exe ma mieć możliwość łączenia składu z zewnątrz w dowolnym miejscu. Po przeprowadzeniu rozrządu ściskamy wagoniki stonką i je spinamy, potem na żeberko i czekamy na sukę....

Jakie nowe exe. Czy wszyscy wiedza o czyms o czym ja nic nie wiem:(?

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa dla manewrów...
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Kwietnia 2005, 15:50:56 »
Cytat: "Przemekm"
Cytat: "Quark-t"
Przecież nowe exe ma mieć możliwość łączenia składu z zewnątrz w dowolnym miejscu. Po przeprowadzeniu rozrządu ściskamy wagoniki stonką i je spinamy, potem na żeberko i czekamy na sukę....

Jakie nowe exe. Czy wszyscy wiedza o czyms o czym ja nic nie wiem:(?

Jak większośc userów z forum.... -> Jest planowane wypuszczenie nowego exeka oraz załej paczki symka -> czyt. wersja oficjalna.... Jak pisałem: JEST PLANOWANE, więc nie wiem, czy to nie czasem żart proma aprilisowy ;)

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Trasa dla manewrów...
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Kwietnia 2005, 19:04:18 »
Paczka ma być, tylko termin jest trochę odległy (czerwiec, o ile się nie mylę). Na razie jest w fazie testów. W tej sytuacji mogę tylko życzyc cierpliwości.
ABu