Autor Wątek:  Mankament skryptu instalacyjnego r_i  (Przeczytany 6626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Mankament skryptu instalacyjnego r_i
« dnia: 13 Lutego 2014, 12:52:22 »
Mierzyłem się z zamiarem napisania tego posta od dosyć długiego czasu. Z mojej perspektywy problem, który zamierzam opisać jest dość poważny, niemalże ogranicza on dostęp do nowych, publikowanych dodatków. Pomysł uproszczenia instalacji dodatku poprzez skrypt jest zdecydowanie trafiony, ale niestety nie dla użytkowników, którzy mają bardzo ograniczony dostęp do internetu. Dawniej, gdy instalacja odbywała się tradycyjnym sposobem, nie było problemu cieszyć się nowym dodatkiem, wystarczyło iść do kafejki internetowej z pendrive w kieszeni, teraz, niestety. Sam skrypt instalacyjny waży mało, pobranie go nie stanowi dla mnie większego problemu. Jednak gdy nadchodzi moment instalacji - zaczynają się schody. Mój bardzo wolny internet (patrz załącznik) powoduje wysypywanie się startera Rainsted podczas próby pobrania i zainstalowania dodatku. Wielokrotne próby powodowały jedynie zwiększenie poziomu mojej irytacji i coraz większe zniechęcenie. Zmierzając do sedna sprawy, bardzo bym był za tym, ażeby w wątku z dodatkiem w formie skryptu umieszczać również alternatywny link, jakże przeze mnie ulubiony, do paczki umieszczonej na serwerze, tak jak było dawniej. Może dla twórcy dodatku był by to problem, ale dla użytkowników, takich jak ja, było by to otwarciem furtki do korzystania ze wszystkiego co dostępne w dziale Publikacje. Obecna sytuacja wprowadziła poważne ograniczenie, którego nie jestem w stanie pokonać (proszę darować sobie komentarze typu "zaopatrz się w lepszy internet", i tym podobne), bo gdyby było to wykonalne, to na pewno bym się zaopatrzył. Jest mi niezmiernie przykro, że dynamiczny rozwój projektu niesie za sobą tak kłopotliwe problemy. Na chwilę obecną jest to jedyna poważna wada skryptu instalacyjnego. Proszę Was koledzy, Deweloperzy, Administratorzy, nie zapominajcie o użytkownikach, którzy mają konto na forum, ale są pozbawieni dostępu do internetu.

Poniżej trzy załączniki, które obrazują opisany przeze mnie problem.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Mankament skryptu instalacyjnego r_i
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lutego 2014, 13:01:08 »
Dla mnie skrypty instalacyjne to również jedynie niepotrzebny bajer. Powtarzam- dla mnie. Co do internetu- masz 2 razy szybszy ode mnie...;] O ile się nie mylę, wystarczy otworzyć plik instalacyjny edytorem tekstu, następnie przejść do sekcji [DOWNLOAD], gdzie znajdują się linki do zwykłych paczek.
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2014, 13:02:13 wysłana przez szczawik »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9228
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Mankament skryptu instalacyjnego r_i
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lutego 2014, 13:02:08 »
Maniuś dla twórców dodanie linku alternatywnego wersji DDS nie będzie stanowiło większego problemu ze względu na to iż one zazwyczaj są umieszczane podczas testowania. Po prostu nikt nie wpadł na to, że  ktoś może mieć w/w przez Cb problemy. Super, że to opisałeś i zwróciłeś na to uwagę. Jestem za umieszczeniem takowego linku.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Mankament skryptu instalacyjnego r_i
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lutego 2014, 13:06:04 »
O ile się nie mylę, wystarczy otworzyć plik instalacyjny edytorem tekstu i tam są linki.

Jeżeli Twoja podpowiedź okaże się trafiona, problem zostanie rozwiązany. Tylko, że gdyby takowa informacja została ujawniona od razu, to problemu by nie było.

Co do prędkości internetu ... Też czekasz średnio 5 minut na załadowanie się strony startowej Google? Wyszukanie czegokolwiek jest niemożliwe, bo przeglądarka się wysypuje. Jedyny plus to to, że forum jest tak lekkie, że mój internet sobie z nim jakoś radzi. Jest problem z załącznikami, zdjęciami, ale ładuje mi i wyświetla się treść wiadomości. I to musi mi wystarczyć.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Mankament skryptu instalacyjnego r_i
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lutego 2014, 13:07:14 »
Albo zrobić folder "dodatki". Pobieramy skrypt r_i. Po jego uruchomieniu wybieramy - pobrać z internetu lub z dysku. W przypadku, gdy paczkę pobraliśmy ręcznie, wrzucamy ją uprzednio do katalogu "dodatki" i instalacja idzie dalej. Jeżeli nie mamy paczki, instalator pobiera paczkę do "dodatków" i instaluje. Zaleta - fizyczne zachowanie paczki na dysku, przez co nie trzeba będzie jej, w razie czego, pobierać ponownie. Tak czy siak - oficjalny link do paczki.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Mankament skryptu instalacyjnego r_i
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lutego 2014, 13:13:53 »
Też czekasz średnio 5 minut na załadowanie się strony startowej Google?
1MB pobieram średnio 15-20 minut.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6313
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 343
Odp: Mankament skryptu instalacyjnego r_i
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lutego 2014, 13:19:08 »
Albo zrobić folder "dodatki".
Nie zawsze trzeba wynajdywać koło na nowo. Rainsted pobiera do katalogu download. Na zakładce Paczki można dodać katalogi z paczkami, gdzie będą szukane archiwa do zainstalowania. W prostych przypadkach wystarczy wypakować paczkę podaną w skrypcie, ale np. w przypadku tekstur do nowych modeli skrypt może razem z teksturą zainstalować brakujący model.

Proponuję też rozważyć dystrybucję dodatków na dyskietkach 5¼", bo ktoś może nie mieć karty sieciowej ani USB i jak wczyta?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Mankament skryptu instalacyjnego r_i
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lutego 2014, 13:20:09 »
Tak czy siak - oficjalny link do paczki.

Jestem Ci bardzo wdzięczny za podsunięcie rozwiązania, bo o to przecież walczę ;) Oficjalny link do paczki.

Moderatorów prosił bym o zachowanie tego tematu w widocznym miejscu, możliwe, że nie tylko ja borykam się z tym problemem.

@szczawik - no to mnie zaskoczyłeś. Ja aż takiej tragedii nie mam. Jak Ty funkcjonujesz z tak wolnym internetem?

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Mankament skryptu instalacyjnego r_i
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lutego 2014, 13:22:26 »
Bajer, nie bajer, ale uwierzcie, że są tak niekumaci ludzie, że nie potrafią dobrze samemu wypakować paczki. A skrypt robi to za nich. Ale awaryjny link to dobre rozwiązanie.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Mankament skryptu instalacyjnego r_i
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lutego 2014, 13:24:05 »
Proponuję też rozważyć dystrybucję dodatków na dyskietkach 5¼", bo ktoś może nie mieć karty sieciowej ani USB i jak wczyta?

Cytuj
Proszę darować sobie komentarze typu "zaopatrz się w lepszy internet", i tym podobne, bo gdyby było to wykonalne, to na pewno bym się zaopatrzył.

Drwienie i wszelakiego typu docinki również proszę sobie darować ...


Edit: No i niestety, przyszło mi złożyć reklamację. Postanowiłem skorzystać ze sposobu @szczawika. Wybrałem dodatek @hanysa - http://eu07.pl/forum/index.php/topic,25214.0.html. Po pobraniu pliku r_i i otworzeniu go notatnikiem, ujrzałem następującą zawartość:
[INFO]
pl= Pobrałeś teksturę wagonu osobowego o oznaczeniu 615184-90001-2 st.Warszawa Grochów, typ wagonu 154Aa. Wagon ten należy do sp. PKP Intercity i służy jako wagon rekreacyjny dla rodziców z dziećmi "Strefa Małego Podróżnika".
purpose=eu07
revision=2014-01-31 @hanys

[VERIFY]
textures\mini\154a.bmp=13976,4E8A310A,2014-01-29 15:43:07
textures\mini\615184-90001-2.bmp=13976,058BDEB5,2014-01-29 15:41:19
dynamic\pkp\z1_v2\615184-90001-2.dds=5592560,D0DEA8AC,2014-01-31 14:56:03


[ARCHIVES]
615184-90001-2_DDS.rar=1680159,98B2C107,2014-01-31 14:56:03


[DOWNLOAD]
http://eu07.pl/userfiles/9295/615184-90001-2_DDS.rar=615184-90001-2_DDS.rar

[615184-90001-2_DDS.rar]
*=raw


[TEXTURES.TXT]
dynamic\pkp\z1_v2=z1

[Z1]
!=Z,152A,154A
615184-90001-2.dds=152AA,154A,615184-90001-2

Wszystko super, link bezpośredni jest - http://eu07.pl/userfiles/9295/615184-90001-2_DDS.rar=615184-90001-2_DDS.rar, nic tylko pobierać. Jednak po załadowaniu się strony, entuzjazm przygasł. Komunikat "We are sorry, but the page you are looking for does not exist."

Co dalej? Jakieś propozycje?
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2014, 14:11:05 wysłana przez PanMechanik »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6165
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Mankament skryptu instalacyjnego r_i
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lutego 2014, 14:07:33 »
Proponuję użyć tylko pierwszej części (do znaku równości).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Mankament skryptu instalacyjnego r_i
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lutego 2014, 14:10:29 »
Proponuję użyć tylko pierwszej części (do znaku równości).

Masz u mnie dobre, duże piwo. Myślę, że na następnym zlocie się zjawię i dotrzymam słowa. :)

Problem rozwiązany. Dziękuje.