Symulator EU07 (i nie tylko) > Symulator

 Wypadki w MaSzynie

<< < (6/6)

ryba825:

--- Cytat: Benek w 29 Stycznia 2013, 16:55:52 ---A dlaczego autorzy dodatków mają leczyć głupotę innych? Ja rozumiem nie poinformować użytkownika, że coś może nie działać, ale jak trolle nie czytają, to ich problem. Te trolle co nie czytają, to i tak nie potrafią jeździć prawidłowo. Można się o tym przekonać przeglądając YT.

--- Koniec cytatu ---
Jak się pisze nowy program, to zazwyczaj idioto-odporny, ale przy rozwijaniu nie zawsze się tak da, szczególnie gdy zmiany są w podstawie. Jedyny sposób to nachalnie wyświetlać informację, że coś może nie działać (oczywiście jeśli nie wybierzemy opcji: exe z nową paczką/SP).

muri:

--- Cytat: ryba825 w 29 Stycznia 2013, 17:14:11 ---Jak się pisze nowy program, to zazwyczaj idioto-odporny, ale przy rozwijaniu nie zawsze się tak da, szczególnie gdy zmiany są w podstawie. Jedyny sposób to nachalnie wyświetlać informację, że coś może nie działać (oczywiście jeśli nie wybierzemy opcji: exe z nową paczką/SP).

--- Koniec cytatu ---
Piszesz z doświadczenia? Czy z "chciałbym się obudzić i być astronautą"? Bugi były są i będą, żadne testy - ani jednostkowe, ani UAT - nie wyczeszą wszystkiego - to raz. Dwa, to że użytkownik to takie sprytne stworzenie, które zawsze może zrobić coś w sposób, jakiego nikt by się nie spodziewał... Nachalne wyświetlanie informacji nie jest dobre - przyzwyczaja ludzi do tego że wszystko dostaną gotowe na tacy. Takie ułatwianie życia jest dobre na krótką metę - bo procentuje zwiększoną ilością głupich zachowań w przyszłości. Niestety, ale korzystając z softu (zwłaszcza takiego który jest open-source) trzeba troszkę od siebie wymagać.

ryba825:

--- Cytat: muri w 29 Stycznia 2013, 17:43:41 ---Bugi były są i będą, żadne testy - ani jednostkowe, ani UAT - nie wyczeszą wszystkiego - to raz. Dwa, to że użytkownik to takie sprytne stworzenie, które zawsze może zrobić coś w sposób, jakiego nikt by się nie spodziewał...
--- Koniec cytatu ---
To że bugi będą zawsze doskonale wiem; że użytkownik zawsze potrafi coś zepsuć - też wiem, bo nie raz crachowałem programy, mimo iż autor go pozabezpieczał. Jakoś trzeba przekazać, że nie wszystko może działać.

muri:
Ależ jest przekazane - w informacjach od autora dotyczących danej wersji. To "od siebie wymaganie" o którym pisałem, w tym przypadku sprowadza się do czytania takich informacji. Niestety, ale bagaż "grzechów młodości"  jest na tyle duży, że bezkolizyjne wprowadzanie zmian nie jest możliwe. Ale jak to mówią "Always Look on the Bright Side of Life" - dzięki temu widać co jest jeszcze do poprawy, czy to w exe czy w sceneriach :)

Zamykam. Wątek "nieco" odbiegł od tego co było zamierzone w pierwszym poście.
Rozi

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej
Powered by Advanced Topic Prefix Pro
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod