Autor Wątek:  Odp: Tekstury z ZNTK up5358  (Przeczytany 1153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mati424

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Tekstury z ZNTK up5358
« dnia: 18 Maja 2014, 14:24:33 »
Witam

Przepraszam za być może oftopa.
Przez kilka godzin maglowałem forumową szukajkę oraz  wujka googla na różne sposoby... i nic.

Czy istnieje gdzieś jakiś tutorial wyjaśniający krok po kroku jak dodać nowe malowanie taboru (wagonu, lokomotywy) - do modelu istniejącego już w symulatorze?
Na przykład: pobrałem i zainstalowałem z download nową lokomotywę w jednym malowaniu. Czyli mam model podstawowy z przypisaną do niego przez autora teksturą (malowaniem).
Chciałbym stworzyć dla tego modelu podstawowego - nowe malowanie tak aby wybierając tą lokomotywę do składu w starterze Rainsted móc wybrać w jakim malowaniu (z jaką teksturą) ta lokomotywa pojawi się w symulatorze.
Jak i jakim narzędziem tworzy się plik z rozszerzeniem "r_i", i co taki plik musi zawierać aby to poprawnie działało przy uruchomieniu maszyny?
Jaki dokładnie musi być format pliku DDS (bo są różne jego "odmiany")?
Jakie i gdzie - trzeba dodać wpisy tekstowe aby to działało poprawnie i aby w starterze RA była widoczna także  miniaturka lokomotywy w "moim" malowaniu?

Z góry dziękuję za pomoc i jeszcze raz przepraszam za być może "głupie pytanie"...

To słabo szukałeś. Jest cały temat o tworzeniu tekstur. Poza tym, zły dział i nie zaczynaj każdego zdania od nowej linii, czyli pisz poziomo. Bocznica.
adsim
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2014, 14:50:12 wysłana przez adsim »