Autor Wątek:  Skanery & Policja  (Przeczytany 23137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Skanery & Policja
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Listopada 2012, 01:11:03 »
Ciekawe jak weszli w posiadenie takich radiotelefonów.

Allegro.pl ew. z demobilu wojskowego czy strażackiego. No problem...
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Husarz

  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skanery & Policja
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Listopada 2012, 14:13:31 »
U mnie jak rozwiązywali 2 czy 3 lata temu 2 Ośrodek Szkolenia Kierowców sprzedawali mundury, krótkofalówki, radiostacje a nawet kalesony. W Polsce wszystko jest możliwe.

Offline kacp3r

  • Wiadomości: 185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Skanery & Policja
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Listopada 2012, 14:18:13 »
Szkoda tylko, że na takich incydentach traci tylko środowisko MK :(
W dzisiejszych czasach idzie wszystko kupić, tylko trzeba wiedzieć, gdzie szukać.
Jestem wektorem kreacji anihilacji...

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Skanery & Policja
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Listopada 2012, 14:51:26 »
A ja nauczony doświadczeniem kojarzę miłośników kolei jako ludzi nienormalnych, na równi ze: skrajnoprawicowcami, komunistamiu, masonami, ortodoksyjnymi, nabożnymi itp. Określenie ,,nienormalny" proszę nie kojarzyć z czymś negatywnym. Po prostu coś, co odbiega od zachowania normalnego człowieka. Ja wolę takie określenia jak: pasja :) czyli wykonywać coś z zamiłowaniem.
Czemu tak uważam: po prostu miłośnicy kolejowi, często dla swojego zamiłowania posuwają się do łamania zasad bezpieczeństwa, dokonywania czynów zabronionych np. poprzez przywłaszczanie elementów związanych z koleją.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopada 2012, 14:52:38 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Skanery & Policja
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Listopada 2012, 19:00:37 »
Rozwinę swą myśl: tzw. miłośnik kolejowy jest swego rodzaju ,,fetyszystą", który potrafi zasnąć przy poduszce z np. zdobytym kawałkiem taśmy, albo fotografią ulubionej EU07. Pamiętam przypadek zaślepionej miłości do kolei, poprzez wyczekiwanie na peronie dworca Warszawa Centralna od godz. 04:00, tylko po to, aby załapać się na przejażdżkę, na ,,chybił trafił" do stacji Warszawa Zachodnia (..Panie mechaniku. Da się pan przejechać w kabinie?),a później na zajęcia do Technikum Kolejowego. Jeden z moich znajomych stracił nawet życie w okolicach stacji Warszawa Toruńska pod kołami pociągu. Szkoda chłopaka, bo bardzo pragnął zostać maszynistą. Niestety aż za bardzo. Co innego jest lubić a co innego być zaślepionym z miłości do kolei, która nie jednego już zjadła. Po prostu trzeba znać umiar.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopada 2012, 19:02:05 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Skanery & Policja
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Listopada 2012, 19:16:14 »
Ciekawe jak weszli w posiadenie takich radiotelefonów.
Allegro.pl ew. z demobilu wojskowego czy strażackiego. No problem...
Czyli radiotelefon stosowany na kolei, można kupić na Allegro.
Tak wynika z dalszej części forum kolejowego.
Cytuj
Znacznie więcej. Głupia PMR-ka ma 500mW, przy 50mW mechanik by się z obsługą na pociągu nie słyszał. Zapewne to będzie coś koło 4W.
A ja nauczony doświadczeniem kojarzę miłośników kolei jako ludzi nienormalnych, na równi ze: skrajnoprawicowcami, komunistamiu, masonami, ortodoksyjnymi, nabożnymi itp.

Czemu tak uważam: po prostu miłośnicy kolejowi, często dla swojego zamiłowania posuwają się do łamania zasad bezpieczeństwa, dokonywania czynów zabronionych np. poprzez przywłaszczanie elementów związanych z koleją.
Ja się z tobą nie zgadzam, wogule w ogóle co to za przymioty.

Ort.
ABu
« Ostatnia zmiana: 18 Listopada 2012, 20:25:02 wysłana przez ABu »

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Skanery & Policja
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Listopada 2012, 21:20:05 »
Nie ma czegoś takiego jak radiotelefon kolejowy to tylko wymysł jakiś MK dla których wszystko co kolejowe jest jakieś mistycznie i niepowtarzalne.
"Radiotelefon kolejowy" od milionów innych radiotelefonów różni się tylko tym ze ma zaprogramowane (lub w starych radiotelefonach ma założone odpowiednie kwarce) częstotliwości kolejowe. A przeprogramować takie urządzenie to nie jest wielki problem, coś jak zmiana karty sim kiedy chcemy zmienić sieć w telefonie komórkowym.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2012, 06:46:18 wysłana przez Rozi »

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Skanery & Policja
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Listopada 2012, 14:05:51 »
Michał ma rację, działałem w klubie PZK, mieliśmy dziesiątki Radmorów nasobnych i mobilnych, każdy z demobilu kopalnianego albo wojskowego. Zmiana kwarców i do widzenia. Darek, sam ostatnio chciałeś oddać ładowarkę, albo akumulatory do takiego radiotelefonu - wiele z tych radiotelefonów trafiając na allegro ma wyjęte kwarce właśnie przed debilami tego typu. Ale dla kogoś interesującego się tym tematem, tak, jak ja, wystarczy dotrzeć do dokumentów, które są jawne, ponieważ kolej nie podlega MSW, ew podejść na "PeKaP" i odpalić skaner, mój ma fajną funkcję do wykrywania podsłuchów, inaczej źródeł sygnału radiowego, który jest zlokalizowany blisko odbiornika - podchodzę do loka,mechanik wywołuje WBB i już mam. Kanały szlakowe, wraz z testowym 10tym i 9tym drogowym, oraz 8mym są wraz z częstotliwościami i odstępami międzykanałowymi podane w internecie. Jak chcesz, posłuchasz policji. Wolno :), kwestia, czy Cię to interesuje i czy masz chęć szkodzenia. Zabawę w nasłuchy zalecam tylko pełnoletnim, ponieważ mogą oni odpowiadać prawnie. I chciałbym by zapoznali się z odpowiednimi przepisami. Kontrolę policyjną w sprawie radia jadąc autem przeżyłem.
Mam wrażenie, że uległeś gazecie, radioOdbiornik = receiver (Uniden UBC79XLT to mój). Transceiver = radiotelefon = radiostacja przenośna - takie coś możesz nosić w pracy. Jeżeli masz Maxona (o ile dobrze pamiętam nazwę), to z 5 miesiecy temu widziałem takiego na allegro. Ktoś go licytował sobie. Nie wolno Tobie, strażakowi, maszyniście, komukolwiek, kto w pracy ma takie urządzenie, posiadać Własnego, przez niego zakupionego.

Ostatnia najciekawsza i najbardziej kontrowersyjna kwestia - Radiostop, którego Wy wszyscy tak się boicie, a najbardziej rozmów o nim. Zaboli Was może, ale teraz robię myk: http://allegro.pl/radiotelefon-motorola-gp-360-antena-klips-bateria-i2795529794.html (klasyk w ręczniakach), działać może na paśmie policji, pogotowia, PSP, PKP i większości profesjonalnych służb z pominięciem ochrony. Wystarczy zaprogramować z kompa programem ogólnodostępnym w sieci. Kabel wystarczy zrobić mając lutownicę, albo dokupić na allegro. Dźwięk radiostopu wrzucam na telefon, idę na dworzec, siadam sobie na peronie, jeżdżą pociągi, wciskam PTT (Push to Talk), odpalam z telefonu plik, przykładam do mikrofonu i kółka kwadratowe. Mógł to zrobić każdy. Prawnie nadawać może pracownik, którego firma ma wykupiony dostęp do danej częstotliwości w UKE, radioamator (taki, jak ja - w klubie pod nadzorem opiekuna (wszystko zarejestrowane)), oczywiście na odpowiednich pasmach, albo radioamator, który zrobi sobie samodzielnie pozwolenie - 80zł opłaty skarbowej i egzamin państwowy.
Tak. Będę nadal chodził ze skanerem - ja nie mam nic wspólnego z debilem, który jest niczym łowca rp1 tylko na nieco większą skalę.

P.S. TO nie ma zasięgu :)
P.S. 2 - przepraszam, że tak chaotycznie i dużo naskrobałem, ale postanowiłem wyczerpać temat czym jest skaner, czym jest radio, a czym transceiver i tym, że są ludzie i ludzie.
Aha, ja skaner mogę Wam porównać do radia, które puszcza Eskę, czy inny RMFM (o ironio mój skaner nie ma tego pasma), skaner po prostu ma inne zakresy.
MPK Wrocław bardzo ładnie się koduje cyfrowo systemem TETRA, a Policja we Wrocławiu np nie. Analoga można słuchać. Jakby ktoś chciał, to podam paragrafy.
known as a Kitek

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Skanery & Policja
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Listopada 2012, 14:51:15 »
Potwierdzam powyższe. Zaprogramować sobie motorolkę to żaden problem. Jak ktoś jest cwany, to i na guzik sobie mógłby RadioStop zaprogramować. Częstotliwości użytych tonów nie są tajne.