Autor Wątek:  Linia 61 - nowa misja  (Przeczytany 44208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Reaktywacja prac nad misją do Linii 61
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Stycznia 2012, 15:21:27 »
Ja Cię rozumiem, też mnie nudziło, to sobie pisałem. Bohun powinien skończyć niebawem scenerię, więc np. ja bym Ci proponował poczekać, ewentualnie napisać scenariusz na jakiejś innej scenerii. Np. na L053 przydałaby się misja na skodę lub jamnika.

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Reaktywacja prac nad misją do Linii 61
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Stycznia 2012, 15:26:29 »
Ja miałem kiedyś plany robienia misji do Linii 053, ale narazie ten scenariusz czeka na wenę.
Pozdrawiam

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Reaktywacja prac nad misją do Linii 61
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Stycznia 2012, 15:30:30 »
3. Nadeszły takie czasy wraz z nowym exe, że dist_info się nie używa.
Jeszcze komentarz: wcześniej było tak, że skład odbierał sygnał od tarczy. Każda tarcza przekazywała do pojazdu wiadomość "Semafor jest 500 m przed tarczą, załącz przy semaforze taką a taką szybkość". Oczywiście chodzi o szybkość adekwatną do sygnału na tarczy.
Obecnie Ra to poprawił na tyle dobrze, że lokomotywa skanuje sobie tory wprzód (odległość do jakiej skanuje jest zależna od szybkości poruszania). Skanuje z odpowiednim zapasem, by łagodnie w razie czego stanąć przed semaforem. Pod obecnego exeka nie używa się więc dist_info oraz event0.

Ja miałem kiedyś plany robienia misji do Linii 053, ale narazie ten scenariusz czeka na wenę.
Ło, chciałbym mieć takie problemy. Moją barierą podczas tworzenia są inne obowiązki i przez to brak czasu.

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Reaktywacja prac nad misją do Linii 61
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Stycznia 2012, 15:46:01 »
W moim zamyśle ta służba miała być tylko do użytku "dla mnie", a mam jeszcze pytanko:
czy taki eventlauncher ma rację bytu:
node -1 0 test eventlauncher -1 -1 -1 1.0 a 0 none end
Pozdrawiam

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Stycznia 2012, 11:47:16 »
1.Gdyż poprzedni został zamknięty.
Ale PW działa i można go otworzyć, co czynię.

W moim zamyśle ta służba miała być tylko do użytku "dla mnie"
a potem biadolenie "czemu nie ma w MaSzynie ...".
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Stycznia 2012, 17:42:49 »
1.Gdyż poprzedni został zamknięty.
Ale PW działa i można go otworzyć, co czynię.

W moim zamyśle ta służba miała być tylko do użytku "dla mnie"
a potem biadolenie "czemu nie ma w MaSzynie ...".

Jak ukończę to mogę dać na testy, by ktoś zobaczył czy wszystko gra.

Cytuj
Np. na L053 przydałaby się misja na skodę lub jamnika.

No nie wiem Benek, wszak brutto-posp jest idealne na skodę lub jamnika, a i cieszy się sporym powodzeniem (z moich własnych obserwacji).
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2012, 17:57:40 wysłana przez wysek44 »
Pozdrawiam

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Stycznia 2012, 18:00:32 »
To był tylko przykład. Równie dobrze może być i misja na Bałtyku. Ja osobiście nie przejechałem od A do Z tej służby. 6 godz. to za długo wg mnie.

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Stycznia 2012, 18:08:58 »
To był tylko przykład. Równie dobrze może być i misja na Bałtyku. Ja osobiście nie przejechałem od A do Z tej służby. 6 godz. to za długo wg mnie.

Też tak myślę. Ale przecież nikt nie karze jechać komuś od Dębicy do Jarkawek i dalej wykonywać tej misji, tylko kto gdzie może to dojedzie.

Zmiana kierunku:
Linia 61 na półeczkę, zaś zabrałem się dzisiaj za l053, narazie doszedłem do Tunelu i kawałek Brzezin też jest oeventowany. Pozostaje tylko dorzucić pociągi na odcinku Brzeziny-Sandomierz, posprawdzać eventy, poustawiac tabor na stacjach i scenariusz gotowy.
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2012, 22:38:27 wysłana przez wysek44 »
Pozdrawiam

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Stycznia 2012, 23:22:51 »
Ale jednak jak się przejedzie całą misję to jest ta radość, że zawiozłeś węgiel czy też ludzi ;). A co do misji na ET41 czy też 181,182  nie martw się. Jest opcja przejścia z jednej maszyny do drugiej i to warto wykorzystać w nowych scenariuszach.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Stycznia 2012, 23:29:29 »
Wysek, a będą dźwięki w Twoim scenariuszu? Bo żeś poleciał ostro, jak połowę trasy zrobiłeś w kilka godz. Mnie zazwyczaj scenariusz zabierał koło 1 miesiąca :D

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Stycznia 2012, 08:34:42 »
Wysek, a będą dźwięki w Twoim scenariuszu? Bo żeś poleciał ostro, jak połowę trasy zrobiłeś w kilka godz. Mnie zazwyczaj scenariusz zabierał koło 1 miesiąca :D

To, że zajęło mi to kilka godzin, to nie znaczy, że scenariusz tak szybko ukończę. Nie będzie żadnych zdarzeń losowych, a co do radiotelefonu, to jak rozkminię eventy to na pewno będzie. Jeszcze muszę naprawić problem z osobówką startującą ze Swoszowic, by ruszyła. Wbrew pozorom to jednak jeszcze sporo pracy mnie czeka. W scenariuszu zaplanowałem, aby było 13 pociągów (12 AI + sterowany przez gracza). Trzeba będzie dopieścić początek misji, by nie wciskać Shift+1,2,3,4,5. Nie wykluczam, że dam więcej składów + zapełnienie stacji, by nie było tak pusto (wszak w Dębicy i tak mam ok.34 FPS, to po wstawieniu dodatkowego taboru może być mniej).
Pozdrawiam

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 566
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Stycznia 2012, 09:19:03 »
co do radiotelefonu, to jak rozkminię eventy to na pewno będzie.
To wbrew pozorom nie jest takie trudne. Też miałem problemy ale ogarnąłem. Najpierw definiujesz dźwięk w scenerii.
node -1 0 <unikalna_nazwa> sound X Z Y (pozycje można odczytać w symku w trybie freefly, pokazuje się pozycja po wciśnięciu F1 albo F2) <nazwa_pliku>.wav endsoundpóźniej dokładasz event dla niego. Składnia jest bardzo podobna jak przy normalnych eventach.
event <unikalna_nazwa2> sound 1.0 <unikalna_nazwa> 1 endeventPóźniej możesz go normalnie wywołać eventem
event gadaj multiple 1.0 none <unikalna_nazwa2> itd. endevent
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Stycznia 2012, 10:28:10 »
co do radiotelefonu, to jak rozkminię eventy to na pewno będzie.
To wbrew pozorom nie jest takie trudne. Też miałem problemy ale ogarnąłem. Najpierw definiujesz dźwięk w scenerii.
node -1 0 <unikalna_nazwa> sound X Z Y (pozycje można odczytać w symku w trybie freefly, pokazuje się pozycja po wciśnięciu F1 albo F2) <nazwa_pliku>.wav endsoundpóźniej dokładasz event dla niego. Składnia jest bardzo podobna jak przy normalnych eventach.
event <unikalna_nazwa2> sound 1.0 <unikalna_nazwa> 1 endeventPóźniej możesz go normalnie wywołać eventem
event gadaj multiple 1.0 none <unikalna_nazwa2> itd. endevent

A w miejsce x z y można dać -1? Czy to będzie miało jakiś wpływ?
Ew. podpatrzę jak to jest zrobione w L053 w standardowych misjach.
Pozdrawiam

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Stycznia 2012, 10:37:18 »
Nie. Dajesz współrzędne źródła dźwięku. Np. będziesz w Dębicy i chcesz odtworzyć dźwięk odjazdu. Wtedy ten dźwięk powinien znajdować się w okolicy stacji. Musisz sprawdzić współrzędne stacji (przybliżone) i podstawić do tych właśnie X, Y, Z.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 566
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Stycznia 2012, 10:37:26 »
X Z Y to przybliżona pozycja w jakiej dźwięk ma być umieszczony np.
-240.9 0.0 327.7
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Stycznia 2012, 12:45:11 »
X Z Y to przybliżona pozycja w jakiej dźwięk ma być umieszczony np.
-240.9 0.0 327.7

Ok, rozumiem. Na razie zapełniam stację w Dębicy lokami i wagonami. I przy okazji poprawię eventy.
Pozdrawiam

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9227
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Stycznia 2012, 12:46:34 »
@wyskek44, a mógłbyś zapodać jakieś screeny lub jakiś filmik jak to tak mniej więcej wygląda? Przyznam się szczerze, że jestem bardzo ciekaw.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 61 - nowa misja/ Linia 053
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Stycznia 2012, 13:18:22 »
Mogę coś sklecić, tylko @Sawi nie nastawiaj się na jakąś rewelację, wszak to moja pierwsza poważna próba stworzenia scenariusza (i sporo do zrobienia). A i filmik zrobię za dnia, żeby było coś widać. Dodałem tak z nowości 13 skład prowadzony przez AI.
Pozdrawiam

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9227
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Stycznia 2012, 13:24:23 »
Spokojnie, jak to mawiał ktoś tam kiedyś i większość z nas od czegoś trzeba zacząć, będzie dobrze. W dzień lo053 to w sumie profanacja scenerii, bo ona jest z założenia jej autora jest nocna wiesz o tym pewnie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Stycznia 2012, 13:32:56 »
Spokojnie, jak to mawiał ktoś tam kiedyś i większość z nas od czegoś trzeba zacząć, będzie dobrze. W dzień lo053 to w sumie profanacja scenerii, bo ona jest z założenia jej autora jest nocna wiesz o tym pewnie.

Tak wiem. Sam odnalazłem wiele błędów o których ktoś tu pisał na forum. Ale to tylko filmik pokazowy, scenariusz będzie w nocy.
Pozdrawiam

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9227
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Stycznia 2012, 13:36:20 »
Aaaa jak tylko filmik pokazowy to inna bajka w takim razie :). Zarzucaj śmiało. Źle Cię zrozumiałem sorki.
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2012, 13:41:29 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Stycznia 2012, 13:43:02 »
Aaaa jak tylko filmik pokazowy to inna bajka w takim razie :). Zarzucaj śmiało.

Mam tylko demko Frapsa, więc nagrywanie całej trasy i montaż w WMM to byłaby katorga. Aczkolwiek jak uporam się ze wszystkim, to wrzucę film z pełnego przejazdu. A właściwie to jaka jest szlakowa na L053? A filmik już publikuje się w WMM, za jakieś parę minut wrzucę na YT.
Pozdrawiam

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9227
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Stycznia 2012, 13:49:09 »
Nie wiem czy jest stała szlakowa na lo053, bo jakby nie spojrzeć jest też tam trochę ograniczeń, ale strzelam, że wynosi ona pomiędzy 100 a 120km/h.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Stycznia 2012, 13:53:01 »
I to mnie zastanawia najbardziej. Czy jechać przepisowo, czy też tak, jak wskazuje W27? Wszak znam przepisy, ale nie jestem wstanie tak długo siedzieć przed kompem, by przejechać przepisowo cały szlak od Dębicy do Sandomierza. Na filmie zresztą to będzie widać, jak rozpędzam EP08 do tych 120km/h xD,

od Tunelu do pewnego punktu za Brzezinami jest 100, a gdzie indziej to 60,80 lub 120
Pozdrawiam

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9227
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Stycznia 2012, 13:55:13 »
Dlatego napisałem, że ciężko stwierdzić jednoznacznie prędkość szlakową dla całej lo053. Co do w27 to wskaźnik ten oznacza miejsce zmiany i obowiązującą od tego miejsca największą dopuszczalną prędkość w km/h. Wiesz staramy się by symek był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistości i nie raz to wymaga poświeceń, czyli godzin spędzonych za symkowym kieratem przestrzegając przepisów oczywiście :). Możesz z robić tak, część przejedziesz i pauza potem robisz coś tam i wracasz i tak w ten sposób powinieneś przejechać swój scenariusz.
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2012, 14:04:24 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6109
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2082
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Stycznia 2012, 14:06:13 »
Częstochowa Stradom- Blachownia 120 Blachownia-Herby Stare 50 Herby Stare - Jawrotnica 120 Jawrotnica - lubliniec 100 info z railmap więc może być niekoniecznie aktualne.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9227
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Stycznia 2012, 14:07:19 »
@matek tylko ten tego teraz jest akurat jest mowa o lo053 :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Stycznia 2012, 14:07:35 »
Ignorując wskaźniki z ograniczeniami (np. za Tunelem do 20, w tym miejscu zasuwałem 40) i jadąc 120 lub 100 nieraz przejechałem całą trasę, w ok. godzinę. Ale w realu maszynista nie może sobie pozwolić na takie uchybienia. Bo jednak są prawdziwi pasażerowie, a nie modele+tekstury wagonów na haku.

@matek Ja pomiędzy Jawornicą i Lublińcem jadę 60km/h, na tym zakręcie prucie szybciej to trochę szaleństwo. Ale jeśli masz jakieś uwagi odnośnie L61 to też je zgłaszaj, może coś przy tej scenerii podłubię, jak skończę przy L053.
Pozdrawiam

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9227
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Stycznia 2012, 14:09:54 »
Ignorując wskaźniki z ograniczeniami (np. za Tunelem do 20, w tym miejscu zasuwałem 40) i jadąc 120 lub 100 nieraz przejechałem całą trasę, w ok. godzinę. Ale w realu maszynista nie może sobie pozwolić na takie uchybienia. Bo jednak są prawdziwi pasażerowie, a nie modele+tekstury wagonów na haku.
Dlatego dobrze by było jakbyś przejechał ten swój scenariusz tak jak należy, czyli przepisowo. jak nie masz na tyle czasu to pauzuj sobie, ale przejedź tak jak należy. Daleko nie trzeba sięgać przykład w Babach, wiadome jak to się skończyło.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 61 - nowa misja
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Stycznia 2012, 14:11:50 »
Spróbuję. Sądzę, iż to będzie idealny sprawdzian cierpliwości. Akurat na tej nigdy nie jechałem wg. ograniczeń (z wyjątkiem wspomnianych już W27).
Cytuj
Daleko nie trzeba sięgać przykład w Babach, wiadome jak to się skończyło.

Tak słyszałem o tej katastrofie. Przez ten bałagan w mediach to nie wiem czy mechanik został powiadomiony o zjeździe na bok czy też nie. Choć bardziej ufam wypowiedziom maszynistów i przykładom @mechatronika, który pod jednym z filmów o tej katastrofie napisał kilka sytuacji z życia wziętych (tarcza sobie, a wjazdowy sobie).
Pozdrawiam