Ankieta

Czy niżej opisaną opcję uważasz za przydatną?

Tak
32 (72.7%)
Nie
8 (18.2%)
Nie mam zdania
4 (9.1%)

Głosów w sumie: 37

Głosowanie skończone: 22 Lutego 2004, 16:39:23

Autor Wątek:  Propozycja opcji w STV  (Przeczytany 3568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Propozycja opcji w STV
« dnia: 22 Lutego 2004, 16:39:23 »
Czy przydała by się opcja, dzięki której program:
- wyszukiwał by połączenie(a) między dwoma nazwanymi torami
- dla znalezionego połączenia poda odległość odcinaka i średnią prędkość oraz różnicę poziomu i inne bzdety.

Jeszcze nie jestem pewnien, czy takie coś zrobię, ale jakby był duże zainteresowanie... Kwestia, że prawdopodobnie taka opcja będzie dość znacznie podwyższała wymagania co do procesora i pamięci...

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 313
Propozycja opcji w STV
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lutego 2004, 19:04:08 »
jakby jeszcze pisał ewenty jakoś automatycznie i pozwalał modyfikowac trase z miejsca a do miejsca b było by najlepiej
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Propozycja opcji w STV
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lutego 2004, 19:29:22 »
Co do eventów - mogę zrobić (tylko znów będzie się dłużej wczytywało :( ), ale założenie podstawowe STV jest takie, że nie edytuje scenerii.
Nawet przy obecnym układzie programu jest to praktycznie niemożliwe, aby odtworzyć scenerie na podstawie danych, które program pobiera. A z kolei chyba nikt nie chce, aby czas wczytywania był zbliżony do tego z symulatora...

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Propozycja opcji w STV
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwietnia 2004, 15:08:40 »
Powolutku zabieram się za obiecaną funkcję. Obecnie STV (na razie ta wersja jest tlyko u mnie na dysku) teoretycznie potrafi wyszukiwać końce torów (i wstawiać, podobnie jak to w przypadku ograniczeń i wzniesień) sygnał Z1.

Tylko pojawia się problem. Przyznam, że nie wiem, czy to wina programu, czy sceneri... Może ktoś się spotkał...

Na tych testowych sceneriach wszyskto ok, ale np w quarku wstawia mi znacznik między tory, które są połączone. Czy symulator dopuszcza istnienie mikrodziur między torami?
I czy do danego końca toru mogą być podpięte więcej, niż dwa tory? (uwzględniając zwrotnicę, jako dwa tory). Czy mogą dwie zwrotnice stykać się od strony ... y ... jak to się zwie... no, rozgałęzienia. Tak: ><, czy muszą być rozdzielone torem? >-<

Offline Jacbull

  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja opcji w STV
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipca 2004, 01:33:55 »
jak by też pokazywało semafory i kierunek zwrotnic...

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Propozycja opcji w STV
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lipca 2004, 09:40:10 »
Cytat: "Dżyszla"
. Czy symulator dopuszcza istnienie mikrodziur między torami?
I czy do danego końca toru mogą być podpięte więcej, niż dwa tory? (uwzględniając zwrotnicę, jako dwa tory). Czy mogą dwie zwrotnice stykać się od strony ... y ... jak to się zwie... no, rozgałęzienia. Tak: ><, czy muszą być rozdzielone torem? >-<

Więc tak, taki mikrodziury, owszem, mogą istnieć, u mnie największa miała 0,01 cm:) I skład przejechał bez problemu. Zależy to też od tego czy jest to odchylenie wzdłuż czy wszerz.
Zwrotnice nie moga byc połączone tak jak mówisz.
Musi być między nimi choć 0,00000001 cm toru ;]
Inaczej wyskoczy nulltrack.