Autor Wątek:  Laptop do nauki i symka :)  (Przeczytany 9749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Laptop do nauki i symka :)
« dnia: 20 Września 2010, 17:22:07 »
Witajcie.
Jestem w potrzebie zakupu komputera przenośnego. Wykorzystywany będzie w celach naukowo/rozrywkowych. Budżet przeznaczony na zakup wynosi 3,5 tyś (± 200zł).
Przeglądałem kilka konfiguracji (Samsung R580 - zbyt czerwony :),Dell Vostro V3500 - brak numerycznej i słaba grafika, Samsung Q530 - bardzo okrojony z wyjść (e-sata, firewire, expresscard)), jednak odpadły z przedstawionych w nawiasie powodów :).
Tak więc priorytety układają się tak:
- zgodność z symkiem (i wydajność w innych grach/symulatorach)
- klawiatura numeryczna
- wyjście e-sata
- wyjście firewire
....
Bym zapomniał: matryca oczywiście 15,x" :)

Liczę na ciekawe propozycje :).
« Ostatnia zmiana: 20 Września 2010, 17:40:26 wysłana przez firefoxfan »

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Września 2010, 18:18:19 »
To może coś z Asusa?
http://www.x-kom.pl/p/58672-notebook-laptop-15,6-asus-n52jv-ex250v-i5-450m-4096-500-dvd-rw-7hp64.html

Sam używam Asusa i nie narzekam. Jedyną wadą jest dla mnie męczący oczy wyświetlacz-lustro.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Września 2010, 20:43:22 »
Ja osobiście ASUSa odlecam. Touchpad z pięknego srebrnego po kilku miesiącach się już wytarł do wstrętnego czarnego, klawiatura przestała działać, muszę używać zewnętrznej i zawiasy od ekranu były do kitu, choć zawsze przytrzymywałem zawiasy przy otwieraniu, się zepsuły. Bateria kiepsko trzyma i się strasznie grzeje :)

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Września 2010, 20:55:02 »
A po ilu latach używania Ci się zaczął psuć?
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 565
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Września 2010, 20:56:45 »
Osobiście szukałbym w Satellite'ach. Moja siostra ma Satellite L300 i powiem że dopóki ktoś nie rozwalił sterowników od grafy to wydajność była wręcz powalająca - do 70 FPS w Krzyżowej przy rozdzielczości 1280x800, system Windows Vista (na Win 7 pewnie by wręcz fruwało). Do innych zajęć jest wręcz niezastąpiony. Jednakże trzeba uważać na baterię. Kiedy jest nowa potrafi "trzymać" do 4 godzin, ale jeżeli ktoś korzysta z komputera tak jak moja siostra to żywotność baterii jest raczej krótka (złe użytkowanie sprawiło że w tym momencie korzystając z tego komputera, trzeba mieć cały czas podłączonego go do sieci, bo bateria już w ogóle nie działa). Minusem jest to, że TOSHIBA bardzo często ładuje do laptopów grafy ATI i Intel, więc z PC2009 mogłoby być ciężko. Niemniej jednak Satellite'y uważam za bardzo dobry sprzęt.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Września 2010, 21:02:56 »
A po ilu latach używania Ci się zaczął psuć?

Touchpad zaczął się ścierać już po 3 miesiącach, nawiasy w ekranie padły pod roku, a klawiatura po 2ch latach używania. Jedyne co działa, to klawisze funkcyjne.

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Września 2010, 21:04:04 »
Dzięki za wszystkie komentarze. Zamykam oczy, zaciskam usta i biorę Asusa. Gładzik się nie wytrze bo biorę od razu myszkę do niego :). A dodatkowo to będzie bardziej komputer "table-top" i grzanie na kolana (i wyżej) nie zaszkodzi. Jak wytrzyma dzielnie z 3-4 lata to będzie świetnie :).

A co do ATI i zintegrowanych Intelów to są jednak w większości laptopów i gdybym zrezygnował z MaSzyny (do czasu poprawki, bądź SPT ;)) to wybór miałbym o wiele większy (i być może nawet łatwiejszy).

Można temat zamknąć.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 565
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Września 2010, 21:12:27 »
Jeżeli chcesz żeby Ci posłużył, to ASUS-a stanowczo odradzam. Sam miałem (dość niemiłe) doświadczenia z tym sprzętem.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Września 2010, 21:29:07 »
Powiem tak. Używam swojego lapa od roku i nic się z nim nie dzieje. Jest bardzo podobny do tego z linka, który podałem (praktycznie ta sama obudowa). Zanim go wybrałem, przez kilka miesięcy przeglądałem fora tematyczne typu notebookcheck itp. i nie spotkałem się z negatywnymi opiniami na temat serii N Asusa. Jest cichy (czego nie można powiedzieć np. o Toschibie A500, czy MSI ex...), nie grzeje się (no chyba, że odpalam symka z kartą ustawioną na jakość) i ma ciekawostkę w postaci Express gate.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Września 2010, 21:32:11 »
No to w takim wypadku co myślicie o Samsungu R580 (o tym konkretnie)? Oprócz żarówiastego koloru parametry są dla mnie do przyswojenia :).

Decyzję chciałbym podjąć jak najszybciej bo już niedługo zmieniam miejsce 'tymczasowego' zamieszkania i komputerek byłby przydatny :).

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 565
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Września 2010, 21:40:22 »
Co do Samsunga to od siebie mogę powiedzieć że sprawują się bardzo dobrze.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Września 2010, 21:49:45 »
Słyszałem, że w tym modelu pęka ramka od wyświetlacza i jest jeszcze gorszy ekran niż w Asusie. Dlatego rok temu wszędzie odradzano kupowania tej serii. Być może dzisiaj już nie ma takich problemów. Parametry praktycznie te same, co w Asusie. @Firefoxfan - musiał byś się spytać na forum tematycznym, który z tych 2 modeli wybrać. Tam ludzie będą na bieżąco i powinni obiektywnie ocenić co będzie lepsze do Twoich potrzeb.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Września 2010, 21:51:39 »
A ja skorzystam z okazji i podepne sie pod temat. Rowniez poszukuje laptopa do takich samych celow, tyle ze z nizszej polki cenowej (tj. ~2500 zl). Pewien Developer zachwalal ASUSa, jednak tutaj widze, ze opinie sa podzielone. Osobiscie nie podoba mi sie takie usilne promowanie ATI (srednio 7 na 10 laptopow w sklepie ma te karty). Dlatego co do karty GF (takze ze wzgledu na niedopracowany sterownik, ktory nie radzi sobie z DDS-ami) jestem przekonany. Nie wiem natomiast co z procesorem. Z tego co czytalem Intel bije na glowe AMD (jesli o laptopach mowa), wiec firme juz wybralem. Dlatego mam pytanie na ile lepsze sa i3 od C2D (i5 oraz i7 raczej nie spelniaja kryterium ceny)? Jakie fora i strony polecacie (osobiscie korzystalem z benchmarku i notebookcheck)?
Pozdrawiam, Karol

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Września 2010, 22:32:34 »
Ja pracuję obecnie na drugim asusie. Pierwszego foto (F2Hf) można znaleźć w wątku "Wasze pulpity" (słowo kluczowe: HARDware). Poza ekranem, który przestał odpowiadać (moja wina, za dużo taszczyłem w torbie laptopa) i baterii, która na skutek przemrożenia przestałą trzymać, funkcjonuje ok. Teraz siedzę na F5N, który jak do tej pory mnie nie zawiódł (tfu tfu odpukać). Generalnie jeżeli chodzi o moją opinię nt. laptopów, to:
- Acer - niższej jakości produkty
- Asus - ok
- Dell - ponoć nie do zdarcia
- HP - ok, ale płacisz dodatkowo za firmę
- IBM - j.w. ale ciężko trafić na model bez ekranu błyszczącego
- Toshiba - dużo płacisz za markę, a chyba siedli na laurach trochę.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Września 2010, 10:25:34 »
Teraz siedzę na F5N, który jak do tej pory mnie nie zawiódł
Ja mam od prawie trzech lat Asusa X50N, on ma płytę tą samą co F5N i uważam że te kompy nie nadają się na nic innego niż desktop. Przenosić tego nie polecam, bo drobne wstrząsy i skutkiem tego 4 razy w serwisie(jeszcze musiałem za nich sprawdzać co się stało, bo sami nie wiedzą co nie kaman, twierdząc że "operation system error", mimo że sieciówka nie działała, procek dobijał do 98st. C, grafika taktuowała 30MHz zamiast 350 i hypertransport o 50% zbyt niska częstotliwość), po roku od zakupu 1 badpiksel na matrycy i tydzień po wygaśnięciu gwarancji padł kondensator 100uF/400V w zasilaczu. Mocna strona - chyba tylko dysk twardy. Ostatecznie zaliczył miesiąc przed końcem gwarancji N.G. tj. wymiana płyty głównej po wcześniejszym zbesztaniu serwisanta, ale bogu dzięki lapek działa. Jeszcze taki mały szczegół - podczas superupałów miał temp. procesora o jakieś 20st. większą niż zwykle. Reasumując: Asusa gorąco odradzam.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Września 2010, 10:43:26 »
Ja mam dwa ASUSy, jeden po naprawie (poluzował się mostek południowy - po 3 latach noszenia pomiędzy domem a pracą, laptop praktycznie zajeżdżany do granic możliwości). Doświadczenia z nim miałem na tyle dobre, że bez wahania kupiłem drugiego ASUSa (K70IC), który działa bez problemu już od pół roku.

Zaznaczam, że komputer traktuję jak młotek, tj. jest to dla mnie narzędzie pracy więc go nie oszczędzam, tak więc z czystym sumieniem mogę polecić markę ASUS.

Ale jak szukasz komputera do nauki i symka to taki nie istnieje. Musisz się zdecydować - albo jedno, albo drugie. Wiem, bo jak mi symek ruszył na moim lapku to moja wydajność zdecydowanie spadła :)
ABu

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Września 2010, 11:01:47 »
Mój ASUS N61VG ma 9 miesięcy i wszystko jest ok, poza kilkoma zawieszeniami dysku. W MaSzynie najgorzej było na Drawinowie (do 15 FPS), ale ja mam włączony AAx4 :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Września 2010, 11:59:45 »
ASUS znacząco poprawił jakość w ciągu ostatnich 2 lat, generalnie jeśli kupujesz sprzęt powyżej 3k to nie powinno być problemów z jakością chyba że to HP ;-)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Września 2010, 12:24:06 »
No i w większości na Asusach powstaje SPT ;]
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Września 2010, 12:36:53 »
A ja polecam DELL'a, ale jak widzę znajduję się w mniejszości :D
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Września 2010, 11:07:27 »
No i w większości na Asusach powstaje SPT ;]

O, to dobrze że mam Asusa ;)

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Września 2010, 12:24:00 »
No i w większości na Asusach powstaje SPT ;]

Ja już też ;D

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Laptop do nauki i symka :)
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Września 2010, 12:33:06 »
Ja już też ;D
Że Pszczółczyn? :]
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t