Autor Wątek:  Problem z wpadaniem w poślizg.  (Przeczytany 3531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TheMisfit

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z wpadaniem w poślizg.
« dnia: 17 Marca 2018, 22:36:51 »
Cześć. Ostatnio miewam pewien problem. Jadąc na linii nr 53 nagle na pulpicie pojawia się kontrolka poślizgu, a kilka sekund później nagle wyłącza się cały obwód główny. Kolejne kilka sekund później pojawia się czerwona kontrolka ostrzegająca chyba, że coś się stało z przetwornicą. Wtedy próbuję włączyć obwód ale w momencie w którym puszczam klawisz obwód ten wyłącza się. Nie wiem co się dzieje, więc proszę o pomoc, gdyż jest to moja ulubiona linia z symulatora, gdyż w pewnym sensie przypomina mi linię nr 12 Skierniewice-Łuków (mieszkam w Łukowie). Miałbym także pomysł związany z tą linią, ale to już zupełnie inny wątek, a poza tym mam ważne rzeczy do zrobienia w kwietniu, więc nie mogę sobie tym zawracać głowy. Tak czy inaczej proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2018, 23:01:36 wysłana przez matek123 »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Problem
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marca 2018, 22:44:13 »
W kilku miejscach na scenerii "Linia053" mamy zmniejszony współczynnik tarcia (głównie w okolicy przejazdów i peronów), jak tylko wykryjesz poślizg musisz odpowiednio zareagować: sypać piasek, przyhamować lokomotywę itd. Zwykłe urozmaicenie :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Problem z wpadaniem w poślizg.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marca 2018, 13:44:37 »
Pisałem o tym w wątku testowym misji Poranek. Te poślizgi robią się irytujące i mało tego. Jeszcze nie zdążysz przyhamować a już Ci obwód główny wywalić i musisz odłączyć uszkodzoną parę silników. A wtedy zapomnij że pojedziesz z rozkładową prędkością.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Problem z wpadaniem w poślizg.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marca 2018, 14:05:49 »
Czy ja wiem czy takie irytujące? Przejechałem większość misji na poranku. Poślizgi występowały na pośpiechu i kiblach. Silniki zarżnąłem podczas dwóch pierwszych przejazdów. Potem ustawiłem lepiej kamerę, żeby widzieć większość pulpitu i już nie miałem z tym problemu. Moim zdaniem są ciekawym urozmaiceniem, które sprawia, że nie można traktować każdego przejazdu jako rutyna. Trzeba się trochę skupić, najczęściej przy ruszaniu, i tyle. Nastawnik na zero, szybki piasek, jedziesz dalej. Żeby szybko zejść na zero przydaje się z shift, dzięki któremu możesz to zrobić trzema kliknięciami.
« Ostatnia zmiana: 18 Marca 2018, 14:29:22 wysłana przez Joachimowicz »
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Problem z wpadaniem w poślizg.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Marca 2018, 14:14:52 »
Dokładnie tak! "Choinka" na pulpicie to efekt braku reakcji "maszynisty", nad czym oczywiście można zapanować. Jeśli jest poślizg, to nastawnik do zera i piasek. Jestem ZA, aby takie urozmaicenie działało nadal!
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Problem z wpadaniem w poślizg.
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Marca 2018, 14:42:20 »
A mnie też już irytuję. Jeżdżę  bardzo często na tej linii i po prostu wiem, że zawsze tam będzie poślizg, stąd przejeżdżam tam bez rozpędu. Tyle z elementu zaskoczenia. Bardziej byłbym za tym, żeby to losowo przypadało podczas jazdy przez miejsca, gdzie są blisko torów drzewa, niż sztywno w jednym miejscu (sławetne miejsce za Żernikami).

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Problem z wpadaniem w poślizg.
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Marca 2018, 14:50:18 »
Bawicie się w maszynistów, a irytują Was poslizgi? Są miejsca na sieci kolejowej gdzie maszynista ze znajomością szlaku wie, że wystepuje duże prawdopodobieństwo wystąpienia poślizgu. Wychlapy, miejscowe zawilgocenia, przejazdy kolejowo drogowe z dużym stopniem zanieczyszczenia (budowy), w sezonie jesiennym drzewa liściaste itd. Jesli Wam to przeszkadza albo uważacie za nudne to może czas zmienić program?
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Problem z wpadaniem w poślizg.
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Marca 2018, 15:00:37 »
Sam napisałeś "duże prawdopodobieństwo". Wystarczyłoby dodać jakiś % prawdopodobieństwa i nie byłoby problemu. Nie wiem po co od razu wyjeżdżać z tekstami, żeby zmienić program...

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problem z wpadaniem w poślizg.
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Marca 2018, 15:03:36 »
Jak nic się nie zmieniło, to poślizg jest lekko losowy. A maruderom polecam przygotować i wrzucić tory ze zwiększonym tarciem w tych miejscach, albo sobie zwiększyć globalny mnożnik jak im przeszkadza. ;)
Mój kanał youtube

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Problem z wpadaniem w poślizg.
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Marca 2018, 15:08:38 »
Zmieniło - nie jest. Obecnie bez problemów można by zrobić, że przy starcie symulacja dla każdego miejsca byłoby losowane, czy ma być ślisko i jak bardzo.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.