Autor Wątek:  [solved] [17.07] Dziwne zachowanie SP42 w trybie manewrowym  (Przeczytany 1861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raph

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[solved] [17.07] Dziwne zachowanie SP42 w trybie manewrowym
« dnia: 03 Stycznia 2018, 19:33:47 »
Witam wszystkich,
Mam problem z obsługą lokomotywy SP42 i nie wiem czy wynika on z mojej niekompetencji, czy coś jest nie tak ze sterowaniem. Po włączeniu trybu jazdy manewrowej (f) podczas ciągnięcia wagonów zachowanie lokomotywy staje się dla mnie zupełnie niezrozumiałe - jeździ w losowy dla mnie sposób, prędkościomierz pokazuje 100+km/h, próbuje jechać w przeciwnym kierunku niż nawrotnik (a moim zdaniem ciężko lokomotywę luzem wprowadzić w poślizg, zdarzyło mi się to przynajmniej dwa razy - niestety, jak na złość nie udało mi się tego odtworzyć przy dzisiejszych próbach z włączonym logowaniem, jeśli będzie trzeba to dołączę później - natomiast status lokomotywy w HUD był OK - później wheel wear - i prędkościomierz w HUD pokazywał poprawne wartości).
Zdarzyło mi się to na 17.717.64.0 w  scenerii całkowo p-m-t oraz w jednej z pierwszych 17.07 w manewrowie.
Za to jakkolwiek bym próbował, nie umiem trybu manewrowego wyłączyć. Wciskam, po uprzednim zatrzymaniu, [f], w logach sp42-210 received command: [motoroverloadrelaythresholdtoggle] się pojawia, a lokomotywa dalej wlecze się 10km/h.
Z góry dzięki za pomoc i przepraszam, jeśli mój post łamie regulamin.
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2018, 21:03:38 wysłana przez raph »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: [17.07] Dziwne zachowanie SP42 w trybie manewrowym
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Stycznia 2018, 20:04:57 »
Pobierz nowsze exe z warsztatu. Był błąd z brakiem blokady regulatora wzbudzenia. Przekręcał się za zakres i zadawał cuda rozwalające fizykę. Zostało to poprawione z miesiąc temu. Mało kto jeździ w trybie manewrowym by to wyłapać w porę.
Mój kanał youtube

Offline raph

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [17.07] Dziwne zachowanie SP42 w trybie manewrowym
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Stycznia 2018, 21:03:22 »
Dziękuję, faktycznie warsztatowe exe rozwiązało problem :)