Autor Wątek:  Symulator nie włącza się  (Przeczytany 3020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rumun

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Symulator nie włącza się
« dnia: 19 Sierpnia 2017, 14:27:01 »
Witam

Po uruchomieniu RAINSTED i wybraniu scenerii miga mały czarny ekran i sceneria się nie uruchamia.

Procesor Intel Pentium 2x2.8 GHz
Pamięć 3.24 Ram
Karta graficzna MSI GeForce GT 710

W log.txt znajduje się komunikat
"Loading Python ...
Python screen renderer priority: Normal"

Pozdrawiam

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: Symulator nie włącza się
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpnia 2017, 14:51:02 »
instalowane za pomocą instalatora?
spróbować zainstalować paczkę pythona: https://www.python.org/downloads/release/python-2713/, odpowiednio x86 lub x86_64 dla odpowiedniej wersji systemu i usunąć python27.dll z katalogu symulatora.

Offline Rumun

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Symulator nie włącza się
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpnia 2017, 15:31:06 »
Zainstalowałem nowego pythona i cały czas to samo.
Komunikat w log.txt cały czas ten sam

Offline Rumun

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Symulator nie włącza się
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpnia 2017, 18:32:30 »
Otrzymałem już pomoc z zewnątrz. Wszystko działa jak należy.
Temat do zamknięcia

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2349
Odp: Symulator nie włącza się
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpnia 2017, 18:34:28 »
To jeszcze moze napisz co zrobiles, bo uzytkownikow z takimi klopotami jest wiecej, moze im sie przydac.

Offline Rumun

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Symulator nie włącza się
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpnia 2017, 20:54:34 »
W sumie to tak naprawdę prawie nic nie zrobiłem bo ściągnąłem nowego pythona, do którego dał mi linka Milek7 i nic to nie dawało ,ponieważ miałem śmietnik w sterownikach karty graficznej, którą dopiero co zakupiłem.

O pomoc ze sterownikiem zwróciłem się na forum.dobreprogramy.pl i podano mi linka do ściągnięcia programu Display Driver Uninstaller.

Po jego użyciu otrzymałem linka do ściągnięcia nowych sterowników nvidia do karty a konkretnie GEFORCE GAME READY DRIVER i po instalacji okazało się że symulator działa bez zarzutu.

Link do DDU ;    https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html
Link do GGRD ;  http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/105198/pl

System jaki posiadam na kompie to Win XP 32bit

Co prawda straciłem też sterowniki do dźwięku ale przez HDMI z grafiki dźwięk poszedł do TV więc problem praktycznie nie istnieje i nie zawracam sobie już głowy.

I wsio

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Symulator nie włącza się
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Listopada 2017, 22:14:02 »
Ja miałem podobny problem - tzn. dokładnie takie same objawy: symulatora w żaden sposób nie dało się uruchomić - nawet ręcznie z pominięciem Rainsted, "errorów" (w pliku txt) żadnych nie było, a w "log.txt" była jedynie informacja o inicjalizacji pythona. Stało się to po zainstalowaniu nowej karty graficznej. Co ciekawe nie pomogło ani adinstalowanie sterowników starej (Intel, zintegrowana na płycie) ani przeinstalowanie Pythona. Pomogło dopiero odinstalowanie pakietu sterowników nowej karty (Fujitsu ATI Radeon HD) tj. "Catalyst".
Być może chodziło o to, że Catalyst się źle zainstalował, bo instalowałem go nie odinstalowując sterowników starej grafiki... Jednak jeśli tak, to nie pomogło także jego przeinstalowanie ani ponowna instalacja po usunięciu starych sterowników.

Pozdrawiam i wszystkim z tego typu problemami życzę powodzenia!
Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński