Autor Wątek:  Repozytorium git.eu07.pl oraz Bugtracker  (Przeczytany 4971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

• Wydział Paczek Całościowych
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
  • Otrzymane polubienia: 142
Odp: Repozytorium git.eu07.pl oraz Bugtracker
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Sierpnia 2017, 14:29:39 »
Cóż wygląda na to, że mało kogo to obchodziło i wynik z góry był przesądzony.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2017, 14:42:39 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Maciej

• Otrzymane polubienia: 18
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Sierpnia 2017, 21:47:27 »
Mam jeszcze pytanie odnośnie aktualizowania repozytorium przez TortoiseGIT. Dotychczas na SVNie było tak, że ostatnia aktualna rzecz na kopii roboczej była wyświetlana pogrubioną czcionką i wystarczyło kliknąć SVN Update. Dzisiaj @Kermit wysłał na repo nastawniki jazdy. Tutaj: https://git.eu07.pl/eu07-dev/calosciowa jest napisane, że zostały one wysłane do repo. Z kolei na TortoiseGIT nie mam nic na ten temat.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpnia 2017, 22:02:22 wysłana przez Maciej »

Offline Stele

• Administrator
  • Otrzymane polubienia: 277
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Sierpnia 2017, 00:12:57 »
Na gicie jest, log tortoisa też mi nie pokazuje. Po zrobieniu pulla, wszystko ściąga i aktualizuje log. Log jest zapisywany lokalnie i aktualizowany co jakiś czas, nie widzę w opcjach kontroli do tego. Na svn też był taki problem, zwłaszcza jak ktoś edytował komentarz. Jak się nie wyczyściło lokalnie, to potrafiło dopiero po kilku dniach zaktualizować.
Mój kanał youtube

Offline matek123

• Moderator
  • Stop siódemkom
  • Otrzymane polubienia: 75
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Września 2017, 19:48:12 »
Sorry, taki mamy klimat.
Stop siódemkom. Więcej wagonów na nowy model.
Mamy czym ciągać. Nie mamy czego ciągać.

Offline Sawi

« Odpowiedź #34 dnia: 18 Września 2017, 20:16:16 »
Proszę o przywrócenie dla paru osób tortoise svn ze względu na brak możliwości pobrania repo. Próbowałem z 10 razy pobrać i za każdym razem wysyp.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

• Zasłużony dla Symulatora
  • EXIT
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 267
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Września 2017, 22:47:50 »
Popieram prośbę @Sawiego. Nie widzę żadnych korzyści z nowego systemu, być może z powodu mojej indolencji i niechęci do nauki rzeczy bardziej skomplikowanych, niż to co na tym gicie znajdę. W systemie aktualizacji i testów paczki całościowej, to narzędzie jest zbyt zaawansowane. Chcemy strzelać do wróbli rakietą SS20? Takie narzędzia powinny być w bardziej wyrafinowanych projektach stosowane, gdzie świadomość użytkowników z czym mają do czynienia jest o 95% wyższa niż w naszym projekcie.
Mówię o paczce całościowej, jeśli chodzi o źródła kodu mogą być nawet na księżycu.

Offline MR6

• Deweloper
  • Tak - to jest tekst osobisty.
  • Otrzymane polubienia: 118
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Września 2017, 22:53:04 »
Większośc funkcji oferowanych prze gitlab nie zostanie u nas użyta, ze względu że nasz projekt nie jest jakoś skomplikowany, a svn akurat wystarczał na wszystko, był prostszy i moim osonistym zdaniem bardziej intuicyjny. Przejście na gita odbyło się w stylu "bo tak" bez większej aprobaty. Również popieram powrót na svna. Co do kodu jak napisał przedmówca, może być na księżycu, marsie. Jak dla mnie obecnie to wszystko przekombinowane w stosunku tego co oczekujemy od repozytorium.
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
=^-^=

Offline carmel4a

• Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 13
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Września 2017, 22:53:41 »
Nauka podstaw git'a to 2 godziny. Pobrać repo udało mi się za trzecim razem. Świadomość użytkowników powinna rosnąć, nie maleć.
« Ostatnia zmiana: 18 Września 2017, 23:01:36 wysłana przez Stele »
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Krzysiek626

• Zasłużony dla Symulatora
  • EXIT
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 267
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Września 2017, 23:07:31 »
Carmel, większość rzeczy robią ludzie, którzy nie chcą mieć większej świadomości niż ta, co im właśnie wystarcza do robienia tekstur, testów, i bardziej zaawansowani - to modele. Tekst, że moja świadomość ma rosnąć (tu akurat wypowiem się tylko za siebie), jest nieprzekonujący i nie chcesz wiedzieć jakie mam zdanie na temat zmuszania ludzi do czegoś, co mają.... gdzieś. Jeśli Ty to potrafisz, to brawo dla Ciebie, ale ja nie chcę i nie mam ochoty dorównywać wiedzą i sprawnością do grupy kilku decydentów. Nie ma ochoty na zakładanie kolejny kont, dokładanie programów na dysku i pamiętanie następnych haseł. W takim momencie jak jest paczka z maszyną (bez kodu źródłowego, bo to jest inna bajka), jest nieporozumieniem. Proszę o niezmuszanie mnie, także innych, do czegoś, do czego nie mają przekonania, nie potrafią lub nie chcą skorzystać a nawet nie widzą sensu.
« Ostatnia zmiana: 18 Września 2017, 23:19:24 wysłana przez Stele »

Offline AtapiCl

• Administrator
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 70
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Września 2017, 00:33:32 »
A ja uwielbiam osoby, ktore wpierw popieraja pomysly, a potem nagle zmieniaja zdanie. Zycie ;)
Pozdrawiam, Tomasz Ziomecki – http://atapi.org.pl - kontakt: ziomecki@eu07.pl / ziomecki@kolej.org.pl

Offline matek123

• Moderator
  • Stop siódemkom
  • Otrzymane polubienia: 75
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Września 2017, 00:34:23 »
Ja nie popierałem przejścia na repo git.
Stop siódemkom. Więcej wagonów na nowy model.
Mamy czym ciągać. Nie mamy czego ciągać.

Offline AtapiCl

• Administrator
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Września 2017, 00:36:38 »
Bedzie powrot, jak sobie wymyslicie jakis intuicyjny DLA WAS tracker do zgloszen. I nie, nie bedzie powrotu do wersji "forumowej" jak to mialo wczesniej miejsce.

Tylko wtedy i tylko w takiej kolejnosci.
Pozdrawiam, Tomasz Ziomecki – http://atapi.org.pl - kontakt: ziomecki@eu07.pl / ziomecki@kolej.org.pl

Offline Stele

• Administrator
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Września 2017, 00:39:11 »
Tomek, o ile pamiętam, to była autorytarna decyzja twoja i Mateusza z jedynym sensownym argumentem, to koniecznością wywalenia starego trackera do aktualizacji forum.
Prawda jest taka, że połowa commitujących na svn wycofała się, czy to przez brak wsparcia win XP przez gita, czy przez internet który nie jest w stanie pobrać 20GB w jednym blobie bez zerwania tcp. Co nam po systemie wersjonowania, z którego mało kto korzysta?
Mój kanał youtube

Offline AtapiCl

• Administrator
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Września 2017, 00:43:19 »
Tylko ze z tego co ja pamietam, wowczas popierales przejscie i dopiero jak zaczely sie problemy w stylu WinXP front sie zmienil. Gdybym wtedy wiedzial, ze nie bedzie banglac na XP, to tez bym sie nie zdecydowal. Ale kto to wtedy wiedzial. Plus kolejny byl taki, ze wszystko mialo byc w jednym miejscu pod kontrola.

Offline carmel4a

« Ostatnia zmiana: 19 Września 2017, 01:30:41 wysłana przez carmel4a »
Toruń robię.

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Milek7

• Deweloper
  • Otrzymane polubienia: 76
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Września 2017, 14:38:34 »
(ja nie wybieram żadnej opcji)
Obecny sposób rozwoju paczki, czyli wrzucanie przez wybrane osoby zmian z testu dodatków, nie zyskuje raczej z integracji systemu zgłoszeń z gitem. Paczka jest aktualizowana oddzielnie, a bugtracker jest w zasadzie zupełnie niezależny, więc można zostawić ją na svn, a do zgłoszeń wykorzystać niezależny system np. flyspray.

Offline MR6

• Deweloper
  • Tak - to jest tekst osobisty.
  • Otrzymane polubienia: 118
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Września 2017, 14:52:44 »
Jak najbardziej za,bo jedyny powód dla którego się przenieśliśmy to bugtracker którego można postawić przecież na każdym innym serwerze nie tykając całościowej.
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
=^-^=

Offline Stele

• Administrator
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Września 2017, 15:28:55 »
Gdy się przenosiliśmy sam miałem jeszcze Win XP i mi działało. Widocznie na dniach wycofali wsparcie.
Mój kanał youtube

Offline carmel4a

« Odpowiedź #48 dnia: 19 Września 2017, 15:30:32 »
Git 2.10.0 został wydany 3 wrz 2016.
 https://github.com/blog/2242-git-2-10-has-been-released
Toruń robię.

Offline Sawi

« Odpowiedź #49 dnia: 19 Września 2017, 16:52:38 »
Założenia to jedno, a realizacja to już inna para kaloszy. Miało być lepiej, a jak dla mnie jest gorzej, bo po 10 próbach pobrania odechciało mi się kolejnych. Z tortoise svn takich kwiatków nie było.

Offline Maciej

« Odpowiedź #50 dnia: 21 Września 2017, 19:05:06 »
Ja byłem niezadowolony na początku jak się dowiedziałem, że konieczne będzie pobieranie nowego programu i repo, ale teraz w zasadzie nie ma dla mnie różnicy, czy korzystam z SVNa czy GITa. Na Gicie jedna rzecz mnie zastanawia: o co chodzi z tymi merge branchami?

Offline james.szczesny

• Otrzymane polubienia: 5
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Września 2017, 21:45:46 »
Opiszę na przykładzie aplikacji komputerowych. Branche służą do przechowywania różnych wersji kodu źródłowego. Mergowanie to proces połączenia dwóch branchy. Ideą jest równoległa praca nad różnymi modyfikacjami przez wiele osób jednocześnie. Zazwyczaj w repozytorium jest gałąź główna (master), która jest stabilna i zawiera zaakceptowane i przetestowana zmiany. Osoba chcąca wprowadzić modyfikację nie robi jej na masterze, ale tworzy nowy branch wychodzący z mastera i to na nim pracuje. Po wykonaniu zmian (i sprawdzeniu, przetestowaniu itp.) branch jest mergowany do mastera. Zazwyczaj wykonuje się to za pomocą jednego polecenia. Czasem powstają merge conflict'y gdy np. jeden plik został zmodyfikowany w obydwu branchach w różny sposób. Wówczas należy przygotować ostateczną wersję pliku i dokończyć merge.
« Ostatnia zmiana: 21 Września 2017, 22:12:16 wysłana przez james.szczesny »

Offline Maciej

« Odpowiedź #52 dnia: 23 Września 2017, 12:41:23 »
W moim odczuciu w przypadku Maszyny ta funkcja merge branch wprowadza tylko zamieszanie. Dotychczas przez kilka lat pracowaliśmy bez tego i było dobrze. Teraz od czasu do czasu są robione te merge branche i potem trudno się połapać, która rewizja była ostatnia i co w niej wprowadzono. Czy zatem robienie tego jest konieczne w przypadku repozytorium Maszyny?

Offline Stele

• Administrator
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Września 2017, 15:13:46 »
Taki urok gita. Svn robil to samo, tylko kazal konflikty rozwiazywac lokalnie przed commitem.
Mój kanał youtube

Offline Milek7

• Deweloper
  • Otrzymane polubienia: 76
« Odpowiedź #54 dnia: 23 Września 2017, 15:23:37 »
Merge jest konieczne do połączenia stanu repozytorium z lokalnymi zmianami, z nowym stanem na serwerze. Można do zaciągania zmian stosować git pull --rebase, wtedy dokonane zmiany zostaną wyizolowane i nałożone na czubek drzewa serwera, więc nie będzie widocznego commita merge.

Maszyna - Symulator PojazdĂłw Szynowych