Autor Wątek:  Zapytanie o EXE  (Przeczytany 5717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koko123

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Zapytanie o EXE
« dnia: 08 Lipca 2017, 18:47:05 »
Witam nie wiem co to jest  EXE, dla was jest to pewnie oczywiste ale ja nie znam się na tych sprawach. Ponieważ w starterze Rainsted jest wybór EXE, na którym EXE chcę się grać ja nigdy nie załączyłem tego EXE ale wszystko było dobrze, oprócz na scenerii tarniowo gdy dojechałem do stacji końcowej to ET 22 jechało na oko 100 km/h nawet na rozjazdach, a w oddali była już wykolejona EU 07, nie wiem czy to przez to że nie zaznaczyłem tego EXE czy raczej nie przez to. Jak jest rainsted to po prawej stronie pod logiem maszyny jest wybór załączników, trzeba wybrać czy nie, czym się to różni ? Jeszcze jedno istotne dla mnie pytanie, Gdy na YouTube oglądam rozgrywkę z tego symulatora, to jest wspomniane o nowym EXE, że są w nim nowe funkcje, Ale pytanie co to jest i skąd takie nowe exe pobrać.
Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość ponieważ nie znam się na takich sprawach, jestem miłośnikiem Polskich kolei i uwielbiam ten symulator ale na takich rzeczach jak np. EXE , się nie znam jak wcześniej wspomniałem.

Tak, źle wstawiłeś. Ma nie przekraczać 250 kB. @Stele
« Ostatnia zmiana: 08 Lipca 2017, 19:39:43 wysłana przez koko123 »

Offline Szperacz

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zapytanie o EXE
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipca 2017, 21:52:22 »
Daj sobie spokój z rozwojowym exe, gdy skończą nad nim prace wypuszczą oficjalną aktualizację i każdy będzie mógł z tego łatwo skorzystać.

Offline koko123

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zapytanie o EXE
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lipca 2017, 22:44:35 »
Ale co zmienia jak się wybierze to EXE po prawej stronie rainsteda a co jeśli nic się nie wybierze czym się to różni.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Zapytanie o EXE
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lipca 2017, 22:52:24 »
Niczym. Domyślnie wybierane jest "eu07.exe". Jeśli nie masz pliku o takiej nazwie, to musisz coś wybrać z listy, by starter aktywował guzik odpalenia symulacji.
Mój kanał youtube

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 937
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Zapytanie o EXE
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lipca 2017, 22:56:50 »
EXE to innymi słowy plik wykonywalny symulatora. Odpowiada on za wykonywanie symulacji. Różne wersje exe zawierają różne funkcje. Na przykład domyślne exe (eu07.exe z paczki) jest mniej wydajne od exe wydawanych na forum w wątku "Konwersja na C++". Tamte exe obsługują dodatkowo dynamiczne oświetlenie czy wprowadzają możliwość definiowania własnych kombinacji klawiszy do sterowania lokomotywą.

Po prawej stronie w Rainstedzie możesz wybrać między kilkoma zainstalowanymi u siebie exe. Ty masz tylko jedno, w związku z tym symulacja zawsze będzie wykonywana przez eu07.exe. To czy je zaznaczysz czy nie nic w tym przypadku nie zmieni.
Co innego gdybyś posiadał oprócz eu07.exe nowsze wydania pliku wykonywalnego, wtedy niewybranie żadnej opcji uruchomi zawsze plik nazwany "eu07.exe". W przypadku zaznaczenia innego exe, symulacja będzie przez nie wykonywana.

Mam nadzieję że nieco rozjaśniłem temat, niestety nie mam talentu dydaktycznego ani podejścia do laików :P
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline koko123

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zapytanie o EXE
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipca 2017, 23:14:26 »
Dziękuje za szybką odpowiedź,rozjaśniło mi to trochę sytuacje. A z tym tarniowem, Dziwnie zachowuje się AI, jedzie za szybko i wykoleja się przesyłam log txt i error txt. (Z  kiedyś więc data wygenerowania nie jest z ostatnich dni ale nic od tego czasu nie pobierałem i jechałem tą trasą 3 razy i za każdym razem było to samo.)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Zapytanie o EXE
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lipca 2017, 23:15:13 »
Ale co zmienia jak się wybierze to EXE po prawej stronie rainsteda a co jeśli nic się nie wybierze czym się to różni.
Opisanie tego na forum uwazam za niemozliwe. Szczegolnie w sytuacji kiedy tak jak Ty, odbiorca nie jest za bardzo obeznany z komputerowymi tematami. Jedyna fajna droga poznania tych zawilosci, to gdyby ktos wytlumaczyl na Twoim komputerze co i jak. Samemu, to dluga droga do wiedzy.

Offline koko123

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zapytanie o EXE
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lipca 2017, 17:55:28 »
I co z tym tarniowem ?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Zapytanie o EXE
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lipca 2017, 20:12:36 »
Masz tak za.kazdym razem na Tarniowie? Pojedyncze wysypy na exe ktore sam posiadasz zdarzaly sie na kazdej scenereii.

Offline koko123

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zapytanie o EXE
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lipca 2017, 21:11:43 »
Za każdym razem co prawda jechałem tą scenerią tylko 3 razy ale za każdym razem pojawiał się ten problem, czemu tak się dzieje ? Zależy mi na tej scenerii ponieważ gdy mam czasami mało czasu to sceneria ta jest idealna, bo ma krótkie misje.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipca 2017, 21:24:52 wysłana przez koko123 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Zapytanie o EXE
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Lipca 2017, 21:53:32 »
Chyba jesteś jedynym, który tak na to patrzy, bo nie było zgłoszeń w tej sprawie. To antyczna sceneria i mało kto ją uruchamia, by pojeździć w kółko po stepie szerokim. ;) Trzeba zbadać to bardziej dogłębnie, śledząc zachowanie ai w dotkniętych składach, by odkryć przyczynę.
Mój kanał youtube

Offline koko123

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zapytanie o EXE
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lipca 2017, 22:23:16 »
Dla niektórych fajna a dla niektórych nie ;) A jeśli tak się dzieje na tarniowie to jest możliwość że ten problem występuje również na innych sceneriach którymi jeszcze nie jechałem, czy raczej nie ?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Zapytanie o EXE
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Lipca 2017, 22:24:11 »
Sprawdź i wtedy sam się przekonasz.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline koko123

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zapytanie o EXE
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Lipca 2017, 22:28:12 »
W sumie racja, przejadę się na nich to się przekonam :)