Autor Wątek:  Złodzieje ukradli tory i zepsuli święto kolejki wąskotorowej  (Przeczytany 2226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Miała być wielka feta i przejazd ciuchcią całą 30-kilometrową trasą. Niestety, okazało się, że w lesie ktoś ukradł tory, które dwa lata temu pasjonaci sami odbudowali. - Złodzieje popsuli nam całe święto - mówi Roman Kukliński z Towarzystwa Wyrzyska Kolejka Powiatowa.
Ten odcinek kolejowi pasjonaci odbudowali dwa lata temu. Tory i podkłady udało im się zdobyć w Niemczech, przywieziono je stamtąd tirem, następnie własnymi rękami układali torowisko. Dzięki nim w 120. urodziny kolejka ponownie dotarła do Łobżenicy. Niestety w tym roku, na VII Zlocie Miłośników Kolejek Wąskotorowych, ciuchcią znów nie da się dotrzeć do tej miejscowości.

To już naprawdę chamstwo i pogarda, nie mam sam słów na to, co ci złodzieje wyczyniają, sam pracowałem na ŻKD w Nowym Dworze Gdańskim, więc wiem ile to jest trudu aby choćby o parę metrów odcinka zadbać..
http://www.tvn24.pl/zepsute-swieto-kolejki-waskotorowej-zlodzieje-ukradli-tory,753404,s.html
« Ostatnia zmiana: 01 Lipca 2017, 15:31:00 wysłana przez Piotr93 »

Offline koper

  • Wiadomości: 247
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 173
Odp: Złodzieje ukradli tory i zepsuli święto kolejki wąskotorowej
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipca 2017, 18:42:15 »
Oprócz zwrócenia pieniędzy za skradzione szyny złodzieje powinni odbudować własnymi rękami ten odcinek, nauczyliby się może jaka to jest ciężka praca. Tak samo dzieję się na nieczynnej linii kolejowej 229 Lębork-Kartuzy-Pruszcz Gdański. Złodzieje rozkradli do cna razem z szynami, podkładami i tłuczniem 10 kilometrowy odcinek Lębork-Rozłazino i tym samym znacznie zmniejszyli szanse na reaktywację tej linii. Niestety żadne grozby na nich nie robią większego wrażenia. :-(
« Ostatnia zmiana: 01 Lipca 2017, 18:45:32 wysłana przez kacper52115 »