Autor Wątek:  Przemapowanie siódemki na dwa boki/nowy model  (Przeczytany 3422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Przemapowanie siódemki na dwa boki/nowy model
« dnia: 28 Czerwca 2017, 20:34:46 »
Nie sądzę żeby komuś się chciało teraz przemapowywać te pierdyliard siódemek na dwa boki skoro zresztą i tak będą te same, jedynym atutem będą numerki kabin odpowiednie ale czy tylko dla nich warto?
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Przemapowanie siódemki na dwa boki/nowy model
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwca 2017, 20:40:17 »
Ja myślałem bardziej przyszłościowo, jakiś nowy model pudła i kabiny, zrobiony na miarę "naszych czasów"
Może wydzielić wątek?

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: Przemapowanie siódemki na dwa boki/nowy model
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwca 2017, 20:47:35 »
Nowy model pudła(na 2 boki) równa się własciwie zrównaniem naszego obecnego ilostanu siódemek do zera(chyba że ktoś ma masochistyczne myśli by przemapowywac wszystkie). Prędzej nową kabine by ktos mógł zrobić. Też jestem za wydzieleniem do osobnego wątku.
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Przemapowanie siódemki na dwa boki/nowy model
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwca 2017, 21:30:23 »
Przyjdzie pora prędzej czy później na realizację tego planu. Obecny model pudła wydaje się niezły, chyba że chcemy poprawić zaokrąglenia. Patrząc na zdjęcia i model w symku, wydaje mi się, że nasza siódemka jest nieco zbyt niska a góra czoła pochyla się za bardzo w kierunku wnętrza. Tylko że perspektywa rysowania modelu zupełnie inaczej wygląda niż perspektywa aparatu fotograficznego.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Przemapowanie siódemki na dwa boki/nowy model
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Czerwca 2017, 21:54:12 »
Cóż nowy układ papugi miał być właśnie niejako nowym wyznacznikiem. Wróci upi to się do tego powróci.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline DieselPower

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1968
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3741
Odp: Przemapowanie siódemki na dwa boki/nowy model
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Czerwca 2017, 21:58:33 »
Ewentualnie można zrobić protezę dla numeracji kabin. Numery lub litery można wstawić jako dodatkowy model  składający się z 4 plane. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest ewentualny bałagan w plikach - trzeba wygenerować nowe E3D, wrzucić nowe do repo, paczek itp.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Przemapowanie siódemki na dwa boki/nowy model
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Czerwca 2017, 22:04:22 »
Na siódemkach jest za duży rozstrzał oznaczeń by to miało sens.
Mój kanał youtube

Online szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Przemapowanie siódemki na dwa boki/nowy model
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Czerwca 2017, 22:24:33 »
Panowie, siódemki to siódemki, wygina prędzej czy później. Miał być symulator siódemki 15 lat temu, poszło w inną stronę, lepiej zająć się szerszym rozwojem niż ulepszanie czegoś co i tak jest dobre. Model jest bardzo dobry, jak się komuś chce to może się bawić z kabinami. Robcie co chcecie, my tu symulatora polskiej sieci kolejowej nie stworzymy, bo nawet w kwestii taboru, nie ma dwóch identycznych pojazdów. Ten model się jeszcze długo nie zestarzeje. Sukcesywnie wymieniamy modele niskiej jakości i na tym się skupmy a nie na wierceniu dziury w całym. Btw, jak już kogoś tak drażnią te numery kabin to niech dorobi odpowiednie plane'y na modelu i dołoży, nawet jako drugi repl oznaczenia.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Przemapowanie siódemki na dwa boki/nowy model
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Czerwca 2017, 22:27:33 »
W traksie dałem drugi bok i drugie czoło na drugiego repla. Wiele pracy to nie wymagało, ale oprócz numerków, tylko na Kolejach Mazowieckich się przydało. W siódemkach nie kojarzę jeszcze przypadku, gdzie byłaby ostra asymetria, dyskwalifikująca oddanie jakiegoś malowania przez nasze mapowanie.
Mój kanał youtube

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Przemapowanie siódemki na dwa boki/nowy model
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Czerwca 2017, 23:08:15 »
Panowie, siódemki to siódemki, wygina prędzej czy później.
Nawiasem mówiąc, nie sądzę. Siódemki dla prywatnych przewoźników to "żyła złota". Daje se rękę obciąć. że moje dzieci zobaczą siódemki u prywatnych przewoźników po czwartym lub nawet piątym przeglądzie typu P5 (naprawa główna). No chyba, że w Polsce zmienią napięcie w sieci trakcyjnej PKP Energetyka na 25 kV, to wtedy racja.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwca 2017, 23:10:53 wysłana przez RoboBatman »