Autor Wątek:  Toruń?  (Przeczytany 2876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Toruń?
« dnia: 22 Lipca 2017, 00:11:00 »
Witam. By nie przedłużać:
Nie widziałem żadnego aktywnego projektu w tym regionie. Jeśli się mylę: napiszcie by nie dublować roboty - chętnie się dołącze.
Mam zamiar zrobić Toruń. Tylko tyle i aż tyle. Narazie "zajmuję się" południową częścią miasta. O ewentualnym przedłużeniu trasy do miasta XYZ porozmawiamy za rok?
Klasycznie: wszelkie materiały się przydadzą.

Analiza "plusów i minusów":
Plusy:

  • Mieszkam w Toruniu.
  • Mam 2 miesiące wolnego.
  • Moje studia nie są aż tak wymagające.
  • Sporo się uczyłem o gamedevie, nie wiem ile to pomoże, na pewno zrozumiałem czym jest Git i backup'y... (o tym za chwilę)

Minusy:
  • Nie mam 3ds'a
  • Działam na Linuxie więc będe miał problemy ze złożeniem scenerii w całość.
  • Prawdopodobnie część narzędzi będe musiał sam sobie stworzyć (i przetestować te które są np. exporter z Blendera).
  • Prawdopodobnie w ramach projektu będe musiał się nauczyć API Blendera by przepisać skrypty z 3dsa.
  • Mała wiedza techniczna o infrastrukturze kolejowej i bebechach Symka.

Teoretycznie jeśli kupie większy dysk by przeznaczyć z 25GiB pod Winde to połowa problemów zniknie.
Jeśli zajdzie taka potrzeba to prawdopodobnie kupie dane wysokościowe z regionu by stworzyć teren. Narazie orto i badania w terenie.

Podsumowując:
Czy nikt nie robi Torunia?
Wszystkie materiały mile widziane.
Pozdrawiam Kamil.


Ps: ktoś może kojarzyć że jakieś 2 lata temu próbowałem robić trasę koło Bydgoszczy. Projekt umarł z 2 powodów: Brak czasu (matura) i dysk mi padł... Naprawdę.
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Toruń?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipca 2017, 13:43:15 »
KrzysiuUP miał robić więcej skryptów do Blendera. Nie wiem czy coś zaczął myśleć, czy tylko planował póki co.
Świta mi, że ktoś miał coś z Torunia w Rainstedzie położone. Musisz się Ra dopytać o ile ogarnia jeszcze wszystkie projekty.
Mój kanał youtube

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 936
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Toruń?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipca 2017, 16:48:40 »
Skrypt importu SCN działał tylko dla trójkątów z TD. Niedługo gotowy będzie tool do specularów i wtedy ruszę te skrypty. Zresztą one też powstają przy okazji budowy mojej trasy, żeby mieć lepsze możliwości sklejenia nasypów z terenem.
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Toruń?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipca 2017, 19:12:01 »
Miło to słyszeć. Są gdzieś dostępne źródła na jakimś systemie kontroli wersji by zobaczyć/pomóc?
@Stele Widziałem gdzieś na stronie @Ra wzmianke o położonych torach. Tylko, że z tego co się nauczyłem przy pierwszym podejściu do trasopisarstwa, to same tory to jakieś 5% całości jest. No chyba, że tory razem z drutami, teksturami, zwrotnicami (taak wiem, nie mamy jeszcze odpowiednich modeli) i wskaźnikami. Wtedy jestem zainteresowany.
Dzisiaj mam zamiar skończyć tory na toruniu towarowym, by jutro zrobić główny. Prawdopodobnie dociągne gdzieś do mostu przez Wisłę i zacznę ogarniać resztę workflow (tekstury, modele, teren, obiekty) by nie być w sytuacji, że ułoże infrastrukturę i nie będę mieć możliwości zrobienia reszty.
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 936
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Toruń?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipca 2017, 19:42:17 »
https://github.com/krzysiuup/blender_maszyna
Tylko pierwsze commity, nic sensownego na razie nie ma.
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender