Autor Wątek:  St43 na krótszym modelu - chcecie?  (Przeczytany 7083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
St43 na krótszym modelu - chcecie?
« dnia: 09 Maja 2017, 22:51:45 »
Cześć. W planach mamy przygotować za jakiś czas st43-366. Problem jest taki ze nie mamy dłuższego modelu. Juz pewna osoba próbował przerobić tak model ale nie skonczyło sie to dobrze. Czy mógłbyśmy przygotować więc go na krótszy model bez większych protestów?  Piszę z wyprzedzeniem zeby pozniej przy testach nie było ewentualnych skarg na to.
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: St43 na krótszym modelu - chcecie?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maja 2017, 23:14:00 »
Moje zdanie znasz. Długi EP08-015 nie przeszedł bo miał skopane mapowanie. Pretensje autora są bezzasadne przy naszej licencji. Najlepiej wydłużyć go porządnie.
Mój kanał youtube

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: St43 na krótszym modelu - chcecie?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maja 2017, 06:42:30 »
Wydłużyć go porządnie i dla formalności przed publikacją pokazać autorowi krótkiego modelu.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: St43 na krótszym modelu - chcecie?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maja 2017, 07:41:33 »
Jestem podobnego zdania. Skoro ma być tekstura na dłuższego loka, to nie widzę uzasadnienia dla położenia jej na coś krótszego.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: St43 na krótszym modelu - chcecie?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Maja 2017, 08:18:06 »
Wtedy można by odesłać pudło autorowi modelu. Wtedy by i trainz dostał długi model.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: St43 na krótszym modelu - chcecie?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Maja 2017, 17:36:13 »
Dlugosc budy jest ta sama wydlyzona jest tylko sama czolownica. Mam go u siebie. Mapowania nie zmienialem. Bylo oryginalne. Tam gdzie sa te przydzialy tam trzeba to na nowo zmapiwac. Wiec duzo by nie trza przerabiac. Ponadto wsadzilem oerlikona do kabiny. Lowpoly takze. Powodzenia. Na chomie sa jeszcze screny. Ale uwazajcie bo Patrykos was zaskarzy do sadu o zlamanie praw autorskich.
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2017, 17:48:45 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: St43 na krótszym modelu - chcecie?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Maja 2017, 17:41:56 »
A moze nam juz nie powiem co :p.
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: St43 na krótszym modelu - chcecie?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Maja 2017, 19:40:12 »
Licencja Maszyny mówi jasno, robta co chceta dopóki to jest w zakresie Maszyny.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: St43 na krótszym modelu - chcecie?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Maja 2017, 15:57:56 »
Ale uwazajcie bo Patrykos was zaskarzy do sadu o zlamanie praw autorskich.
Bardzo miło z Twojej strony, że pomimo nie logowania się tutaj przeze mnie, szukasz zaczepek słownych pisząc w ten sposób. Jako osoba nieco bardziej zrównoważona w wypowiedzi (nie chciałbym być przykry dla Ciebie, bo Cię szanuję) pozwolę sobie udzielić pewnej rady – przed oceną mojej osoby przez pryzmat dyskusji (chociaż mało to miało wspólnego z dyskusją) o formie licencji MaSzyny, radziłbym spróbować zrozumieć o co w tej dyskusji chodziło. Bo mam wrażenie graniczące z pewnością, że Twoje zdanie o tym, że kogokolwiek mam zamiar podać do sądu jest albo tanią manipulacją mającą na celu sprowokować mnie lub obrazić (co jest wysoce prostackie, w szczególności gdy pisze to osoba dorosła mająca rodzinę) albo jest odzwierciedleniem Twojego stanu wiedzy na temat prawa autorskiego i zrozumienia argumentów użytych tam przeze mnie.
Przykro mi, że pomimo tego, iż oddałem trochę swojego wolnego czasu dla symulatora, administratorzy i moderatorzy nie widzą w tym poście niczego, co nie powinno się znaleźć w takiej wiadomości. Przykro mi również, gdy czytam takie wpisy kolegów z mniejszym stażem:
A moze nam juz nie powiem co :p.
gdyż uważam, że można się różnić w poglądach na pewne sprawy, ale jakiś szacunek do innej osoby należy mieć. Tutaj widzę, że niestety tego brakuje. Trochę szkoda, ale widocznie mój skromny dorobek nie zasługuje na jakiekolwiek uszanowanie. Dzięki takim postom cieszę się, że parę lat temu podjąłem decyzję o wycofaniu się z projektu i skupienie swoich sił i chęci w innym środowisku, gdzie współpraca jest oparta na wzajemnym poszanowaniu swoich praw i szacunku do innych twórców. A ten brak poszanowania praw innych wyraża się między innymi w tym:
Licencja Maszyny mówi jasno, robta co chceta dopóki to jest w zakresie Maszyny.
i w tym, że modyfikacje czyichś modeli walają się po sieci (wypuszczone rzecz jasna przez autorów przeróbek).

To tylko świadczy źle nie o mnie, a o Was. Odrobinę życzliwości dla innej osoby.
« Ostatnia zmiana: 15 Maja 2017, 16:01:35 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: St43 na krótszym modelu - chcecie?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lipca 2017, 17:56:11 »
Odkopię trochę łopatą, bo czasami trzeba.

A ja uważam, że Patryk ma rację co do niejasnego stanu rzeczy, co do niewłaściwych zapisów w licencji i samej w sobie sytuacji, w której symulator się znajduje. A sytuacja jest tak poplątana, że łatwiej jest zacząć coś prawie od zera (jak TD2 chociażby) niż prostować to co jest, co może (ale nie musi) okazać się niemożliwe.

Tylko żeby dało się, trzeba dobrej woli wszystkich stron oraz zrozumienia, dialogu etc. Wiem, że to jest x lat za późno na takie dyskusje (a może i nie?). Ale ten temat będzie aktualny cały czas, dopóki coś się z tym nie zrobi. Kiedyś wspomniałeś w wątku o licencji, że rozmawialiście z Maćkiem o tym i yB miał przelać na forum te przemyślenia. Nie doczekałem/liśmy się jednak tego przelania, mimo że z tego co pamiętam o nie kiedyś zapytałem.

Zdaje sobie sprawę z tego, że hektolitry pomyj wylane na forum wynikały bardziej z rozżalenia ludzi, iż dodatki (oraz zmiany w exe) mogą zniknąć, bo są wątpliwości co do licencji i praw autorskich. I zgadzam się z tym, że zostałeś bardzo niefajnie potraktowany w tej dyskusji, mimo że chciałeś dobrze.

Z tym, że nie nie jest moją rolą zmiana licencji - ani żadnego z adminów. Nie jestem autorem symulatora, a mój jakiś tam wkład kiedyś jest niczym w porównaniu z innymi. Jakim więc prawem mógłbym decydować o licencji? To autorzy musieliby w jakimś porozumieniu wyjść z koncepcją i zmianą zapisów w taki sposób, ażeby było jasne jakie prawa przenosi się na kogo, akceptując licencję. I tutaj jest też sytuacja patowa, gdzie jedni autorzy nie zgadzają się z innymi.
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2017, 17:59:36 wysłana przez AtapiCl »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: St43 na krótszym modelu - chcecie?
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Lipca 2017, 18:49:49 »
Jedno zastrzezenie, nie rob z siebie Patrykos ofiary tamtej klotni. Wszyscy bioracy udzial w tamtej klotni kolpali sie gdzie popadnie i jesli piszesz o szacunku, rowniez tego wymagam w stosunku do siebie innych. Kwestie merotoryczne pomijam, bo za cienki w temacie jestem. Przewiduje jednak, ze mimo, iz zaczniecie cos tam grzebac przy licencji, to albo wyjdzie podobny twor do obecnej licencji, tylko bardziej bedzie to zawile, albo przeregulujecie i bedzie paraliz. Moge sie mylic oczywiscie, zycze powodzenia i wycofuje sie z dalszej dyskusji.
PS Ja robie w glowie restet stosunkow z Patrykosem (nie zycze zle, nie mam urazy, bylo minelo).

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: St43 na krótszym modelu - chcecie?
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Lipca 2017, 19:48:09 »
Cytat: mattermost
<milek7> obecna licencja do assetów to jest dosyć oczywista o co w niej chodzi (nie czepiając się szczegółów słownych bo to nie ma sensu)
<milek7> pozostaje tylko pytanie czy autorzy zawartości wiedzieli że to będzie dostępne pod tą licencją (np. teraz wrzucając na svn)
<milek7> czy ktoś wział model z forum i wrzucił do paczki bez zgody autora na tą licencję
<atapicl> Mariusz, gleboki wdech i wydech :)
<milek7> a z rodzaju dupochronów jakie są stosowane, to np. linux wymaga takie coś: https://developercertificate.org/
<milek7> a inne projekty mają często organizację i dodanie czegoś wymaga udzielenia jej pełnej licencji (tzw. CLA)
<milek7> zaleta taka że organizacja może w każdej chwili zmienić licencję bez niczyjej zgody
<milek7> i jednocześnie wada że autor nie wie czy np. organizacja za jakiś czas nie zmieni licencji i nie będzie tego sprzedawać
<mariusz1970> :), wzialem nawet 10 :)
<atapicl> organizacja czy tez stowarzyszenie
<mariusz1970> napisalem krotki post i koniec
<atapicl> okej :)
<atapicl> teraz nigdy nie wiadomo, kto aktualnie jest autorem symulatora ;)
<milek7> wszyscy co coś kiedyś robili są
<atapicl> z ciekawosci musze sprawdzic swoje groszowe commity :D
<mariusz1970> tylko, ze pytanie, iz bylo niby open source. Jesli chodzi o dadatki, to tak bylo. jesli chodzi o kod, to byc tez tak powinno, lecz nie stosowano siedo tego. Dopiero zbieglo sie tak, ze gdy po jakims czasi, gdy Ra pracowal na kodem, byl nacisk, aby zrodla otworzyc, na co Ra nie wyrazal zgody. Bylo to przepchniete i Ra sie wycofal. Na moje laickie oko, bez woli ugody, nie mozna zaczac niczego nowego, bo cokolwiek nowego z licencja powstanie, smordek sie bedzie ciagnal
<milek7> " Jeżeli kopiowanie lub rozprowadzanie jest odpłatne, choćby oplata miała rekompensować jedynie poniesione przez kopiującego lub rozprowadzającego koszty, działanie takie wymaga wyraźnej zgody tych Autorów Symulatora, którzy są głównymi jego twórcami. "
<milek7> to jest trochę bez sensu, bo kto to są "główni twórcy"
<atapicl> zamysl pewnie byl taki, ze to ci wymienieni w exe
<atapicl> zamysl
<atapicl> bo nie jest przeciez sprecyzowane
<mariusz1970> milek, nie wszyscy sa: brak aktywnosci 2 glownych autorow. Raczej zyja (a na pewno Marcin), ale na forum maszyny sie nie udzielaja
<milek7> "do celów niezwiązanych z użyciem ich w Symulatorze, wymaga zgody Autora odpowiedniej części Symulatora."
<milek7> to też właściwie jest niejasne
<milek7> bo co to jest "Symulator"? eu07.pl czy co?
<mariusz1970> Ra raczej na ugode nie bedzie chetny
<mariusz1970> a ma duzy wklad
<milek7> bo jak sobie ściągnę repo, zmienię nazwę na eu08 i wrzucę na swoją stronę, to dalej będzie Symulatorem czy nie?
<mariusz1970> no to takie pytanie, jak napisze piosenke "Roze piekne kwiatki", a ktos zerznie i zmieni tytul na "Fiolki piekne kwiatki"
<mariusz1970> to bedzie ta piosenka oryginalna, czy nie? :)
<milek7> czyli dalej będzie? czyli nie muszę uzyskiwać zgody autorów na użycie poza Symulatorem
<milek7> myślę że sporo autorów by się nie zgodziło na taką interpretację
<mariusz1970> na zdrowy rozum, bedzie to plagiat
<milek7> no ale przecież licencja pozwala na kopiowanie i modyfikowanie nawet bez zgody autorów jeżeli będzie dalej wykorzystywane jako Symulator
<milek7> a powiedziałeś że zmiana nazwy nie zmieni tego że jest to Symulatorem
<mariusz1970> no bo nie zmieni
<milek7> no to jak może być plagiatem skoro licencja na to pozwala?
<milek7> albo tego zapisu nie powinno w ogóle być (i tym samym można wykorzystać materiały również w innych projektach)
<mariusz1970> na moje, jesli zalozysz swoja strone i tam bedziesz trzymal i reklamowal symka, jesli podasz, zrodlo strony z ktorej pobrales, czyli nie przywalaszczyles sobie autorstwa, i jesli nie bedziesz na tym kroil kasy, to bedzie
<mariusz1970> ok
<milek7> albo powinno być odniesienie co to jest Symulator w rodzaju "Symulator to organizacja zarejestrowana w krs takim i takim cośtam cośtam"
<milek7> ok, to może ty się zgadzasz
<mariusz1970> czyli jesli by nie istnial krs, to szlag trafia wszystko
<milek7> no nie, może być co innego
<milek7> "projekt utrzymywany przez Jana Kowalskiego" czy coś
<milek7> ale teraz nie ma nic
<mariusz1970> a musi byc?
<milek7> musi, bo jest odwołanie że użycie poza Symulatorem wymaga zgody
<milek7> a jak nie wiadomo co to jest Symulator no to jak?
<mariusz1970> jak widac,od ilus tam lat nie musialo i swiat sie nie zawali Symulator jak sama nazwa wskazuje, to chlebak do przenoszenia granatow
<mariusz1970> a co to jest piosenka?
<mariusz1970> :)
<mariusz1970> jesli nie sprecyzujemy co to jest piosenka, to spiewac nie mozna :)
<milek7> no świat się nie zawali
<milek7> ale smród będzie się podnosił co jakiś czas
<atapicl> dokladnie
<milek7> dobrze by było zmienić parę rzeczy w tej licencji, tyle że też potrzeba właściwie zgodę wszystkich autorów
<atapicl> Mariusz, pamietasz kiedys dym o zrodla
<mariusz1970> smrodek sie bedzie ciagnal, ale nie z tego powodu
<atapicl> kiedy jakis bolek robil "Motor"?
<atapicl> czy jak tam sie to nazywalo
<atapicl> to byla maszyna przerobiona ciut ciut
<atapicl> i nazwana jako inne dzielo
<atapicl> z tego
<mariusz1970> smodrek sie ciagnie i ciagnac bedzie, od wylamania sie Ra.
<atapicl> bo takie rzeczy trzeba precyzowac
<atapicl> nie
<mariusz1970> niezaleznie od tego, co bedziecie teraz grzebac
<atapicl> dlatego serio, proponuje zastanowic sie nad tym, azeby jakos to rozdzielic
<atapicl> stare od ewentualnego nowego
<atapicl> im wczesniej tym lepiej, bo z kazdym rokiem przybywa autorow ;)
<atapicl> ktorych trzeba pytac o zgode :P
<milek7> czyli stary content na tej licencji co jest, a nowy na czymś lepszym?
<milek7> trzeba dorobić do e3d pole zawierające licencję :P
<mariusz1970> czyli musicie stworzyc potezny slownik pojec: co to jest symulator, co to jest plik, co to jest tam 11000 000 rzeczy. Taki dzennik ustaw z mnostwem paragrafow z ktorych szary uzytkownik nic nie bedzie kumal
<mariusz1970> to co jest tekstura, dzwiek, model itp :)
<mariusz1970> Atapi, na serio,to licencja jest mniej wiecej ok. Moze byc lepsza, tez wiem, ale uwazajcie bacznie co bedziecie czynic Dopoki nie wyprostuje sie sprawy z Ra, dopoty to sie ciagnac bedzie. Bo teraz juz po opublikowaniu zrodel, raczej tego problemu nie ma
<atapicl> nie chodzi mi o to ze lepszy
<atapicl> tylko raczej o to, ze latwiej bedzie zaczac od prawie zera z wyjasnionymi zasadami
<atapicl> od poczatku
<atapicl> niz prostowac to co jest