Autor Wątek:  Problem z syreną w SN61  (Przeczytany 4244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawel1202

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Problem z syreną w SN61
« dnia: 07 Maja 2017, 21:30:36 »
Witam. Postanowiłem, że odświeżę trochę ten wagon motorowy i zacząłem się brać za dźwięki. Nagrałem z youtuba kilka syren, wybrałem najlepszą i wyciąłem z niej trzy pliki: horn-sn61h-start.wav , horn-sn61h.wav oraz horn-sn61h-stop.wav.  Wszystko niby działa, syrena rzeczywiście się pojawia tylko że przy każdym wciśnięciu Shift+A powtarza się po dwa razy każdy z plików co jest dosyć denerwujące. Próbowałem zmieniać próbkowanie, stereo, mono. Nic to nie daje. Długości tych dźwięków też nie wpływają na mój problem. Nic nie daje również ustawienie w pliku sn61.mmd:
//dzwieki sklejane z trzech: nazwy dzwiekow oraz odleglosc zaniku
//trabka nisko i wysokotonowa
horn1: horn-sn61-start.wav horn-sn61.wav horn-sn61-stop.wav 220
horn2: horn-sn61h-start.wav horn-sn61h.wav horn-sn61h-stop.wav 200
Jeśli ustawię np na 1, to jest cicho, jeśli ustawię jakąkolwiek liczbę większą niż 10 to jest po prostu normalna głośność. Dźwięk zawsze powtarza się po dwa, lub kilka razy. Nie jestem w stanie tego policzyć.
Do obróbki używam audacity. Co ciekawe, normalna syrena nie ma takich problemów, chociaż ma takie samo próbkowanie i jest to jeden kanał mono. Próbkowanie jest na 22500 Hz, dźwięk jest mono. Czy jest może jeszcze jakiś inny plik, gdzie się ustawia ilość powtórzeń itd. (moja syrena jest zrobiona tak jak powinno to być zrobione, dźwiękowo oczywiście :D. w pliku   horn-sn61h-start zaczyna się, w następnym zapętliłem około 2 sekund, a w pliku horn-sn61h-stop syrena się kończy. Trochę irytujące jest to powtarzanie. Możliwe, że ten model jest już dość stary i są tam inne rozwiązania czy coś. Dopiero się biorę za edycję dźwięków maszyny. Pozdrawiam

PS: Możliwe że zły dział, przepraszam, nie wiem jak to przenieść.
« Ostatnia zmiana: 07 Maja 2017, 21:33:41 wysłana przez pawel1202 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problem z syreną w SN61
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maja 2017, 21:37:37 »
Przy dźwiękach składanych moment przejścia jest liczony na podstawie wagi sampla. Tylko w tym przypadku istotne jest zachowanie normowanego rozmiaru próbki (8 bit), częstotliwości (22kHz) i ilości kanałów (1). Jeśli się odtwarza podwójnie, to gdzieś musiałeś popełnić błąd w ustawieniach eksportu. Przejrzyj wszystko jeszcze raz, a jak nic nie znajdziesz, to załącz trefny plik.
Parametr liczbowy to odległość zaniku. Audacity doskonale się nadaje do edycji. Model sprzed 15 lat nie ma wpływu na udźwiękowienie.
Mój kanał youtube

Offline pawel1202

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Problem z syreną w SN61
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maja 2017, 22:08:12 »
Dziękuję zadziałało. W audacity była opcja 8 bitowa, potem zmieniłem tylko format z aiff na wav.