Autor Wątek:  Problem z pełnym ekranem.  (Przeczytany 3838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamil14

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Problem z pełnym ekranem.
« dnia: 10 Kwietnia 2017, 08:13:50 »
Witam. Niedawno ściągnąłem MaSzyne 15.04 wraz z Patchem 16.03 i wgrałem wszystkie dodatki, które się pojawiły w ostatnim czasie. Ale nie w tym rzecz. Gdy chce uruchomić symulator w trybie pełnoekranowym zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Tzn. przed włączeniem okna ładowania pojawia się czarny ekran. Po załadowaniu scenerii nie da się wyjść do Windowsa, tylko pojawia się czarny ekran i wymagane jest ponowne uruchomienie komputera. Wie ktoś o co chodzi?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problem z pełnym ekranem.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwietnia 2017, 08:30:30 »
Nie dales log.txt i nie podales konfiguracji sprzetowej komputera. W takim wypadku udzielenie pomocy jest niemozliwe.

Offline Kamil14

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Problem z pełnym ekranem.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwietnia 2017, 08:55:23 »
Tzn. Co mam dokładnie podać? Przepraszam, ale nie znam sie na tym tak bardzo. Moze jeszcze dodam, ze ściągnąłem Maszyne na nowo bo ja przypadkowo usunalem robiąc porządek na dysku. Wtedy z fullscreenem bylo wszystko OK wiec watpie zeby to byla wina komputera.

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1673
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1075
Odp: Problem z pełnym ekranem.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwietnia 2017, 08:59:35 »
Log.txt generuje się podczas wczytywania symulacji, masz go w głównym folderze.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problem z pełnym ekranem.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Kwietnia 2017, 09:23:58 »
Nie wiem jak mozna byc tak roztargnionym aby wywalic maszyne z dysku. To jest jeden konkretny folder. Ale skoro tak zrobiles, to takze mozliwe jest uszkodzenie systemu operacyjnego przez nieodpowiedzialne usuwanie plikow. Czarny ekran moze wynikac z rozdzielczosci ekranu ktorej monitor nie jest w stanie odtworzyc. Ale to nadal zgadywanie bo nadal nic nie podales. Sciagnieta maszyna zawsze uruchamia sie prawidlowo i nigdy nie daje takich problemow. Blad jest po stronie systemu operacyjnego lub ustawienia sterownikow.

Offline Kamil14

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Problem z pełnym ekranem.
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Kwietnia 2017, 10:00:49 »
Proszę. Zamieszczam tutaj też screen ustawień w Rainstedzie.
Informacje o sprzęcie: Procesor: Intel Core i3-3220 (3.3GHz / 2 rdzenie / 3MB Cache) Płyta Główna: H61/DDR3 Karta Graficzna: nVidia GeForce GT640 (2GB DDR3/ 128bit) Pamięć RAM: 6GB DDR3 Dysk Twardy: 1TB Napęd: nagrywarka DVD SMDL / czytnik kart Obudowa : Linkword 727 - 10U (zasilacz 400W)
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia 2017, 10:18:09 wysłana przez Kamil14 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problem z pełnym ekranem.
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwietnia 2017, 10:32:25 »
Sciagales maszyne z torenta? Czy uzywasz exe c++?  W glownym katalogu z symulatorem znajdziesz plik z nazwa log.txt, wstaw jako zalacznik. Ten plik powstaje zawsze nowy po kazdym uruchomieniu scenerii. Najlepiej aby byla to krotka sceneria, czyli TD. Najlepiej w trybie w ktorym masz problem, pelnoekranowym. Konfiguracja komputera nie odbiega od normy. Wyglada na problem ze sterownikiem monitora i/lub karty graficznej. Ustaw ewentualnie wyswietlanie w oknie rainsted na mniejsza rozdzielczosc 1024*768.

Offline Kamil14

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Problem z pełnym ekranem.
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Kwietnia 2017, 10:38:34 »
Ściągnąłem ze strony głównej Maszynę 15.04 + Patcha 16.03. A załącznik wstawiłem w poprzedniej odpowiedzi właśnie z TD na trybie pełnoekranowym, ale zamieszczam go jeszcze tutaj.

Offline Kamil14

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Problem z pełnym ekranem.
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Kwietnia 2017, 11:10:42 »
Dobra, możecie się teraz ze mnie śmiać, ale wystarczyło tylko "odptaszkować" synchronizację z częstotliwością monitora :) Wszystko działa pięknie, ładnie. Niemniej jednak dziękuję Wam za zaangażowanie. Temat do zamknięcia myślę.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problem z pełnym ekranem.
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Kwietnia 2017, 11:13:17 »
Z telefonu pisze i nie zauwazylem logu. Wynika z niego, ze posiadasz inna karte graficzna niz gt640. W logu wypisalo gt610. Jak dotad nie ma zadnych wskazowek bledow w tym co podales. Sprawdzales zmniejszenie w rainsted rozdzielczosci do tej co podalem? To ptaszkowanie tez nie powinno przeszkadzac. A smiac nie ma sie z czego.

Offline Kamil14

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Problem z pełnym ekranem.
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Kwietnia 2017, 11:18:13 »
A jest jakaś różnica w grafice, czy w czymś innym jeśli jest włączona ta synchronizacja z częstotliwością monitora?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problem z pełnym ekranem.
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Kwietnia 2017, 11:25:46 »
W sensie jakosci i wygladu dla Ciebie nie ma zadnej roznicy. Natomiast jak widac Twoj monitor ma z tym problem.

Offline Kamil14

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Problem z pełnym ekranem.
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Kwietnia 2017, 11:30:17 »
Noo, co się spodziewać po takim starym rzęchu, którego mam... :D Muszę w końcu kupić nowy.
Dobra, no to dzięki jeszcze raz za pomoc! ;-)