Autor Wątek:  Karta graficzna - dobór  (Przeczytany 3289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online AnteqKolejowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Karta graficzna - dobór
« dnia: 30 Marca 2017, 22:11:13 »
Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów.

Stanąłem teraz przed wyborem nowego laptopa do zastosowań stricte profesjonalnych. Montuję filmy, więc na taki sprzęt musiałem się zdecydować. Jednakże, czasem trochę rozrywki wieczorem w weekendy się przydaje, a dla mnie jest nią MaSzyna. Laptop na który się zdecydowałem występuje w dwóch wersjach. Jednej wyposażonej w kartę graficzną od nVidii (Quadro K3000M), a druga - w kartę AMD Radeon (FirePro M6000). We wszelkich testach, AMD wypada lepiej od nVidii, oprócz testu MRender, gdzie nVidia jest lepsza o 29% od AMD. Biorąc to pod uwagę i słuchając ludzi znających się na tym, zdecydowałem się na AMD, jakoby gwarantowałby on wydajność w montażu lepszą, niż nVidia. Tutaj weszła w drogę kwestia MaSzyny, która podobno miewa problemy z kartami AMD. Chciałbym wyeliminować wszelkie błędy,  problemy itp. Dlatego przychodzę z pytaniem, czy dalej wersje MaSzyny od 15.04 mają z nimi Kłopoty?  Czy to kwestia sterowników, czy niestety samych kart? Może z tym konkretnym AMD o którym pisałem wyżej, problemów nie będzie? Od zawsze w swoich komputerach miałem karty nVidii, więc nie wiem jak to z nimi jest. Jeśli któryś z kolegów byłby w stanie mi pomóc zadecydować, byłbym bardzo wdzięczny.

Jeśli wątek umieściłem w złym dziale, proszę o przeniesienie.
Pozdrawiam serdecznie,
Antoni Markowski 

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: Karta graficzna - dobór
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marca 2017, 22:14:22 »
Zdaje mi się że z obecnym rendererze na starym opengl nikt nie ma problemów. Obecne eksperymentalne exe z miksowanymi shaderami zdaje się działa poprawnie tylko na nvidii, ale to tylko sytuacja tymczasowa. Po przejściu na uniformy wszystko będzie działać też na innych kartach.

Online AnteqKolejowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Karta graficzna - dobór
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marca 2017, 12:57:38 »
Czyli rozumiem, że bez większych obaw mogę dokonać zakupu tego laptopa z tą kartą? Nadchodzące EXE będzie z nią działać, podobnie jak poprzednie?

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: Karta graficzna - dobór
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marca 2017, 14:42:52 »
tak

Offline stregielek

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Karta graficzna - dobór
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Marca 2017, 14:47:52 »
Nie słuchaj porad ludzi "znających się', tylko kupuj to co Tobie odpowiada najlepiej. Testów na wyższość AMD nad Nvidiia/I jest od lat bez liku i co z tego wynika ?? ;)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Karta graficzna - dobór
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Marca 2017, 15:24:28 »
Mija się też celem szukanie porady na Fejsbuku. Tym bardziej w kanale ludzi nie mających pojęcia o sprzęcie. Nie chodzi mi o doświadczenia ze sprzętem posiadanym, te ma każdy z nas. Tu uzyskałeś odpowiedź osoby piszącej oprogramowanie, więc mającej najwięcej informacji do zaoferowania.

Online AnteqKolejowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Karta graficzna - dobór
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Marca 2017, 16:39:06 »
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Laptop kupiony. Temat można już zamknąć.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Antoni Markowski