Autor Wątek:  Zmiana skladu w scenerii i przypisanie go na stałe  (Przeczytany 3759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zmiana skladu w scenerii i przypisanie go na stałe
« dnia: 23 Lutego 2017, 10:27:56 »
Tak nazwałem swój temat, bo mam problem.
W Pomoc doraźna jest poradnik jak zmienić skład w scenerii. Udało mi się na jednej scenerii zmienić EN57 na EN71-SB. Niestety jak dziś (23.02.2017) uruchomiłem komputer, potem z folderu z grą Rainsted i wybrałem scenerię na której miał być mój nowy skład EN71-SB, niestety zamiast zmienionego składu mam standardowy skład dostępny dla wybranej scenerii.
Robię tak jak w poradniku(post #2), ale co zrobić by zmieniony skład był na stałe przypisany do danej scenerii(jeśli to jest możliwe)?

Proszę moderację o wyrozumiałość i pozostawienie tego posta z tematem w celu uzyskania odpowiedzi na problem.
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2017, 11:59:00 wysłana przez lukcio28 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Zmiana skladu w scenerii i przypisanie go na stałe
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lutego 2017, 11:12:36 »
Podlinkuj ten post wg którego postępowałeś.
Zmiany taboru przeprowadzane za pomocą startera są zapisywane tylko na potrzeby jednej sesji. Generowany jest plik scenery/$.scn, będący kopią wybranego scenariusza z wprowadzonymi przez starter zmianami. Aby zachować je na stałe, zaraz po ukończeniu jazdy, możesz mu zmienić nazwę na inną. Będzie wtedy normalnie wyświetlany na liście scenariuszy. Bez tego zostanie nadpisany nowym $.scn przy kolejnym uruchomieniu symulatora przez Rainsted.
Jest też opcja zapisu konkretnych zestawień do pliku time, ale nie wiem jak to działa i czy w ogóle działa. Musiałbyś poszukać w dokumentacji na rainsted.com.
Mój kanał youtube

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zmiana skladu w scenerii i przypisanie go na stałe
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lutego 2017, 11:23:26 »
Skład zmieniałem według poradnika podanego w #2 poście tego tematu: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,7036.0.html
Zmianę robiłem w Rainsted
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2017, 11:27:10 wysłana przez lukcio28 »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Zmiana skladu w scenerii i przypisanie go na stałe
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lutego 2017, 16:20:21 »
To jest tylko na jeden raz. Możesz też dodać skład do magazynu i podmieniać go w przyszłości dwoma kliknięciami. Aby na stałe zmienić jakiś skład musisz w notatniku edytować wpisy składu.
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2017, 16:43:58 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline k. wojak

  • Wiadomości: 154
  • Wojak
    • Zobacz profil
    • Kanał Youtube
  • Otrzymane polubienia: 74
Odp: Zmiana skladu w scenerii i przypisanie go na stałe
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maja 2017, 12:57:37 »
Aby zmienić skład na stałe musisz odpowiedni wpis wpisać do pliku scenerii (np. Bałtyk.scn). Bo jak kolega wyżej napisał, Rainsted zmienia tylko raz. Po ponownym wybraniu scenerii trzeba to robić od nowa. Pozdrawiam :)
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline Bachus_MK

  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Zmiana skladu w scenerii i przypisanie go na stałe
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maja 2017, 14:41:43 »
Chciałbym podpiąć się pod temat. W scenerii Kaliska po patchu nr 2 z dnia 02.02.2017 r. nie można już edytować składów, które mamy przejąć z peronu z poziomu pliku scn. Nie wiem czy dobrze myślę - te składy są zaimplementowane do pliku scm powyższej scenerii? Bardzo prosiłbym o pomoc, jak w kaliskiej zmienić na stałe składy, które mamy prowadzić? Czy jest potrzebne do tego jakieś narzędzie?

Ok, zaszło małe niedopatrzenie z mojej strony - składy prowadzone przez nas na kaliskiej trzeba zmienić w pliku scm o nazwie "sklady_cegielski.scm". Mój błąd. Post jednak można zostawić, gdyby ktoś inny o to pytał.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2017, 15:17:04 wysłana przez Bachus_MK »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Zmiana skladu w scenerii i przypisanie go na stałe
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maja 2017, 15:05:01 »
Musisz się liczyć, że ilość wagonów powinna być zachowana. Inaczej mogą wystąpić błędy na scenerii, w efekcie jej nieukończenie.

Offline Bachus_MK

  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Zmiana skladu w scenerii i przypisanie go na stałe
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maja 2017, 15:18:32 »
Rozumiem, bardzo dziękuję za informację.