Autor Wątek:  Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?  (Przeczytany 9278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qwr2

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« dnia: 30 Stycznia 2017, 16:10:43 »
Witam.

Będę w posiadaniu takowego sprzętu:
http://www.komputronik.pl/product/349099/wyprzedaz-acer-aspire-es1-131-nx-mykep-004-120gb-ssd-8gb.html
Czy istnieje w ogóle możliwość uruchomienia symulatora na tej maszynie?
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2017, 22:54:23 wysłana przez Stele »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Stycznia 2017, 17:05:20 »
Link się nie otwiera, lepiej było podać dane/ nazwę komputera.
Kupując najtańszy laptop skazujesz się na niezadowolenie. Ta maszyna nie posiada oddzielnej grafiki, tylko wyłącznie zintegrowaną, a to oznacza małą wydajność w grach. Napisano tam, że komputer świetny do przeglądania internetu i prac biurowych. Kilka scenerii odpalisz i może pojeździsz z marnym fps. Reszta stanie i nie będzie chciało nic ruszyć. Do tego 11 calowy ekran, jak w tablecie, skąd taki wybór?
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2017, 17:14:40 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Stycznia 2017, 20:33:20 »
Sam byłem zainteresowany dokładnie tym modelem laptopa, aby łatwo było z niego korzystać w podróży do internetu, aplikacji biurowych i odpalenia jakichś starszych gier typu GTA Vice City czy Diablo 2. O MaSzynie raczej można zapomnieć, chyba że na scenerii finish5.scn. ;)

Offline Qwr2

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Stycznia 2017, 14:25:23 »
Również kierowałem się tym żeby było łatwo go transportować np do miejsca pracy. I głównie będzie mi potrzebny do przeglądania stron WWW i pisania dokumentów ewentualnie oglądnąć w czasie podróży jakiś film.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Stycznia 2017, 14:55:50 »
Pod wzgledem przydatnosci do symulatora wybrales najgorszy laptop(?). Dla mnie to nie jest laptop. Nie pojezdzisz, ale moze poogladasz filmy.

Offline Carmelovy

  • Wiadomości: 523
  • W MaSzynie od 2009r. Maszynista IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Stycznia 2017, 15:33:23 »
Do symulatora to raczej się nie nada. To się przyda to filmów ale też nie bardzo bo to mały ekran... Internet i programy typu Office.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lutego 2017, 20:15:28 »
1. MaSzynę da się odpalić nawet na stareńkim intelu 945. Szału nie ma, ale na scenerię TD w małej rozdzielczości wystarczy. Ten procesor jest mocniejszy, więc może być lepiej. Ale nie na tyle, by myśleć o czymś więcej niż TD niestety.
2. Większy problem widzę ze sterowaniem. MaSzyna korzysta z numerycznej części klawiatury. Obsługa MaSzyny poprzez kombinacje z klawiszem Fn jest, lekko mówiąc, uciążliwa.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lutego 2017, 20:54:54 »
To jest netbook mały przenośny komputer. Jak ma być używany w podróży, to nie lepiej w dzisiejszych czasach zdecydować się na tablet?

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lutego 2017, 00:14:20 »
Jak wygląda porównanie cena/wydajność tablet vs. netbook? Wydaje mi się, że na korzyść tego drugiego.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lutego 2017, 22:32:35 »
Wszystko zależy od odpowiedzi na pytanie: do czego. Poczta, www, youtube, nawet jakieś notatki -> przykładowo Lenovo Yoga (tablet) kładzie netbooki na łopatki czasem działania. Ale do bardziej wyrafinowanych rzeczy się nie nadaje. Wtedy tani tablet + raspberry + powerbank. I zdalna praca przez vnc (wifi ad-hoc).
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lutego 2017, 18:54:34 »
Mam tablet na androidzie i szczerze mówiąc nie zachwyca możliwościami - jest to nieporęczne dla osoby przyzwyczajonej do obsługi komputera. Obejrzeć film, przescrollować strony internetowe, korzystać z dedykowanych aplikacji - spoko. Ale jak już chcemy np. edytować tekst lub arkusz kalkulacyjny, odpalić jakąś starą grę (jest dosbox, ale potrzebny jest dobry procesor w tablecie, a o to ciężko za małe pieniądze) to już jest problem. Owszem, można podpiąć klawiaturę (mam taką z allegro za ~30zł i spisuje się nieźle) czy myszkę, ale bardziej to jest proteza niż faktyczny sprzęt.

No chyba, że bierzemy tablet na Windowsie - ale nie wiem czy są jakieś wydajne/budżetowe wersje do 300zł. Jeżeli ktoś korzysta, to chętnie się zapoznam.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Lutego 2017, 00:58:42 »
Też mam tablet już stary typ Samsung GT-6200, 7cali z Androidem 3,2. Fakt Android nie jest kompatybilny z Wind owsem. Tablet to bardziej jak większy smartfon. Jest możliwość edycji tekstu i arkusza kalkulacyjnego. Tablet nie zastąpi zwykłego komputera. Jest mniejszy poręczniejszy od netbooka. Zawsze dokumenty można mieć na dysku sieciowym i w razie potrzeby otworzyć w Windowsie.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lutego 2017, 07:24:40 »
Cóż, w laptopach konwertowalnych z Windowsem pod względem wydajności jest tylko jeden zawodnik. Najtańszy Surface Book kosztuje 3900 zł.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lutego 2017, 23:44:37 »
Ostatnio przeglądałem z ciekawości oferty poleasingowych laptopów - korzystał ktoś z takich usług? Jak z jakością takiego sprzętu (wydajność/bateria/uszkodzenia)?

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Lutego 2017, 00:27:45 »
Moze to działać ale jeśli chcesz na baterii działać to najlepiej trzeba dokupić nową. 2. MaSzynę na owym netbooku radze przetestować organoleptycznie.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Czy uruchomię symulator na takim sprzęcie?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Lutego 2017, 00:35:17 »
Ostatnio przeglądałem z ciekawości oferty poleasingowych laptopów - korzystał ktoś z takich usług? Jak z jakością takiego sprzętu (wydajność/bateria/uszkodzenia)?
Mialem okazje jakiegos HP biurkowego uzywac, polisingowy spisywal sie bardzo dobrze. Obsluga biura, sklepu i bazy magazynowej. Symulator tak sobie, nawet po instalacji nisko profilowej grafiki. Byl tez laptop, jednak zaraz sprowadzilismy nowa baterie. Kolo 2007 roku sprzet byl srednio wypasiony, laptop sluzyl jako programator pamiecie eprom i podobnych w maszynach biurowych. Sprzet nosil zwyczajne slady uzywaania ale bez dramatu. W Lodzi jest sklep, gdzie stoi ich ze 200, mozna wybrac i sprawdzic.