Autor Wątek:  Bugtracker Paczki Całościowej  (Przeczytany 646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stele

  • Wydział Paczek Całościowych
  • Administrator
  • Wiadomości: 4355
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 148
Bugtracker Paczki Całościowej
« dnia: 05 Stycznia 2017, 21:19:52 »
W dziale "dla deweloperów" pojawił się kolejny bugtracker, tym razem dla paczki całościowej. Niech was nazwa działu nie zmyli. Każdy użytkownik może tam zgłaszać błędy i publikować własne poprawki. Będzie to z jednej strony checklista błędów przed kolejną paczką całościową a z drugiej test dodatków dla drobnych poprawek. Za aktywność można otrzymać nominację do grona Betatesterów i Wydziału Paczki Całościowej.

Proszę skupić się głównie na błędach krytycznych, naprawdę wartych poprawy. Wpływających na stabilność symulacji i możliwość ukończenia scenariusza. Plamka na wydanej teksturze czy kępa trawy na szosie 200m od torów do takich nie należą. Oczywiście nadal mile widziane będzie poprawienie każdej błahostki we własnym zakresie i opublikowanie zmodyfikowanych plików by zostały włączone do kolejnych wydać Maszyny.
Przed modyfikacjami proszę się upewnić, że pracujecie na aktualnych plikach. Betatesterów+ proszę o czerpanie źródeł z repozytorium eu07.pl/svn/pctga, a zwykłych użytkowników o poszukanie ewentualnych modyfikacji w zrzutkach z repozytorium pod adresem http://eu07.pl/daily/export/.
Należy również się zastanowić, gdzie leży przyczyna błędu. Czy przykładowo w złym działaniu ai po stronie exe czy w błędnym skrypcie sterowania ruchem i umieszczeniu zgłoszenia we właściwym bugtrackerze.
Względem exekowego nie ma tu kategorii [nowość]. Ma być to lista błędów do poprawki a nie koncert życzeń. Nowości, nawet drobne, nadal wrzucamy do testu dodatków. Załączniki tutaj, jeśli przekraczają wagę załącznika do postu, wrzucamy na http://eu07.pl/upload/ z przedrostkiem bugs- lub priv-.
Wszelkie uwagi co do dostępnych kategorii proszę publikować tu lub do mnie na pw.

@macius5991: "z polskiego na nasze" :)
Gdzie?
http://eu07.pl/forum/index.php?project=2 - Bugtracker, czyli narzędzie do zgłaszania błędów

Co zgłaszamy?
Błędy krytyczne, które uniemożliwiają prawidłowy przebieg symulacji. Należy skupić się na błędach w scenariuszach i plikach aktualnego wydania MaSzyny (Patch16.08). Ponadto można zgłaszać błędy w udźwiękowieniu, modelach, teksturach, z tym że liczymy na zgłoszenia poważniejszych błędów. Zgłoszenia typu Plamka na teksturze lub Drzewko zasłania semafor będą usuwane.

Jak zgłaszamy?
1. Zakładamy nowe zgłoszenie (przycisk Napisz zgłoszenie).
2. Standardowo - tytuł zgłoszenia (Nieprzejezdny scenariusz xxx).
3. Wybór kategorii - zgodny z typem zgłoszenia.
4. Załączniki - pliki, tekstury, zdjęcia - wrzucamy poprzez http://eu07.pl/upload/

Miej aktualną paczkę!
Konieczne jest posiadanie aktualnej paczki MaSzyny: MaSzyna 15.04 + Patch16.08 -> http://eu07.pl/pobierz/post/maszyna-1504
Ponadto każdy może pobrać aktualny stan repozytorium pod adresem http://eu07.pl/daily/export/

Kto może zgłaszać błędy i propozycje poprawek?
Każdy użytkownik forum.

« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2017, 00:20:43 wysłana przez macius5991 »
Bądź na bieżąco z paczką całościową. Codzienne patche różnicowe prosto z repozytorium deweloperów: http://eu07.pl/daily/
Dokumentacja symulatora: http://wiki.awril.pl
Mój kanał youtube

 

Maszyna - Symulator PojazdĂłw Szynowych