Autor Wątek:  Hamulec postojowy  (Przeczytany 5134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Hamulec postojowy
« dnia: 19 Grudnia 2016, 22:21:01 »
Witam, na początku jak został wydany Traxx to był automatyczny hamulec postojowy, który się aktywował jak się zatrzymało skład i dezaktywował po 20% nadania nastawnikiem. Orientuje się ktoś jaka wartość w .fiz za to odpowiadała, bo nie mam już wglądu do tamtej fizyki traxxa, a chciałem dodać to do EN57AL, które tworze. Z góry dzięki, pozdrawiam. ;)
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Hamulec postojowy
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudnia 2016, 22:23:58 »
Którakolwiek wersja EN57AL ma hamulec utrzymujący?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Hamulec postojowy
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudnia 2016, 23:01:07 »
Znaczy się mają działające na przycisk hamulce postojowe, ale jak to działa to nie mam pojęcia.
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Hamulec postojowy
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Grudnia 2016, 13:10:57 »
W linijce Cntrl. należy dodać parametr SBD=0.5 – nie wiem tylko, czy jest to już w oficjalnej wersji. 0.5 to opóźnienie hamowania, jakie powinien ten hamulec generować – można to doregulować w razie potrzeby.

Na przycisk działa hamulec postojowy (sprężynowy). W pierwszym poście wspominasz o hamulcu utrzymującym (zaciągnięty hamulec ep na postoju). Z tego co wiem, to w ALicjach tego nie ma (mają one tablice pneumatyczne produkcji IPS Tabor). Taka funkcja jest udostępniana przez apraturę Knorra, ale nie jestem pewien, w ilu pojazdach to faktycznie jest włączone. Ja wiem tylko o jednej sztuce, w której to działa ;)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Hamulec postojowy
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudnia 2016, 22:27:49 »
W AKM z 2013 roku, które mają właśnie aparaturę Knorra jest w komputerze opcja włączenia tego, ale działanie tego pozostawia wiele do życzenia i po prostu jest wyłączone.