Autor Wątek:  Poszukiwany spec od przezroczystości.  (Przeczytany 2865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2958
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 319
Poszukiwany spec od przezroczystości.
« dnia: 29 Listopada 2016, 10:00:36 »
Czołgiem ;)
Jak w temacie. Rzadko przyznaję się, że czegoś nie wiem i właśnie nadszedł ten moment. Potrzebuję kogoś, kto bawił się przezroczystością do stworzenia podświetleń amperomierzy, manometrów i/lub haslera. Potrzebne mi doradztwo jak najprościej i od czego zacząć, żeby przezroczystość płynnie przechodziła z tego co ma być na wpół przeźroczyste, czyli tak jak na amperomierzach, manometrach i haslerze. Tyle :)

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Odp: Poszukiwany spec od przezroczystości.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopada 2016, 14:36:41 »
Ja takie tekstury podświetlenia przygotowuję w ten sposób, że nakładam warstwę "oświetlającą" na teksturę miernika z typem "twarde światło", z czarnym tłem. Samo "światło" uzyskuję różnie - albo gradient, albo efekty świetlne z gimpa, zależy co podpasuje. Na koniec - "zamiana koloru na alfę", wskazujemy czarny - i w ten sposób dostaję teksturę, w której to co nieoświetlone/ciemne jest przezroczyste. Tak przygotowane podświetlenie ładnie się potem nakłada na zwykłe mierniki.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Poszukiwany spec od przezroczystości.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Listopada 2016, 22:49:26 »
Wszystkie podświetlenia robiłem w taki sposób że barwiłem bazową teksturę na kolor podświetlenia, później gumką ze zmniejszonym kryciem i gładkimi krawędziami stopniowo wymazywałem miejsca które mają być ciemniejsze, oczywiście wcześniej należy dodać kanał alfa do pliku. Procedura dla GIMPa.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio