Autor Wątek:  Idzie zima, czyli poprawka dla kibla na Bałtyku  (Przeczytany 2337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Idzie zima, czyli poprawka dla kibla na Bałtyku
« dnia: 16 Października 2016, 21:29:21 »
W związku z tym, że rozkład dla kibelka na scenerii Bałtyk niezupełnie pasował do trasy i misji, a w zasadzie zupełnie nie pasował - napisałem nowy tymczasowy rozkład. Uwzględnia postoje i tymczasowe ograniczenia prędkości, również z rozkazu pisemnego "O". Oprócz tego u mnie misja zawieszała się po dojechaniu do Całkowa (na semaforze U1/2 nie dostawałem S4 w ogóle). Na scenerii letniej nie było tego problemu, więc porównałem ze sobą pliki torów i okazało się, że w zimowej w pliku torów brakowało kilku zdarzeń, które były w letniej, pomimo tego, że plik ctr dla obydwu jest ten sam. Oprócz tego były też uszkodzone polskie znaki w pliku torów. W letniej jest ten sam problem, ale moja poprawka dotyczy tylko wersji zimowej, chociaż rozkład powinien pasować także do letniej, jak nie będzie pasował to dodam drugi.

http://eu07.pl/userfiles/23309/priv-htd_baltyk_zima.7z

Plik wypakować do katalogu scenery, nadpisać wszystko. Przejechane po kilka razy, czasy się zgadzają, oczywiście jeśli będziemy jechać zgodnie z przepisami, czyli zwracając uwagę na rozkaz pisemny "O" i opuszczając patyki przed We2. Zapraszam do przetestowania u siebie, misja jest krótka, łatwa i przyjemna. Z niepasującym rozkładem była zdecydowanie mniej przyjemna.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Idzie zima, czyli poprawka dla kibla na Bałtyku
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Października 2016, 22:11:28 »
Ostrzeżenia czasowe nie są uwzględniane przy konstrukcji rozkładu jazdy. HK też nie są.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Idzie zima, czyli poprawka dla kibla na Bałtyku
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Października 2016, 22:28:27 »
No dlatego jest "tymczasowy". W sumie zrobione dla poprawienia "grywalności" kosztem realizmu. Z resztą, na tym co był brakowało nawet dwóch przystanków, nie zgadzały się kilometry, model i co tam jeszcze. Nie wiem, a może warto byłoby zrobić opcję planową i nieplanową? Prawie żadnych misji w MaSzynie nie da się przejechać zgodnie z rozkładem. Fajnie, jakby była opcja przejazdu planowego. Taka luźna propozycja.