Autor Wątek:  Problem z grą na karcie AMD  (Przeczytany 2318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damian_1977

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z grą na karcie AMD
« dnia: 21 Września 2016, 19:10:53 »
Mam problem z niektórymi teksturami w sceneriach a mianowicie światła elektrowozu są niewidoczne z dalszej odległości ,tekstury semaforu świetlnego widzianego od tyłu są niewidoczne dopiero jak się dojeżdża do niego się pojawiają . Dane problemy nie występowały na karcie nvidii ale musiałem ją zmienić poprostu się spaliła i nie stać mnie było na nowszą tej firmy kupiłem o podobnych parametrach firmy AMD no i zaczęły się schody proszę o pomoc.

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Problem z grą na karcie AMD
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopada 2016, 00:19:06 »
Jaki to jest Radeon? Poszukaj nowszego  sterownika. Ja kupuję nVidie za 90 zł w związku z Radeonem.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Problem z grą na karcie AMD
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopada 2016, 14:29:43 »
Pokombinuj z ustawieniami sterownika, panelu od Catalyst. MaSzyna od zawsze zachowuje się dziwnie na Radeonach, ale też zawsze można ją zmusić do poprawnego wyświetlania przez ustawienie różnych opcji. Np na Radeonach wyłączam multisampling w starterze, a wymuszam w ustawieniach karty. Zarówno na Radeonach jak i GeForce opcja VBO powoduje artefakty w grafice. Niektóre wersje sterownika do Radeona po prostu miały błędy i trzeba było zainstalować starszą lub nowszą. Akurat na moim GTX-ie mam podobnie, co któraś aktualizacja wysypuje mi różne programy albo i cały system. Jedna taka gasiła mi oba monitory ;)