Autor Wątek:  Opadające pantografy Moczniki misja z podwójnym EU-07  (Przeczytany 5910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RTC35

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Opadające pantografy Moczniki misja z podwójnym EU-07
« dnia: 24 Sierpnia 2016, 20:00:10 »
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, ale do rzeczy

Otóż mam problem z misją moczniki z podwójnym EU-07, opis misji poniżej.

Prowadzimy dwie lokomotywy EU07.
Aby rozpocząć misję, po załadowaniu symulatora należy wcisnąć kombinację klawiszy Shift+3.
Opis misji: Wszystkie ET22 gdzieś wywiało a Stolce Duże potrzebują węgla ;). Ale to nic bo w zapasie mamy 2 lokomotywy EU07. Jakoś damy rade.
Prowadzimy skład z węglarkami do stacji Stolce Duże (Stolce Duże to ta stacja, na której stoi sieciowiec). Odczepiamy jednego loka i manewrujemy po skład obok. Teraz mamy z górki. Jadąc w dół trafimy na "mijankę". Na stacji tej, czekamy, aż SM31 wjedzie na tor.* Po dojechaniu do Moczników, kończymy misję zatrzymując pociąg na torze głównym dodatkowym, gdzie przyjmowane i uruchamiane są pociągi towarowe.

Wiec po kolei, dojeżdżam do stacji gdzie stoi owy "sieciowiec", odłączam loka i manewruje po skład zgodnie z sygnalizacją która ładnie prowadzi za rączkę. podłączam nowy skład, nabijam ciśnienia, zapalam światełka, dostaje sygnał zezwalający na jazdę 40 km/h a potem max i tuż za drugim rozjazdem opadają pantografy i koniec. oczywiście lok się zatrzymuje itd.Wchodzę do maszynowni bo tylko tam działa sprężarka zapasowa i próbuje nabić ciśnienie w pantografach (shift+v) słychać dźwięk. ale mimo wszystko pantoframy się nie podnoszą. oczywiście wszystko na załączonej baterii (Shift+J). Robię jak jest w instrukcji czyli (ctrl+V) żeby odłączyć sprężarke od zbiornika głównego i dopiero nabijam, ale nic. i nie ma różnicy czy przełącznik od podnoszenia pantografów jest włączony czy wyłączony. czy jeden czy oba.

Proszę mi powiedzieć co mam zrobić, co robię źle, czy to jakiś bug? Mógłby ktoś na najnowszej obecnej wersji przetestować tę trasę.

EDIT:

Chciałem dodać że już 4 razy próbowałem przejść tę służbę i zawsze w tym samym momencie opadają pantografy.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2016, 21:02:58 wysłana przez RTC35 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Opadające pantografy Moczniki misja z podwójnym EU-07
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpnia 2016, 21:02:39 »
Poproszę log z takiej sytuacji. Niestety ai mnie tam nie dowiezie a nie mam czasu na długie jazdy. Pantografy nie są fizycznie połamane?
Mój kanał youtube

Offline RTC35

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Opadające pantografy Moczniki misja z podwójnym EU-07
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpnia 2016, 21:07:13 »
można spróbować w trybie debugowania. dojazdy na przyspieszonym czasie trwa ok 3 minut.  Hmm. to mogą się połamać pantografy?? jak ?? przy prędkości 30 km/h? teraz nie pamiętam, ale dam głowę że widziałem jak się składają podczas przejazdu przez zwrotnicę. zresztą 4 razy nie połamały by się.. zwłaszcza że to służba dość prosta, bez niespodzianek, inaczej było by więcej info na ten temat w sieci.


EDIT:

Znalazłem loga i jest taki wpis który mógłby sugerować połamane pantografy, poniżej wpis:

Key pressed: [Num+]
Key pressed: [Num-]
Pant. break: at 5550.00 92.49 -15832.44
Voltage loss: by eu07-004 at 5550.00 88.38 -15834.18, time 0.21
Pant. break: at 5550.00 92.49 -15832.48
Key pressed: [Num+]
Key pressed: [Num+]

Tylko co teraz? nie zdążę już sprawdzić dzisiaj czy jeśli się wcześniej rozpędzę i sam opuszczę pantografy i potem podniosę to będzie dobrze czy to jest błąd mapy? Nie zauważyłem wcześniej znaku na trakcji informującego o konieczności opuszczenia pantografów.

Popraw pierwszy akapit. Zdania zaczynamy wielką literą. | @Stele
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2016, 21:42:00 wysłana przez Stele »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Opadające pantografy Moczniki misja z podwójnym EU-07
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpnia 2016, 21:38:56 »
Błąd mapy. Pantografy łamią się gdy nagle drut pojawi się pod ślizgiem. Czyli albo gdy będzie dziura i ponownie zacznie się drut bez nabiegu od góry albo gdy ślizg wyjdzie na bok i wejdzie z powrotem nad przewodem jezdnym. Ze dwa lata temu poprawialiśmy setki takich miejsc. Jak widać coś się ostało. Fragment który dałeś nam wystarczy do znalezienia tego miejsca i poprawki. Opuszczenie pantografów i przejazd rozpędem załatwią sprawę doraźnie. Między innymi dlatego jeździ się na jednym pantografie. Zawsze masz drugi w takiej sytuacji. ;)
Mój kanał youtube

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Opadające pantografy Moczniki misja z podwójnym EU-07
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpnia 2016, 22:17:59 »
Ale dziwna sprawa w sumie. Gdzieś z tydzień temu jechałem na tym scenariuszu i pantografy były całe.

EDIT: Nie wiem jakim cudem nie połamało mi w tym miejscu pantografów jak jechałem. Ułożenie tego fragmentu sieci było co najmniej głupie. W zeszłym tygodniu po przejechaniu misji wprowadziłem poprawki najbardziej widocznych błędów w ułożeniu sieci trakcyjnej i teraz się okazuje, że poprawiłem też to miejsce, w którym połamałeś pantografy. W załączniku poprawka. Wypakować do głównego folderu symulatora.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2016, 23:33:55 wysłana przez Maciej »

Offline RTC35

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Opadające pantografy Moczniki misja z podwójnym EU-07
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpnia 2016, 07:11:34 »
Bardzo dziękuję za pomoc, rade z jazdą na jednym pantografie wezmę sobie do serca:). Czyli rozumiem że symulator nie rozróżnia czy jedzie się na jednym pantografie czy też na dwóch? Nic z siecią się nie stanie?

EDIT:

Teraz wgrałem poprawkę i chciałem poinformować że plik trakcji był z 24 stycznia 2015 roku. Taka wersja była dostępna na oryginalnej paczce całościowej na stronce do ściągania maszyny, lub w patchu. Jest jakieś inne źródło które jest częściej aktualizowane? Czy raczej opierać się na linku który podaje w opisie kolega Stele? Jest tam mnóstwo plików. Czy wystarczy jak wszystkie je pobiorę i wgram do katalogu głównego? Znalazłem tam katalog export? czy jego zawartość też powinienem wówczas ściągnąć w całości i wrzucić do katalogu głównego? Jak się połapać w tych paczkach żeby niczego nie zepsuć?
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2016, 07:32:38 wysłana przez RTC35 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Opadające pantografy Moczniki misja z podwójnym EU-07
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sierpnia 2016, 09:34:33 »
Jeśli chodzi o zjawiska w rodzaju oblodzenia, przegrzania punktowego drutu czy przeniesienia napięcia pod izolatorem, to nic z tego nie mamy. Jedynie ma to znaczenie gdy jeden pantograf nie ma napięcia nad sobą. Napięcie na obwód brane jest z tego pantografu na którym jest większe i tyle.
Link w mojej stopce jest aktualizowany codziennie nad ranem. Jest to bardziej przeznaczone dla deweloperów niekorzystających z repozytorium, by mieli dostęp do aktualnych plików, ale możesz próbować. Tylko umieszczane tam są pliki źródłowe t3d/tga, czasami mające coś nadpisać, a priorytet wczytywania mają e3d/dds, które same nie znikną. Każde archiwum opatrzone jest numerem rewizji, datą i wagą. Są one nadbudowywane i co jakiś czas resetowane. Musisz określić datę wydania ostatniego patcha i znaleźć archiwum starsze oraz odczytać z niego nr rewizji. Pobierasz od tego numeru najnowsze dla każdego unikalnego numeru rewizji.
Katalog eksport zawiera to samo tylko rozpakowane jako osobne pliki.
Czyli tak: Patch wyszedł w maju. Pierwsze i ostatnie archiwum z maja ma numer rewizji rozpoczynającej 1191. Pobierasz więc najnowsze z tym numerkiem http://eu07.pl/daily/1192-20160628.7z i najnowsze z numerkiem kolejnym, czyli dzisiejsze http://eu07.pl/daily/1508-20160825.7z. Wypakowujesz chronologicznie i finito.
Mój kanał youtube

Offline RTC35

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Opadające pantografy Moczniki misja z podwójnym EU-07
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sierpnia 2016, 10:05:01 »
Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem plik http://eu07.pl/daily/1192-20160628.7z jest jakby aktualizacja plików z patcha i każdy następny także?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Opadające pantografy Moczniki misja z podwójnym EU-07
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sierpnia 2016, 10:34:47 »
Archiwum zawiera wszystkie zmiany wprowadzone na repozytorium od rewizji 1192 do 28.06.2016. Patche są konwertowane na e3d/dds dla końcowego użytkownika. Interpretuj jak chcesz.
Mój kanał youtube

Online kocio

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Opadające pantografy Moczniki misja z podwójnym EU-07
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Sierpnia 2016, 20:45:10 »
Witam wszystkich. Dawno nie jechałem tą misją. Nastawiłem się na wielkie trudności ale nic z tego. Gładko pokonałem trasę do Stolców. Trzy, albo cztery razy włączałem m+shift. Zostawiam kolegę i podpinam drugi skład. Bez żadnego problemu kończę misję w Mocznikach. Moim zdaniem trzeba po włączeniu patyków spokojnie odczekać aż sprężarka główna nabije do pełna. To cała tajemnica. Inna sprawa to komp. Ja mam "bestię" stacjonarną. Jadę po trasie i nie mam czkawki. Myślę, że wszystkie lapki to mają zawsze różne zadyszki i to rzutuje na jakości (nie tylko) i efektach odbioru symulacji. Exe rośnie a lapki nie nadążają. Nie udzielam się na tym forum bo nie mam takiej wiedzy i nie chcę narzucać niczego. Z obserwacji i lektury na forum naprawiam sobie misje bez wołania o pomoc. Stwierdzam, że główną przyczyną wszystkich małych czy dużych kłópotów to sprzęt. Takie jest moje zdanie. Proszę czytać, czytać i jeszcze raz czytać bo kto czyta mniej błądzi. Pozdrawiam wszystkich wirtualnych(i nie tylko) maszynistów.