Autor Wątek:  "Przeciążenie silnika trakcyjnego" po hamowaniu hamulcem ED w ET42  (Przeczytany 5173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Po hamowaniu hamulcem ED w ET42 zjeżdżam nastawnikiem na zero. Wracam przełącznikiem bocznika z -1 na 0. Na wskaźniku napięcia trakcji nie mam nic. Jakby wskazówkę urwało. Próba przestawienia nastawnika na 1 powoduje chwilowe drgnięcie wskazówki drugiego wskaźnika prądu, po czym zapala się kontrolka przeciążenia silnika. Dalej wychyla się już tylko pierwszy wskaźnik prądu. Lokomotywa ma gorsze przyśpieszenie. Wszystkie położenia nastawnika działają, da się także użyć bocznika i osiągnąć prędkość maksymalną. Niestety dalej brak wskazówki od napięcia trakcji a kontrolka od przeciążenia silnika nie gaśnie. Tak mam po zainstalowaniu patcha 16.x. Przed patchem było OK. Ktoś potwierdzi to zachowanie ET42? A może coś robię nie tak?

Nie uszkodziłem silnika, w statusie mam "OK!". Nie wyzwoliłem żadnego zabezpieczenia nadprądowego ani nie wpadłem w poślizg. Spokojna, płynna jazda, hamowanie ED i nagle mam to co opisałem. Próbowałem restartować symulator, ale nie pomogło. Problem jest przynajmniej na mojej wersji całkowicie powtarzalny.

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1509
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1140
Odp: "Przeciążenie silnika trakcyjnego" po hamowaniu hamulcem ED w ET42
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipca 2016, 10:04:31 »
Nie potwierdzam. Testowane na MaSzynie 15.04 + Patch 16.02, tryb debugmode, sceneria TD, lok. ET42-024 przy zjeżdżaniu ze 100km/h - parę razy wybił nadmiarowy. Exe z patcha 16.02.
10 lat na forum MaSzyny!

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: "Przeciążenie silnika trakcyjnego" po hamowaniu hamulcem ED w ET42
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lipca 2016, 11:00:53 »
Zobaczcie na 476 lub nowszym. Nie wykluczam, że w związku ze zmianami przenoszenia zasilania między członami, zabezpieczeń nadnapięciowych, hamowania ED i co tam jeszcze było tykane pod asynchrony, coś sie uszkodziło, tak jak niezanikanie napięcia po opuszczeniu pantografów. Wieczorem sam obadam.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: "Przeciążenie silnika trakcyjnego" po hamowaniu hamulcem ED w ET42
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lipca 2016, 21:46:29 »
Jadę na 479 i jest OK. Co prawda na poślizgu padł mi silnik w tylnym członie. Dziwne, nie? Kiedyś jak to się działo i się wcisnęlo Shift+E w maszynowni, to lokomotywa ledwo jechała, a teraz działa jakby się nic nie zepsuło.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipca 2016, 22:57:42 wysłana przez HTD »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: "Przeciążenie silnika trakcyjnego" po hamowaniu hamulcem ED w ET42
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lipca 2016, 22:34:31 »
Oj, zapomniałem o tym. Zobaczyłem na 479 i nic nie wywala, ale mamy rekuperację, której tu być nie powinno. Nadnapięciowy dostał parametr razem z rekuperacją, więc to nie powinno powodować problemów.
Rekuperacja to kolejny błąd szyny WN. Po rozłączeniu członów nie występuje.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipca 2016, 22:36:06 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: "Przeciążenie silnika trakcyjnego" po hamowaniu hamulcem ED w ET42
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lipca 2016, 23:10:22 »
Jest OK. Ale z tymi poślizgami to nie wiem. Dziwne. Nie da się tego uratować. To jest ułamek sekundy i "engine damaged". Po "Shift+E" wszystko jak nowe. BTW, oświetlenie jest dużo ładniejsze niż w exe z paczki. Ale nadal taki nieprzyjemny efekt "schodkowania". Jakby poziomy jasności nie zmieniały się płynnie, tylko skokowo.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: "Przeciążenie silnika trakcyjnego" po hamowaniu hamulcem ED w ET42
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lipca 2016, 23:32:49 »
Bo zmieniają się schodkowo. Gdzieś to opisywałem dokładnie. W sumie to chyba dałoby się wyprowadzić ilość schodków do ini... Chętny?
Mój kanał youtube