Autor Wątek:  Win7 zainstalowany na 2ch partycjach (z recovery HDD).  (Przeczytany 2741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebastian82

  • Gość
Win7 zainstalowany na 2ch partycjach (z recovery HDD).
« dnia: 23 Czerwca 2016, 20:31:43 »
Mam pytanie do Was. Czy ktoś z Was stawiał z partycji recovery (HDD) windowsa 7 na dwóch osobnych partycjach (nie chodzi mi o instalację z płyty tylko o dedyka z HDD). Jeśli tak proszę o wiadomość co i jak. Ja niestety w opcjach tego cholerstwa nie mam. Chciałbym 1 wersję windy zaktualizować do win10. Niestety część oprogramowania z nim nie współpracuje więc muszę mieć 2 systemy. Proszę o Pomoc nie komentarze co by było gdyby. Laptop Asus K61IC.
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwca 2016, 20:34:56 wysłana przez sebastian82 »

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Win7 zainstalowany na 2ch partycjach (z recovery HDD).
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwca 2016, 22:46:00 »
Recovery ztcp laduje na dysku c. Uruchamia się tylko z dysku startowego. Jeśli chcesz mieć dwa egzemplarze to zrób tak, że robisz rec do 7, instalujesz win10, aktywacja, robisz recovery do 7, ściągasz sobie obraz win10 i instalujesz normalnie na osobnej partycji.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Win7 zainstalowany na 2ch partycjach (z recovery HDD).
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Czerwca 2016, 23:00:43 »
Niestety 10 nie chce współistnieć z innymi systemami (u mnie to 7 i winXP). Niezależnie czy była na tym samym dysku (różne partycje), czy na osobnych dyskach, miałem ciągłe problemy z błędami zgłaszanymi przez scandisk (Przy odpalaniu siódemki, lub XP). Zostałem na XP i siódemce. Problemy miałem zarówno przy aktualizacji do 10 jak i przy postawieniu czystej instalacji. Po za tym innej drogi jak wskazał Grzegorz, dla laptopa i podanych założeniach, nie widzę.
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwca 2016, 23:04:52 wysłana przez Krzysiek626 »