Autor Wątek:  Szyby EP09  (Przeczytany 5073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Scalfidardo

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Szyby EP09
« dnia: 24 Lutego 2016, 16:12:20 »
Witam serdecznie. Chciałbym ustawić w lokomotywie EP09 takie szyby jak są np w EU07 bo te z dziewiątki są strasznie zamazane i ciemne ale kompletnie nie wiem jak to zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Szyby EP09
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lutego 2016, 16:18:21 »
Znajdź plik odpowiedzialny za jej teksturę, odpal ją w jakimś programie graficznym, zwiększ przezroczystość samej szyby. Pliki graficzne, znajdują się w podfolderach folderu dynamic. W folderze z teksturami będą pliki dwóch kabin. Pliki nowej kabiny mają przedrostek 104e_1], starej nie. Zwykły paint, albo gimp może nie wystarczyć, gdyż są to dds'y. Do zapisywania ddsów najlepiej używać programu paintNET, modyfikując teksturę, możesz użyć programu jaki Ci odpowiada, ważne żebyś zapisał w paintNET. Żeby tekstura nie straciła na jakości najlepiej byłoby przerobić teksturę w formacie tga, ale domyślam się, że paczki dla twórców nie posiadasz a ja nie mogę Ci jej udostępnić, gdyż również jej nie posiadam. Jak należy zapisywać tekstury w takim formacie masz w przypiętych tematach działu Test Dodatków.
« Ostatnia zmiana: 24 Lutego 2016, 16:28:17 wysłana przez Joachimowicz »
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Szyby EP09
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lutego 2016, 17:28:31 »
Paczka dla twórców jest dostępna w publikacjach jako Maszyna 15.02. Dodatki wydane później są na serwerze pod linkiem w mojej sygnaturce.
Jak konwertować z tga na dds masz w tym wątku. http://eu07.pl/forum/index.php/topic,19535.msg385330.html#msg385330
Gdy to zrobisz wrzuć modyfikację do testu. Wszyscy się zgadzamy, ze te szyby są za mało przezroczyste. ET41_v2 też możesz się zająć jak się spodoba.
Mój kanał youtube

Offline Scalfidardo

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szyby EP09
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lutego 2016, 19:18:32 »
Mam program Paint.net, ale nie wiem jak właśnie zwiększyć tą przezroczystość. Nie bardzo się w tym orientuję.

  Dodano: 26 Lutego 2016, 10:24:12
Udało mi się właśnie poprawić te szyby. O wiele lepiej to wygląda. Wszystkim z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2016, 15:39:50 wysłana przez Pedrosiasty »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Szyby EP09
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lutego 2016, 11:13:37 »
Nie dziękuj tylko to teraz wydaj. My też chcemy coś widzieć. ;)
Mój kanał youtube

Offline Scalfidardo

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szyby EP09
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marca 2016, 16:06:54 »
Mam jeszcze jedno pytanie bo zanim wydam to chciałbym poprawić jeszcze podświetlenie amperomierzy. Jest beznadziejnie białe i za jasne. Jak to zrobić i ewentualnie jak zmienić kolor tego podświetlenia? W EU07 jest np. takie żółtawe jakby lekko podświetlone i chodzi mi właśnie o takie efekt. Dzięki 

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Szyby EP09
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marca 2016, 16:14:06 »
W starej kabinie podświetlenie jest na sztywno w modelu i nie można nim sterować. Tu musiałbyś mieć 3ds maxa do edycji modelu, a jest on tak marny, że szkoda zachodu.
W nowszej kabinie podświetlenia są realizowane poprawnie, więc to kwestia tekstur. Masz dwie opcje. Albo edytujesz teksturę podświetlonych mierników (104e_1]pulpity2.tga) dla uzyskania zadowalającego efektu, albo, jeśli chodzi tylko o przyciemnienie/podbarwienie możesz spróbować zmienić kolor materiału (składowej diffuse) w t3d o ile są oddzielnym submodelem (a mogą być połączone z manometrami/haslerem).
Mój kanał youtube