Autor Wątek:  Drawinowo - modyfikacje sterowania  (Przeczytany 181736 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Drawinowo - modyfikacje sterowania
« dnia: 14 Stycznia 2016, 19:50:09 »
W lutym 2017 Ra wziął scenerię na deski:
Dziennik zmian: http://rainsted.com/pl/Sceneria/Drawinowo/Zmiany
Paczki ze scenerią (pobieramy najnowszą): http://rainsted.com/warsztat/Drawinowo/

----------------------------------------------------

Próbowałem łatać skrypt we Włodowicach i poległem. Trzeba zacząć od pracy bliżej podstaw. W załączniku Drawinowo z aktualnym postępem prac. Wypakowywać do głównego folderu symulatora.
Do przepisywania oskryptowania będę potrzebował rozkładu dla każdego składu wraz z informacjami jakie semafory mija po kolei. Tu liczę na pomoc. Wsiadamy kolejno do każdego AI, spisujemy id mijanych semaforów i godziny minięcia posterunków. Jak to zbyt wiele, to poproszę przynajmniej kogoś obeznanego w temacie o wymyślenie nazw pociągów dla wszystkich składów w scenerii.
Plik inc semafora wgrać do folderu scenery. Powinien poprawić wskazania we Włodowicach.
W momencie wystąpienia nieprawidłowości w ruchu proszę niezwłocznie zapisać stan komórek (shift+9) i załączyć log do swojego opisu. W opisie zawrzeć informacje jakie składy (nr pojazdu) pod jakim semaforem zachowują się niepoprawnie.
---------------
14.01.16 22:29: Przypisanie Grabówek_Lachy_po; korekta nazwy Lubniew_Mały_po. Rozkład sypie się w Grabówku. Nie patrzyłem cały czas, ale chyba skład leci torami towarowymi. Im trzeba po dwa zbiorcze na każdy kierunek w4unvis na wszystkich posterunkach pododawać pod towarowe od razu. ICek dojechał do WDZ jako czwarty, tak jak Mati_An zaplanował.
15.01.16 15:09 Przypisanie W4unvis dla torów towarowych na wszystkich ukończonych stacjach. Zamiana resztek aluminiowej sieci na naprężeniach na miedź. Porządki w plikach. Blokuje się na Grabówek_Lachy_podg.
15.01.16 15:51 Poprawka literówki w rozkładzie. Było "Grabówek_Lachy_pod".
15.01.16 22:52 Poprawka przypisania W4 Włodowice#tow1end i kolejnego punktu zmiany szlakowej w rozkładzie. Sprawdzone, dojazd do WDZ działa. Biorę się za manewry.
18.01.16 21:52 Przypisanie tarcz w Grodzisku Zachodnim. Zmiana sekcjonowania i zasilenia sieci trakcyjnej. Przy puszczeniu ai napięcie nie spadało poniżej 2,5 kV. Wszystkie podstacje trzymały. Pojawił się brak tekstury, chyba na słupie z tabliczką hektometrową. Jest to jakiś defekt przetwarzania 3dsmaxem? Potrafi ktoś znaleźć dziada?
19.01.16 18:30 Zmienione zasilanie. Wygaszone końcówki składu powrotnego. Poprawka tekstury dachu od Macieja. Poprawki rozkładu IKSEi5318. Powinien się przewijać do końca. Proszę zwrócić uwagę, czy prędkości szlakowe się zgadzają. Nadal trzeba ręcznie wykonać manewry w WDZ. Na resztę można puścić AI.
20.01.16 00:21 Poprawa znalezionych błędów uzależnień przebiegów w Grabówku Lachach podg i Włodowicach. Scenariusz przejezdny. AI nie przeciąża sieci trakcyjnej. Rozkład działa w obie strony.
20.01.16 19:05 Przypisanie reszty tarcz manewrowych. Dodanie W5 we Włodowicach Zachodnich. Manewry oblotu składu przez EP09-005 dla AI. Proszę sprawdzić, czy cały scenariusz IC jest przejezdny jako AI i czy coś się nie zepsuło przypadkiem.
20.01.16 22:24 Podziemna tarcza w WDZ dla skrócenia manewrów. Torem wolnym czterdziestką. Dopisanie drogowskazowych w WDZ. Poprawka wywołania wjazdu do Drawinowa od zachodu. Nie było prośby przy zatrzymaniu pod wjazdowym. Trzeci prostownik w Grodzisku.
20.01.16 22:43 Poprawki literówek.
21.01.16 11:24 Integracja wszystkich scenariuszy dziennych w jeden, poprawki rozkładów nowych składów. W4unvis Grabówek_PZS_podg. Można jeździć dowolnym składem widocznym w trybie prostym rainsteda.
Dochodzi testowo plik torów przetworzony przez rainsted by usunąć stukot na magistrali. Zobaczcie czy to działa i czy wszystko się nie posypało. Póki co w osobnym archiwum do wypakowania do scenery/drawinowo.
9.02.16 23:31 Paczka EP08 z drobnymi poprawkami. Eksperymentalny teren w e3d.

http://eu07.pl/userfiles/23180/bugs-drawinowo160209.7z
--------------
Do zrobienia:
Dodać tarcze/wykolejnice w Grabówku. W całej stacji nie ma ani jednej.
Poprawić wpisy słupów trakcyjnych. (logowanie braku tekstury)
Dodać wygaszenie tarczy Tm12 w WDZ. Wygasa tylko gdy mamy już podany wyjazd z WDZ.
Sprawdzić orientację W11p na km 34,6.
Ocenić i poprawić numery pociągów oraz treść rozkładów dla zgodności ze sztuką. Funkcjonalność jest, ale chcę mieć finalne numery przed zbieraniem nagrań kierowników.
« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2017, 19:24:21 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline mrofkojat

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Stycznia 2016, 12:46:43 »
Rozkład sypie się w Grabówku, do tego momentu wszystko OK. Faktycznie, jedziemy torami towarowymi. Do Włodowic Zachodnich nie dotarłem. We Włodowicach, na semaforze wyjazdowym S podany S6, co nie przeszkodziło mi wjechać w skład, prowadzony bykiem, który takoż dostał sygnał zezwalający na ten sam tor.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Stycznia 2016, 13:44:16 »
Czyli Włodowice nie przytrzymały cię aż Byk (brutto3) zjedzie za pierwszy odstęp? To powinno być w uzależnieniach semaforów zrobione. :/
Mój kanał youtube

Offline mrofkojat

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Stycznia 2016, 13:57:38 »
Nie przytrzymali. Włodowice dały przelot.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Stycznia 2016, 00:35:56 »
Wziąłem się za przypisywanie tarcz manewrowych by oskryptować manewry w WDZ (a zacząłem od drugiego końca mapy, wiec chwila zejdzie) i resekcjonuję sieć trakcyjną. Będzie więc mały zastój w temacie, bo pierwsze nie da zauważalnych zmian a drugie wymaga ukończenia by dało się jeździć.
-----------
Krzysiek626 donosi. Przy powrocie zwrotka przestawia się pod składem. Do zanalizowania. http://eu07.pl/userfiles/1234/foto-1.JPG
Przy powrocie w WDZ nie zamyka rogatek. Wskaźniki szlakowej tam trzeba sprawdzić, bo ponoć są niezgodności. http://eu07.pl/userfiles/1234/foto-11.JPG
W Grodzisku Zachodnim W4 przed I1/2 m nie jest odczytywany. Raczej rozkład się nie przewija. W lubniewie małym podg się blokuje.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2016, 00:39:19 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Stycznia 2016, 00:54:58 »
Relacja z testów na żywo przebiegła sprawnie. Proponuje beta testerom podobne testowanie jak w załączniku. Na bieżąco i bez zbędnych opóźnień. Łączność z autorem poprawek, za pomocą chatu. Załączam jeszcze errors.txt, parę razy wywalił prąd.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2016, 00:57:50 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Stycznia 2016, 07:30:09 »
Co tu sie dzieje, chcecie klienta irc w MaSZynum jako radio? ;)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Stycznia 2016, 12:53:08 »
Pojechałem jeszcze raz. Tym razem obyło się bez kłopotów, przejazdy pozamykane, a byk z falnsami czekał dopiero w Grabówku /załącznik/. Co ciekawe do końca misji ten towar pozostał w Grabówku, gdzie wczoraj dojechał prawie do Włodowic, przestawiając zwrotkę pod moim składem. Tak więc dziś dojechałem jedynie z nieprzewiniętym rozkładem. Zasilacze jednak mamy do du-
-żej przeróbki/poprawki.
Q: Dasz radę. :) Klient irc to za mało, lepiej jakiś komunikator głosowy, może skypa? Póki nie ma multiplayera, nie ma o czym marzyć. Ta relacja na żywo, to zawieszenie pauzy w tle i wywleczenie klienta irc na wierzch ekranu. W sumie prościzna.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2016, 13:00:07 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline mrofkojat

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Stycznia 2016, 14:12:27 »
Przejechane ponownie. Rozkład przewija się cały. Włodowice przywitały mnie na stój, towarowy wyjechał przede mną. Na wyjazdowym z Włodowic sygnał wątpliwy. Co do brakującej tekstury, to tylko jedno miejsce wzbudziło niepokój (za tarczą manewrową, za którą zmieniamy kabinę przy manewrach we Włodowicach Zach). Na powrotnym przewijanie rozkładu siada na Włodowicach, ponadto od Włodowic cały czas wywala szybki.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2016, 14:13:46 wysłana przez mrofkojat »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Stycznia 2016, 14:54:17 »
Wiem już co loguje brak tekstury. Jest na szczęście tylko 38 słupów trakcyjnych z tabliczką hektometrową. Skrypty 3dsmaxa ucięły parametr tej tekstury. Będzie trzeba ręcznie przepisać po współrzędnych słupa. Wcześniej chciałbym jednak sprawdzić inny, bliższy rzeczywistości sposób podpięcia zasilaczy i zobaczyć jak symek to policzy.
Obadałem semafor podający zielone z pasem.
Jest to:
include ssd6zpcpbz-iw24sbl4.inc wlodowice_s2 27828.9 0.0 827.464 -90.0 s-2m sbl1_717 endPierwotnie podawany był na nim S9 zmieniany na S2 gdy brutto3 zwalnia odstęp. Przejście w S2 nie wygaszało pasa.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2016, 18:21:55 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Stycznia 2016, 18:27:02 »
Juz kilka razy pisalem, jest duzo bugow z inc semkow z nie wygaszaniem pasa i W cos tam (nie pamietam jak sie te wskazniki nazywaly na semkach). Nawet sobie na te okolicznosc napisalem automat naprawiajacy eventy w inc semkow. No ale, kto by sie tam tym przejmowal ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2016, 18:28:58 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Stycznia 2016, 18:37:52 »
To nie piszesz, tylko występujesz o dostęp do SVN do administracji/wysyłasz poprawioną paczkę komuś z WPC, tylko tym razem bazującą na aktualnych plikach poprosimy. :)
Mój kanał youtube

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Stycznia 2016, 18:40:43 »
Stele, nie da rady. Narzedzie jest moich  toolach jakby cos.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Stycznia 2016, 21:18:49 »
Dotarłem do Włodowic Zachodnich. Co zauważyłem, że wjeżdżając do Włodowic jest prędkość drogowa 120 a my w rozkładzie mamy 160. Nie pamiętam czy był wjazd na mrugające zielone czy nie, ale jeśli był wjazd na mrugające zielone to wyjazd jest do 100km/h i Vn wskazywał dobrze, lecz jeśli wjazd był na zielone ciągłe to wyjazd również był na zielone ciągłe, a wtedy Vn wskazuje błędnie. Niech ktoś sprawdzi, jaki był sygnał na wjazd do Włodowic. BO jeśli mrugające to coś jest nie tak z semaforem wyjazdowym (błędny sygnał). Zachodnie na stój, bo wciągał się towarowy z 22-313 na czele. Zaczynam manewry.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Stycznia 2016, 21:35:41 »
A ja mam teksture na tym słupku. Ona jest i wyświetla się ale jest to zależne od pozycji kamery. Czasem wygląda to tak, jakby cyfry zaszły mgłą. Reszta drobiazgów z jazdy przekazana.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Stycznia 2016, 22:07:26 »
@Stele: więc po kolei:
-we Włodowicach dostałem przelot, co poprzednio nie miało miejsca;
-jak napisałem na czacie, przez 5 km nie miałem zasilania w lokomotywie, wiec praktycznie mówiąc, jechałem na oporach toczenia. Zaczęło się od spadku napięcia do 500V. Dodatkowo nie wiedzieć czemu-napięcie z każdym kilometrem w sieci na woltomierzu podnosiło się coraz wyżej,aż do momentu kiedy przejechałem most i napięcie wskoczyło na 3,4 kV;
-sieć trakcyjna pomiędzy Włodowicami a Włodowicami Zachodnimi widzę, że jest połatana, bo mi nie wyskakiwał WS;
-na do widzenia dostałem wywalenie MaSzyny do Windowsa, nie kończąc misji do końca.

W załączeniu dodaję loga i plik errors.txt z mojej jazdy.


Link do log.txt: http://eu07.pl/userfiles/22020/priv-log_1.txt (jest na upload, ponieważ ma za duży rozmiar).
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2016, 22:08:38 wysłana przez RoboBatman »

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Stycznia 2016, 22:46:43 »
Nawiązanie do poprzedniego postu. Manewry wykonane poprawnie (jechałem 40km/h na wolnym by nie tracić czasu). Wygasić trzeba Tm12 (to ta tarcza, która świeci nam możliwość zjazdu na wagony). Brak rozkładu na pociągu powrotnym. W km 34,6 są wskaźniki W11p źle odwrócone. Całą trasę obserwowałem Vd oraz Vn. Vn zmieniało się jak chciało od 140 do 95 spadając co 10 lub 5 km/h. Zauważyłem, że ograniczenie do 80km/h w km 30.0, 60km/h w km 10.3, oraz 50km/h w km 4.8 Vd wskazywał poprawnie. Po zjechaniu wagonów Vd zmieniał swoją wartość (zazwyczaj to było 100km/h). W Grodzisku Zachodnim ET22-256 z talbotami stał tak, że zderzaki były za semaforem, natomiast EP07-183 stała pod semaforem a chyba powinna w peronach. Stele, skoro bawisz się w poprawki Drawinowa proponuję, aby dodać jakieś dźwięki no i oczywiście sygnały odjazdu od kierownika. Misja przejezdna w 100%.
Masz tutaj loga w formie linku, bo jest za duży --> http://eu07.pl/userfiles/14534/test-log.txt
A errors w załączniku.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Stycznia 2016, 22:56:50 »
Ta sytuacja przypomina mi coś z przed roku, ale o tym za chwilę. Po pierwsze słupek hektometrowy, screen w poprzednim poście, jest oteksturowany, ale nie zawsze widoczna jest treść. To zainspirowało mnie i oglądałem pozostałe. Część z nich zwyczajnie lewituje, są za krótkie i brzydkie. Dobra wiadomość to taka, że rozkład się przewinął do końca, również ten powrotny. Należy jeszcze poprawić W4 przy peronie obok, bo do kitu wygląda ta siódemka z wagonami za peronem. Co do elektryczności, to element który jest niedopracowany koncepcyjnie, więc wprowadza zamieszanie. Następna rzecz, to tak zwany przyspieszacz. Niby fajna rzecz, ale właśnie na przyspieszaniu dwa razy nie skończyłem jazdy w tej scenerii. Mamy nadal niestabilne exe, bo zbyt wiele jest możliwości i zmiennych, na których popełniamy błędy. Przejechałem trasę z naturalną prędkością, ukończyłem mimo spadków napięć i innych problemów. Załączniki jak zwykle, zakończenie scenariusza. Skład z falnsami o który zaczepiłem wczoraj, stoi grzecznie w Grabówku, powinno tak być. Siódemka ze składem, zatrzymana na semaforze C, pewnie bez powodu, bo przed nią nic nie ma aż do Włodowic Zach. Errors.txt i spakowany log.txt.
Wracam do pierwszego zdania, przypomina mi to pracę przy scenerii Kaliska, polegliśmy wtedy. Postanowiłem więc, że założę wątek w dziale na warsztacie, tak jak dla Drawinowa i upublicznię ten nieoficjalny dodatek. Mamy pozwolenie od autora scenerii, kolegi Pozdze, na wykorzystanie plików.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2016, 22:58:13 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Stycznia 2016, 23:04:23 »
Robo: Dziwne, bo w errors masz trzy sekundowe wywalenia. Nie powinno spadać do 500V w takiej sytuacji. Mi AI nie wywala zasilania i Woku widzę też ładnie przejechał.
Właśnie dodałem więcej zabezpieczeń na mijankę powrotnego icka z bruttem4 we Włodowicach bo zaliczyłem czołówkę. Przy każdej takiej sytuacji gdy patrzę w kod, łapię się za głowę, jak to miało działać. To serio wypada przepisać od nowa, ale wtedy łapię się za głowę, ile to roboty. Te płynne zmiany prędkości to jakieś relikty pisania pod AI przed 2008 i miało mu to pomóc wejść w zwolnienie. Teraz tylko wadzi. W peronach w WDZ mamy przykładowo 20 niczym nieoznaczoną.
Kierpocie dojdą automatyczne po ogarnięciu rozkładów dla wszystkich składów. Proste zadanko: wymyśleć sensowny nr pociągu każdemu na scenerii. Ja się na tym nie znam.
Skład z ET22-094 to ten z drugiego scenariusza towarowego. Ma jechać aż do Włodowic Towarowych. Jak staje w Grabówku, to błąd.
Jak przejadę teraz do końca to będzie commit.
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Stycznia 2016, 23:21:55 »
Byk 094 ten z drugiego scenariusza, powinien dojechać Włodowic Towarowych, tyle że to inny scenariusz. Tu nam tylko wadzi, więc sugestia zostawić go w Grabówku na stałe. Pytanie czemu mam inny errors.txt niż Robo. Jechaliśmy prawie równolegle (czasowo), przynajmniej do WDZ, jego później wywaliło do windy. Numerów nie powymyślam, też na tym się nie znam. Jeszcze jedna kwestia, czemu te relikty z przed 2008r do tej pory nie usunięto? Toż to 8 lat. Może za 3 lata dopchniemy kolanem następną PC, bez błędów i bez pośpiechu jak dotąd.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2016, 23:23:23 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Stycznia 2016, 23:36:00 »
Wszystkie Drawinowa to jeden scenariusz. Różnią się ewentualnie składami i godziną symulacji, ale wszystkie zdarzenia są identyczne. Stan ten chce utrzymać, a nawet ograniczyć do drawinowo i drawinowo_noc.
Nikt z tym nic przez osiem lat nie robił, bo jakoś działało. A jak działa, to lepiej nie dotykać. Nie dziwię się, bo teraz co chwila mi się coś sypie w różnych miejscach. Zabezpieczenie Włodowic przed zderzeniem zaskutkowało blokadą wjazdu z torów towarowych. Próbuję dojść dlaczego.
Mam przejezdność do WDZ. Mijanka powrotna we Włodowicach przebiegła pomyślnie. Brutto4 dostał stój na wjeździe i potem przelot po przejeździe icka. Dojechałem do końca bez błędów. Rozkład działa.
Słupek to efekt rozmiaru scenerii i silnika. 38 km od środka i wszystkie obiekty latają przez zaokrąglanie współrzędnych. Można by to mruganie obejść zmieniając sposób składania modelu słupka.
« Ostatnia zmiana: 20 Stycznia 2016, 00:20:43 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Stycznia 2016, 10:19:15 »
Pany, pisałem już dawno o tym, że testowanie w trybie "debugowym" jest bez sensu. Ile razy tworzyłem scenariusz i chciałem na szybko dojechać do danego punktu, to zawsze był jakiś błąd zaś jak przejechałem do tego miejsca normalnie to nie było kłopotów. Ja wiem, że testy swobodnej jazdy są czasochłonne, ale coś kosztem czegoś. Miejcie na to wzgląd przy testach tego typu chłopaki.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Stycznia 2016, 16:28:43 »
Przejechałem, do końca. Rozkład się wczytuje i przewija w obie strony. Do WDZ, rzadko miałem napięcie wyższe niż 2700V, na powrocie jest lepiej. Moim zdaniem debug mode nie jest bez sensu, tylko zawiera błędy. Nie do przyjęcia jest przyspieszacz. W4 nadal nie poprawiony przy peronie 2.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Stycznia 2016, 16:36:14 »
Krzysiu z tym przyspieszaczem to różnie bywa. Jak go testowałem jakiś czas temu na express'ie to działało poprawnie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Stycznia 2016, 16:42:25 »
Przejechałem, do końca. Rozkład się wczytuje i przewija w obie strony.
Krzyśku, a jechałeś na plikach z pierwszego postu, czy jakieś inne modyfikacje? Mi wczoraj się nie wczytał rozkład na pociąg powrotny.
Widzę, że Antek dał dziś znów update. W wolnej chwili sprawdzę i u siebie.
« Ostatnia zmiana: 20 Stycznia 2016, 16:45:51 wysłana przez Woku »
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Stycznia 2016, 16:44:15 »
W4 jest dobry ...chyba. Składy ai nie mają jeszcze rozkładów, to magicznie nie zaczną się zatrzymywać w peronach.
Woku, jesteś jedyny. Rozkład powrotny jak do tej pory wszystkim się wczytywał.
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Stycznia 2016, 17:08:47 »
@Woku: Jechałem na plikach z pierwszego postu. O rozkładach ai zapomniałem, sorki.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Stycznia 2016, 11:35:03 »
Doszła integracja wszystkich scenariuszy. Drawinowo ep07 i oba towary jako osobne misje wylatują. Wersja nocna dostanie zmodyfikowane rozkłady z przesuniętymi godzinami i inne zestawienia składów, ale pierwej muszę stworzyć rozkłady dla każdego a do tego trzeba mi speca od kodyfikacji. Póki co prawdopodobnie jest nieprzejezdna, bo co ma rozkład, będzie czekać do rana.
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Stycznia 2016, 11:40:17 »
Nic nie będzie wylatywało bo się na to nie zgadzam. Jak czegoś nie potrafisz naprawić to to zostaw.
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2016, 11:46:12 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo - modyfikacje sterowania
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Stycznia 2016, 11:47:06 »
Przeczytaj ze zrozumieniem. Wszystkie cztery są w jednym, tak jak Krzyżowa, Quark czy Bałtyk. Ich rozdzielanie nie ma sensu, bo różnią się pojedynczymi pojazdami w składach.
Mój kanał youtube