Autor Wątek:  Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl  (Przeczytany 48259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #90 dnia: 12 Września 2015, 16:40:17 »
Mam nadzieję, że są tam ukryte działy, bo w ogólnodostępnych nie widać ruchu od kilku miesięcy.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #91 dnia: 12 Września 2015, 22:08:35 »
Jeżeli silnik graficzny będzie co najmniej taki jak w train driverze i podobny edytor to chętnie się dorzucę. Można by utworzyć zrzutkę na jakimś kickstarterze i rozreklamować w branżowych forach.

Offline danniel

  • Wiadomości: 309
  • Degustator w Lokalnym Centrum Lepienia Pierogów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 94
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #92 dnia: 13 Września 2015, 08:10:47 »
Silnik w td jest bardzo wymagający i po 1 godzinie na średnich detalach karta graficzna się przegrzewała. Grałem w gta iv i takich rzeczy nie było.
Pierogi lepić! A nie, na szołtbuksach siedzić.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #93 dnia: 15 Września 2015, 18:16:54 »
Ja rozumiem, ze tak istotny temat mozna ciagnac jeszcze przez 10 lat, tylko po co?

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #94 dnia: 15 Września 2015, 19:14:23 »
No ale co jest złego w przeniesieniu obecnego kodu na C++ i dalsze kontynuowanie prac rozwojowych?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #95 dnia: 15 Września 2015, 20:36:45 »
C++, to poboczny temat w tym watku. I w ogole ktos przeniosl/przenosi to o czym wspomniales na dzien dzisiejszy, czy dziala jesli tak (skoro ma to byc rozwoj)?
« Ostatnia zmiana: 15 Września 2015, 20:44:13 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #96 dnia: 16 Września 2015, 05:59:59 »
Z tego co pamiętam to jednym z postulatów było, aby nie wprowadzać nowych wersji exe w takim tempie. No więc postulat jest spełniony.
Natomiast ja osobiście pracuję nad poprawką błędu w obsłudze W4 w przypadku jeśli tabelka prędkości wykryła dwa semafory i jeden z nich jest na S1. Żeby tego znowu nie robić jako bypass (tak jak jest teraz) to chcę wprowadzić od razu dobre rozwiązanie przy okazji umożliwiając przyszłe sterowanie przez AI hamulcem za pomocą zadanego ciśnienia hamowania a nie zadanego opóźnienia.
A jako że jestem na etapie narodzin trzeciego potomka, szukania domu i wymiany samochodu to prace idą ślamazarnie.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #97 dnia: 20 Listopada 2015, 00:26:29 »
Odgrzeję trochę kotleta, bo widzę, że padło tu trochę wypowiedzi dotyczących mojej osoby i podejścia do sprawy, a coś chciałbym wyjaśnić.
Dekadę temu byłem przeciwny upublicznianiu, bo była wtedy prężnie działająca i doskonale zorientowana grupa i sprawy szły do przodu, a reszta grupy miała podobne zdanie pod kątem udostępnienia kodu.

Ale to było X lat temu. Od pewnego czasu byłem zdania (chociaż tego nie wyrażałem chyba na forum, z racji nieobecności), że kod można udostępnić, z wielu powodów. W skrócie - niczego złego to nie przyniesie, a może wiele dobrego - chociaż kod jest archaiczny i od wielu lat twierdziłem że nie da się na nim rozwijać projektu.

Były próby tworzenia projektu od zera, ale poza kilkoma spotkaniami twórców i osób chętnych nic z tego nie wyszło. Takie życie - mamy pracę, rodziny, inne obsesje (vide mój avatar).

Podsumowując: myślę, że dobrze się stało, że kod został udostępniony. Lata temu byłem temu przeciwny - ale to było 'dawno i nieprawda'.
Pozdrawiam,
Winger