Autor Wątek:  Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl  (Przeczytany 48212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Marca 2015, 23:21:25 »
Na kiedy będzie gotowe?
Przy takim poziomie dyskusji i braku zdefiniowanego kierunku rozwoju - na nigdy.

Czy również samo zrobi podsypki pod rozjazdy?
Nie widzę ku temu żadnych przeciwwskazań.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Marca 2015, 23:23:52 »
Ja mam wrażenie, że ostatnio i tak trochę zaczęło się dziać. Tylko że tak trochę chaotycznie i każdy sobie rzepkę skrobie. A zatem: Jakiś czas temu przewinęła się na forum dyskusja o edytorach scenerii. Kilku kolegów prezentowało postępy z prac. I jak tam idzie, do przodu?
Kolega @HTD również buńczucznie rzeźbił jakiś swój edytor tekstowy (na marginesie: nie wystarczyło napisać plugina do notepad++ czy innego vima? :) w sumie to podświetlanie składni już ktoś kiedyś zrobił... ) . Napisał jakiś hiper-turbo-mega parser inców ponoć pierdyliard razy wydajniejszy niż obecny mechanizm wczytywania scenerii. Tak samo wydłubał gdzieś jakiś algorytm liczenia (czy rysownia) krzywych. Wydaje mi się, że po upublicznieniu źródeł m.in. tego typu rozwiązania będą miały większą szansę na wdrożenie - a projekt tylko na tym skorzysta.
Także ja tam szczerze wierzę (i rymy składam), że za jakiś czas powstaną narzędzia. A niniejsza burza i uderzanie w żałobne tony - okaże się tylko burzą w szklance wody, z której wyniknie burza mózgów i projekt dostanie pozytywnego kopa do przodu.

Tym pozytywnym akcentem życzę dobranoc ( i idę dalej dłubać moją fantastyczną "aplikację bazodanową do zarządzania hurtownią budowlaną"... bleee, pisanie pracy inżynierskiej to zuooooo ;( )
« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2015, 23:29:55 wysłana przez muri »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Marca 2015, 23:28:20 »
Na kiedy będzie gotowe?
Przy takim poziomie dyskusji i braku zdefiniowanego kierunku rozwoju - na nigdy.
Widzisz, bo ja Rainsted robię od 7 lat z okładem i pewne rzeczy da się nim wykonać, ale jeszcze nie wszystkie. Jeśli proponujesz lepsze narzędzie, to ja czekam z otwartymi ramionami, żeby zabrać się za robienie scenerii. I niech ktoś też poprawi EXE, żeby po sceneriach dało się jeździć. Przez to, że zacząłem poprawiać symulację, aby dało się jeździć po sceneriach zrobionych w Rainsted, są osoby, które mają mi za złe, że nie dokończyłem edytora.

  Dodano: 26 Marca 2015, 23:36:51
To jeszcze raz wrócę do rozjazdów. Jak już będzie to super dedykowane narzędzie, to ono będzie wstawiać wymiarowe rozjazdy (których jeszcze nikt nie zrobił), czy zostajemy przy rozjazdach 34m i skosie 1:8.7857192453929776240776066680375 zamiast 1:9? Co z wysięgnikami sieci?
« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2015, 23:36:51 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #63 dnia: 27 Marca 2015, 01:01:39 »
Problemów związanych z zarządzaniem projektem nie da się rozwiązać bez zarządzania projektem. Zwykle jest tak, że najliczniejsza grupa użyszkodników wyłania mniejszą grupę czytaczy form, która z kolej emanuje grupę aktywnych forumowiczów, z których wywodzi się deweloperka. I mechanizm podejmowania decyzji strategicznych. Tutaj zaś mamy mechanizm nastawiony na represjonowanie lamerii. A tak swoją drogą są gdzieś prehistoryczne binarki do pobrania?

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #64 dnia: 27 Marca 2015, 01:20:36 »
Wystarczy przecież opublikować źródła i wszystkie problemy się rozwiążą, jak ręką odjął. Że też nikt na to przez 14 lat nie wpadł, mielibyśmy super MaSzynę i nawet Trainz zostałby w tyle. A tak to ja blokowałem rozwój. Ale już nie będę blokował, bo zostałem opluty i obrzucony błotem. Przedstawiono mi też niepodważalne argumenty:
W Hiszpanii się nauczyłem jak chodować winogron na drzewie brzoskwiniowym :).

  Dodano: 27 Marca 2015, 19:25:17
No, Panowie, gratuluję sukcesu!
Cytuj
27.03.15-15:32:35 < krzysiek626> dla mnie sie nalezy wiadro piwa
27.03.15-15:32:44 < krzysiek626> a dla wszystkich szampana
27.03.15-15:33:42 < krzysiek626> no, raz mi sie na tym forum cos udalo
27.03.15-15:33:52 <+queuedeu> bo tak na dobra sprawe bez tego twojego meczenia Ry i cytowania tego, dodawania swoich przemyslen
27.03.15-15:34:11 <+queuedeu> to pewnie by mi sie nie chcialo
« Ostatnia zmiana: 27 Marca 2015, 19:25:17 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #65 dnia: 27 Marca 2015, 19:57:25 »
Miło mi, że o mnie wspomniałeś. Szkoda, że nie domyśliłeś się, że to prowokacja.
Pisałem wprost, że jest źle, że tracisz poparcie, że trzeba się dogadywać, a nie marudzić. Cóż, mam też zacytować wiadomości z Tobą pisane na PW? Można być lojalnym, trzeba być lojalnym, dla kogoś kto chce również być lojalnym. Ja nie mam nic do stracenia, o tym pisałem i nie mam żadnych wątpliwości o tym, że stało się dobrze. Przynajmniej się cieszą, że mogłem pomóc zamknąć tę sprawę. Sam się wywaliłeś z IRCa, sam chcesz odejść, nie było Ciebie jak chciano z Tobą rozmawiać.
A propos picia alkoholu, zacytuj jeszcze fragment, gdzie napisałem wczoraj, że miałem dwa poważne krwotoki wieczorem. Ja z tego wiadra nie miałbym pożytku.
Gratuluje cytatu (choć nie wszystko cytujesz), jak widzę akceptujesz już metody, którymi się do wczoraj brzydziłeś. Cel uświęca środki.
 
« Ostatnia zmiana: 27 Marca 2015, 19:58:42 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #66 dnia: 27 Marca 2015, 23:43:42 »
Pozwolę sobie, jeszcze na wyjaśnienie. Od jakiegoś czasu wyrobiłem sobie opinię, na temat sposobu składania paczki i rozbudowy exe. Wynika to z różnych względów, ale nawet jeśli mogę w czymś nie mieć racji, to wolno mi o tym pisać. Mam prawo do posiadania własnej opinii i prawo obalania opinii, które uważam za szkodliwe. PC2015 złożona ostatnio, nadszarpnęła cierpliwość i wyczerpała możliwości kontynuowania dalszych prac nad PC. Nie jestem oderwany od rzeczywistości, słyszałem i czytałem różne opinie innych userów. Są logi z irca i wiadomości na PW, które z oczywistych względów nie przytoczę. Uznałem za stosowne zawalczyć o zmianę rzeczy, które uznałem za konieczne. To była tylko moja i wyłącznie decyzja, bez konsultacji z kimkolwiek. Zastraszenie przed jasnym postawieniem sprawy, odebrało chęć zabrania głosu innym. Stąd rozpocząłem dyskusję z Ra poprzez PW (nie ujawnię rozmów), o zmianę sposobu wydawania paczek, tworzenia EXE i traktowania innych userów na forum. Nie doszliśmy do konsensusu, upartość rozmówcy i zaślepienie jego nieomylnością uświadomiło mi o konieczności dyskusji w większym gronie. Ważna rzecz, to nie rozmawiałem z Ra o udostępnieniu źródeł, a mimo to nie uzyskałem żadnego poparcia na swoje pomysły. Skąd wziął się pomysł ze źródłami? To pierwszy post, Stele napisał:
Cytuj
Bez ogarniętego grafika zdolnego do współpracy z grupą trzymającą kod.
To odpowiedziałem:
Cytuj
Jak dotąd, jedynie rejestruje lobbowanie tej grupy, tylko swoich pomysłów co do realizmu symulatora. Skoro Ra nie wyraził zgody na otwarcie źródeł, możemy zapomnieć o realnym oświetleniu. Wynika z tego, że jeszcze nie wiadomo kto i z kim byłby w stanie współpracować. Miłe te latarnie dla oka, jak najbardziej  potrzebne, ale to tylko znów proteza. Mam nadzieję stele, że właściwie mnie zrozumiesz.
co można znaleźć w pierwszym poście tego wątku.
Bezsensem jest, uznanie tej dyskusji za spisek i zorganizowaną akcję. Natomiast zrozumiałe jest, że musiałem posiadać jakieś racje, skoro okazało się (jak pisze Ra), że zdobyłem zwolenników. W tym wątku nie padły tylko zarzuty o tym, że zostałem opłacony... To nie żart, jak pisze Ra, po takim towarzystwie spod opluwaczy, można się wszystkiego spodziewać. Konkluzja jest taka: Nie mamy też z czego się cieszyć, nikt nie wygrał na tym co się stało, ale być może zyskał na tym program, bo kontynuacja być musi. Niezależnie kto i co będzie do niego tworzył. Jak pisałem wcześniej, nic nie zyskiwałem na pokazaniu źródeł, bo nie mam pojęcia jak ja mogę je wykorzystać. Także na sporach nie mam osobistych korzyści, bo jestem mimo wszystko zwykłym userem, który jest tutaj od 10 lat.
Ra, obaj straciliśmy sporo sił, chciałbym aby to mógł być ostatni taki post. Nie było żadnego spisku, mam 55 lat i nie wchodzę w żadne układy. Wydarzyła się okazja tylko dlatego, bo atmosfera na forum już kipiała, czego do tej pory nie chcesz przyjąć do wiadomości. Ani trochę nie chciałem też obalać Ciebie jako twórcy, spór dotyczył tylko merytorycznych poglądów. Jasne jest, że zmieniając tryb naszej pracy, wywołamy konsekwencje. Przykro mi, że nie jesteś na nie gotowy, mimo że miałeś na to czas od sierpnia ubiegłego roku.
Pozostawiam innym ocenę mojego wynurzenia.
« Ostatnia zmiana: 27 Marca 2015, 23:58:43 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #67 dnia: 28 Marca 2015, 02:48:08 »
Bezsensem jest, uznanie tej dyskusji za spisek i zorganizowaną akcję. Natomiast zrozumiałe jest, że musiałem posiadać jakieś racje, skoro okazało się (jak pisze Ra), że zdobyłem zwolenników.
Pisząc o teoriach spiskowych nie miałem absolutnie na myśli Ciebie, tylko to:
Cytuj
Na poczatek nalezaloby wzmienic, ze prawdopodobnie nie powstalo by te forum gdyby nie to, ze ostatnimi czasy nad mainstrimowym serwisem maszynowym zawisly czarne chmury.
Coraz wiecej znakow na ziemi i niebie podpowiada nam ze upadek ostateczny jest coraz blizej.
Na to co jest przyczyna takiego stanu rzeczy, zapewne kazdy jeden odpowie sobie sam.
Osobiscie zauwazylem, ze ostatnie miesiace przyniosly exodus ludzi jeszcze probujacych cos tworzyc dla tego projektu. Sytuacje te wynikly glownie przez nieporozumienia pomiedzy uzytkownikami, rozbieznosci w koncepcjach i zbyt rygorystyczny proces sprawdzania dodatkow.  Odchodza osoby zajmujace sie tworzeniem taboru jak i tekstur, na ich miejsce praktycznie nie ma chetnych. Nowi zas bezideowo tworza cokolwiek i bez ladu, byleby cos robic. Pozostaje jednak stara gwardia (mateu, RULZ, youBy, szogun) o ktorej wiem ze w zasadzie jest mniej widoczna a mimo to nieprzerwalnie cos tworzy, nie wiem czy bardziej dla idei czy z przyzwyczajenia czy z pasji, prawdopodobunie 3in1. Wiem tez, ze lata swietnosci MaSZyny juz minely - to juz nie bedzie przyciagac. Pikanterii calej sytuacji dodaja niepewne dzialania glownego programisty, ktory co prawda dolaczajac sie do projektu dopiero w 2010r. usunal wiele bledow w dzialaniu, jak i dodal ogrom nowych funkcjonalnosci. Co ciekawe, oprocz usuniecia bledow pozwolil sobie takze usunac wzmianki o licencji GPL i autorach z plikow zrodlowych. Przypadek, czy torowanie sobie drogi na przyszlosc?. Byc moze wiekszosc uzytkownikow eu07.pl widzi tylko te dobre aspekty jego dzialalnosci a w ogole nie widzi tego co sie dzieje na boku - nie zauwaza tego, ze moze dojsc do sytuacji gdy @Ra bedzie mial juz gotowe to do czego dazy a mianowicie mozliwosci podlaczenia symulatora do sterownika PLC, co ostatecznie umozliwi mu wykorzystywanie go w celach komercyjnych (np sprzedarz gotowych sterownikow, z pulpitami z dolaczona MaSzyna). Byc moze to co pisze nie ma sensu, byc mzoe dramatyzuje, jednak profilaktycznie na ile moge bede temu przeciwdzialal i mam nadzieje ze nie sam. Na pewno nie jeden takze chcialby, aby MaSZyna przyblizyla sie do standardow grafiki 3D na poziomie dzisiejszych czasow. Mowie tu o oswietleniu z prawdziwego zdarzenia, cieniach rzucanych przez obiekty, efektach atmosferycznych itp. Niestey zmartwic Was musze ale @Ra tego nie zrobi, a nawet nie bedzie probowal poniewaz ma inna koncepcje - jedyna sluszna lobbujaca tylko swoje widzimisie. Mysle ze nastal czas na rozlam, bo dalej to nie zajdzie niastaty.Czy wyobrazacie sobie aby za nastepne 10 lat kompilowanie MaSZyny mialoby sie odbywac na archaicznym srodowisku Borland C++ Builder 5.0.2 z 2001r? Mozliwe tez ze juz wkrotce z roznych przyczyn technicznych exe skompilowane w tym srodowisku moze nie dzialac np w Windowsie 12. Co wtedy? Czas najwyzszy aby zebrac ekipe, ktora stworzy wykorzystujac wczesniej zdowbyte doswiadczenie  cos zupelnie nowego, cos co bedzie sluzyc i przyciagac przez kolejne 15 lat. Przedwczoraj mateu zaproponowal postawienie forum i nie byla to pierwsza taka propozycja bo wczesniej juz moze 2 razy stawialismy fora ktore chyba bardziej byly dla funu czy dla sprawdzenia jak to dziala a nie do praktycznego wykorzystania. Tym razem mam nadzieje ze forum te odegra duza role w rewitalizacji MaSZyny.
Na poczatek rozpisalem dzaly tematyczne, ktore beda traktowac o planowanych
i prowadzonych dzialaniach na rzecz postawienia MaSZyny na nowe tory, na wyciagniecie jej z zarosnietego toru prowadzacego w kierunku zapomnienia.
Wzmianka o usuwaniu autorów jest co najmniej publicznym zniesławieniem mnie. Aczkolwiek możliwe, że w paru miejscach usunąłem komentarz z oznaczeniem autora razem z kodem, który usuwałem. Niemniej starałem się zachowywać wpisy autorów nawet jeśli z oryginalnego kodu zostały tylko nazwy zmiennych (np. przy pantografach).
« Ostatnia zmiana: 28 Marca 2015, 02:52:06 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #68 dnia: 28 Marca 2015, 09:56:09 »
Moja rada "dajcie se po szlagu, rzućcie w kąt ego i zacznijcie pełną parą współpracować".
« Ostatnia zmiana: 28 Marca 2015, 10:23:09 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #69 dnia: 17 Kwietnia 2015, 16:28:53 »
Problem "MaSzyny" polega na tym, że nie ma tu żadnej wizji, co dalej z projektem, jak go uczynić atrakcyjnym dla użytkownika a nie dla paru starych wyjadaczy, którzy w nim siedzą od wieków. Panuje swoboda dla twórców typu, róbta co chceta. Efektem tego jest tysiąc tekstur, EU, ET, EP, EZT i innych staroci, które niedługo dokumentnie znikną z polskich torów. Urosło to już do poziomu absurdu, tekstura przed remontem, po remoncie, przed przejściem do spółki po przejściu, z żółtym czołem, z zielonym czołem.... Czy ktoś prowadził statystyki ich pobrań? Interesujące by to mogło być, ile ludzi z poza kręgów symulatora je pobrało. Uważam, że wielu tu marnuje swój czas i talent na tworzenie czegoś bez sensu i bez pomysłu na przyszłość.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #70 dnia: 17 Kwietnia 2015, 16:33:58 »
Przykro, ale nie podzielam Twojego zdania. @Yb robi fizykę silników asynchronicznych. Nowoczesne EZT "są w drodze". A to że ktoś lubi robić tekstury to niech robi, lepsze to, niż siedzenie i bezsensowne narzekanie.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline danniel

  • Wiadomości: 309
  • Degustator w Lokalnym Centrum Lepienia Pierogów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 94
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #71 dnia: 17 Kwietnia 2015, 17:43:10 »
To w takim razie robienie czego jest dobrym pomysłem na przyszłość?
Pierogi lepić! A nie, na szołtbuksach siedzić.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #72 dnia: 17 Kwietnia 2015, 18:23:13 »
Zestawu wymiarowych podsypek pod rozjazdy. Choć chyba nie jest to "atrakcyjne dla użytkownika" skoro mamy w PC trzy warianty modeli Benka w rożnych miejscach, różniące się tylko sposobem includowania, a jedyny krzyczący w tym aspekcie, Ra, w swojej scenerii bez uzasadnienia użył dwóch różnych, a od jego odejścia nikt nie raczył mi powiedzieć który z nich jest najlepszy...
Mój kanał youtube

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #73 dnia: 17 Kwietnia 2015, 18:59:06 »
Wszystkie i żaden. Ja niestety nie znalazłem z Ra nici porozumienia w sprawie rozjazdów. Pytałem jak ma dokładnie wyglądać paczka, tzn. struktura katalogów, sposób include'owania plików i uzyskałem odpowiedź, że tego nikt nie wie, bo jest to robione pierwszy raz. Zaproponowałem więc rozwiązanie, które mnie najbardziej wydało się sensowne, po czym paczka została przeobrażona tak, by pasowała pod wstawianie z poziomu Rainsted. Co więcej, zmieniła się też struktura katalogów. Dlatego nie widziałem sensu dalszej współpracy, gdyż nie można było się dogadać. Podsumowując, każdy z rozjazdów jest na swój sposób dobry, choć moją propozycję struktury będzie łatwiej wkomponować w skrypty do 3dsa. Taki zresztą miałem pierwotny plan, by po zakończeniu publikacji rozjazdów dodać skrypt pozwalający je wstawiać w Maxie.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #74 dnia: 17 Kwietnia 2015, 20:38:54 »
Benek, to ja proponuję przyjąć wersję jak dla 3ds'a jako bazową i na jej podstawie zrobić resztę wariantów. Mam jeszcze pytanie czy rozjazdy będą miały pkt kontrolne jak w tym wątku: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,12093.msg119206.html.
No i struktura dostosowana do nowego katalogowania.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2015, 20:43:05 wysłana przez gfirlejczyk »
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #75 dnia: 17 Kwietnia 2015, 21:48:24 »
Swój 1:9 300 robiłem pod ten szablon właśnie, ale odstawał względem planów z tego samego wątku.
Mój kanał youtube

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #76 dnia: 17 Kwietnia 2015, 23:31:36 »
na podstawie tego kalkulatora, który zrobił Tollein? http://eu07.pl/forum/index.php/topic,12093.msg396230.html#msg396230
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #77 dnia: 17 Kwietnia 2015, 23:35:56 »
Nie, do tych http://eu07.pl/forum/index.php/topic,12093.msg293498.html#msg293498, by pasował do rainstedowego szablonu.
Mój kanał youtube

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #78 dnia: 17 Kwietnia 2015, 23:55:27 »
Cóż, chyba nie ma się co trzymać złych wytycznych i lepiej zrobić szablon zgodny z rysunkiem technicznym.
Można to wykonać np. tak jak się wstawia rozjazd krzyżowany w maksie, a dla potrzeb nowego edytora przekonwertuje się go na zestaw krzywych.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Kwietnia 2015, 12:32:52 »
A może to dobry moment na zmianę języka kompilacji? Kiedyś i tak to musi nastąpić jeśli chcemy by ten projekt dalej się rozwijał. Im wcześniej się to stanie, tym lepiej. Myślę że to jest najlepszy moment, od PC 2015. Pytanie tylko, czy ktoś z tego grona jest to w stanie zrobić, czy będziemy trwać w starym?

sebastian82

  • Gość
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Kwietnia 2015, 12:42:50 »
Problem "MaSzyny" polega na tym, że nie ma tu żadnej wizji, co dalej z projektem, jak go uczynić atrakcyjnym dla użytkownika a nie dla paru starych wyjadaczy, którzy w nim siedzą od wieków. Panuje swoboda dla twórców typu, róbta co chceta. Efektem tego jest tysiąc tekstur, EU, ET, EP, EZT i innych staroci, które niedługo dokumentnie znikną z polskich torów. Urosło to już do poziomu absurdu, tekstura przed remontem, po remoncie, przed przejściem do spółki po przejściu, z żółtym czołem, z zielonym czołem.... Czy ktoś prowadził statystyki ich pobrań? Interesujące by to mogło być, ile ludzi z poza kręgów symulatora je pobrało. Uważam, że wielu tu marnuje swój czas i talent na tworzenie czegoś bez sensu i bez pomysłu na przyszłość.
Selsyn zacytowałem twoje słowa ponieważ jest wizja rozwoju symka i wiemy dokładnie, w którą stronę podążać. To, że nie piszemy o tym wprost na forum to nie znaczy, że nic nie robimy. Wręcz przeciwnie prace są zaawansowane w różny stopniu, w zależności od projektów. Nie ujawniamy większości poniewarz zaraz będziemy bombardowani przez co po niektórych userów (np tor424). Tak a propos tematu? Czemu sam nie wspomożesz projektu pod względem realnym? Czasem wystarczy durna miarka. Jak nie masz to ją Tobie wyślę. Ty też możesz wreszcie coś zrobić i przyczynić się do rozwoju projektu. Samo teoretyzowanie nic nie da.

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #81 dnia: 18 Kwietnia 2015, 12:50:57 »
Miarkę mam. Pewnie że bym pomierzył, problem polega na tym że nie mieszkam w Polsce. Co do reszty, nie wiedziałem że są jakieś grubsze plany. Przyjmuję to do wiadomości i dziękuję za informację.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Dźwięk syczenia zostaje w tle
« Odpowiedź #82 dnia: 12 Września 2015, 12:39:34 »
Niby tak, ale zauważ że od czasu nazwijmy to focha @Ra za wiele się tam nie dzieje.
// Wydzielam tutaj bo jakby nie było ta kwestia jest nadal do końca niewyjaśniona i powraca jak bumerang.
« Ostatnia zmiana: 12 Września 2015, 14:06:04 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Odp: Dźwięk syczenia zostaje w tle
« Odpowiedź #83 dnia: 12 Września 2015, 12:45:11 »
Bo od czasu nazwijmy to rewolucji, linczu i usunięcia @Ry, jego następcy nie garną się do poprawiania zgłoszonych błędów.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Odp: Dźwięk syczenia zostaje w tle
« Odpowiedź #84 dnia: 12 Września 2015, 13:28:41 »
Linczu i usunięcia? Sam się usunął.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Odp: Dźwięk syczenia zostaje w tle
« Odpowiedź #85 dnia: 12 Września 2015, 13:58:38 »
Po takim potraktowaniu każda normalna osoba się usunie.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #86 dnia: 12 Września 2015, 14:34:17 »
Ja wam proponuję od razu zawinąć to forum, bo szkoda Waszego czasu ;)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #87 dnia: 12 Września 2015, 14:36:20 »
Tomek proponujesz przeprowadzkę? A gdzie konkretnie? ;)
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".


Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
« Odpowiedź #89 dnia: 12 Września 2015, 16:32:20 »
To forum ma w stopce @Krzysiek626 i kilka razy tam z ciekawości jako gość zajrzałem. To, że dla wybranych, to wiem bo @Q pisał, że nie każdego tam zaakceptuje. Ogólnie są tam wielkie plany względem kodu. Miejmy nadzieję, że się chłopakom uda. A to, że płatne no cóż jakby nie było większość rzeczy ma swoją cenę. Tak to jest na tym świecie. Pewnie chodzi o wkład mnóstwa swojego prywatnego czasu, chęci. No i nie czarujemy się wydatki z tym związane typu prąd. W tym przypadku za darmo umarło. Z wydatkami jest tak, że nikt nie pyta czy mamy na nie fundusze, tylko płacić trzeba i nie ma zmiłuj. Podejrzewam, że dlatego Igor tutaj rzadko zagląda. Musi na to zarobić.
« Ostatnia zmiana: 12 Września 2015, 16:53:50 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".